Kupię pierwszego nasa do 500zł

stachu26

Nowy użytkownik
Noobie
30 Czerwiec 2024
3
0
1
54
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć. Noszę się z zakupem nasa głównie do celu magazynowania zdjęć i filmów rodziny (miejsce na serwerze google wyczerpało się).
Mój budżet im mniej tym lepiej ale oscyluje w granicach 800 zł za urządzenie.

W zasięgu tej kwoty jest nowy 2 dyskowy qnap ts-233 oraz używki z olx.

Co byście proponowali, czy lepiej kupić nowy 233 czy wyższej klasy używany (i jaki)?

Patrzę też na zurzycie prądu, nie chcę płacić miesięcznie kilkadziesiąt złotych na urządzenie, z którego korzystać będę sporadycznie.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Nie mam modelu TS-233 ale według specyfikacji, przy dwóch dyskach, podczas pracy pobiera około 10 W. Miesięcznie jakieś ~7zl. To jest koszt stały.
Jest na ARMie wiec z plusów masz względnie niskie zużycie prądu a z minusów ze zapomnij o wirtualizacji. Jeżeli nie będziesz się w to bawił (na tym modelu również wielkość pamięci by cie zablokowała) to masz tylko jedno pytanie: nowy ze wsparciem jeszcze przez parę ładnych lat czy uzywany, klasę wyżej, ale bez wsparcia.
Ja prywatnie wybralbym nowy, tzn taki ze wsparciem oprogramowania i jego aktualizacjami.
 
jeśli tylko PRZECHOWYWANIE plików, TS-233 spoko
w każdym innym przypadku NIE.

to i tak pikuś .. bo za dyski zapłacisz koło 2k PLN
 
Szczerze poleciałbym Nas na 2 zatoki.
Np. TS-253a. Do zdjęć i multimediów.

Może na olx, allegro uda Ci się używkę wyhaczyć.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Cześć. Rozważam zakup 2 nasów oba za ok 600zł:

Ts-251A oraz ts-251+
Lub nowy ts-233

Generalnieto szukam sprzetu,który będzie tańszy niż 9pln/msc.

Jeszcze jedno pytanie, chciałbym kupić najpierw jeden dysk a później drugi (za np. Rok).
Czy po takim czasie da się tak zainstalować 2 dysk aby był kopią pierwszego, skopiował dane z 1 dysku?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
jakby TS-233 nie miał dwóch zatok

200.gif


Ts-251A oraz ts-251+
NASy EOL (dostaniesz do nich tylko nowe oprogramowanie), zero części zamiennych etc

Generalnieto szukam sprzetu,który będzie tańszy niż 9pln/msc.
Ale co ? rata kredytu ? koszt działania nasa przez msc ?

chciałbym kupić najpierw jeden dysk a później drugi
Tak - to podręcznikowa operacja jeśli chodzi o NASy.
Z zastrzeżeniami:
  1. RAID to nie backup
  2. W firmware dla danego modelu (plus potencjalne przyszłe zmiany) , migracja z SINGLE disk na RAID1 nie jest zastrzeżona.
 
  • Lubię to
Reakcje: stachu26