Kong
Local time
10:23 PM
Featured content
0
Reaction score
41

Latest activity Postings Featured content About

• Kong
      Kong reacted to Ice's post in the thread Help Masowe ataki na QNAPy? with Like Like.
      nmap -sT <ip>
    • Kong
      Kong reacted to vatazhka's post in the thread Help Masowe ataki na QNAPy? with Like Like.
      Najlepiej puścić sobie pełen skan z innego adresu, ale dla pojedynczych portów TCP można użyć np. TCP port checker
    • Kong
      Kong reacted to pigers's post in the thread Help Masowe ataki na QNAPy? with Like Like.
      jeden czort
    • Kong
      Kong reacted to vatazhka's post in the thread Help Masowe ataki na QNAPy? with Like Like.
      Panowie, ale zdajecie sobie sprawę, że zmiana portów to jest "security by obscurity" i że choćby przywołany wyżej shodan.io daje możliwość wyszukiwania usługi po bannerze i fungerprincie? Dlatego zmienianie portów nazywam "pudrowaniem syfa". Ktoś...
    • Kong
      Kong reacted to Ice's post in the thread Solved Wybór routera do domu with Like Like.
      Nie jest gorszy. Posiada wszystko.
    • Kong
      Kong reacted to pigers's post in the thread Który Raid dla pewności ? with Like Like.
      dla domu czy firma ? dla domu - nie robiłbym więcej niż RAID1 firma - zależy od potrzeb
    • Kong
      Kong reacted to pigers's post in the thread Który Raid dla pewności ? with Like Like.
      To prawda. Raczej RAID 1 aka lustro na góra dwóch dyskach , system na osobnym dysku (SSD/M2 prefererowane) + UPS. Dla domu RAID5 nie ma zastosowania.
    • Kong
      Kong reacted to pigers's post in the thread Review Bezpieczeństwo NAS with Like Like.
      nie - jeśli zaawansowanym userem - bez niego nie działa poprawnie wiele rzeczy.
    • Kong
      Zgodzę sie, akurat qts używam pod Edge i ikony są ogromne. Ewidentnie skalowanie nowego interfaceu "się zepsuło". Poza estetyka ale "tępy-tablet" to działa okej. Najnowszy soft.
    • Kong
      Z tym nowym interfejsem to jest w ogóle dziwna sprawa. Mam najnowsze hero. Po instalacji było tak jak w ver. 4.x.x.x Musiałem zrestartować serwer i pojawiły się u mnie te gargantuiczne ikony. Żeby było jeszcze ciekawiej interfejs wygląda też...
    • Kong
      Ja też jestem zdania że graficznie nowy qts to krok w tył ;) ikony i podpisy ikon wielkie jak dla ślepego...
    • Kong
      Kong reacted to Ice's post in the thread Solved Wybór routera do domu with Like Like.
      Ubi jest po prostu droższe i tyle. Ale to też nie jest tak, że za większą kasę otrzymujesz to co ma np. TP Link - nie, dostajesz bardzo długie wsparcie (np. ER-X sprzed kilku ładnych lat dostaje nowe softy). Ubi próbuje też być bardziej...
    • Kong
      Kong reacted to Ice's post in the thread Help WireGuard VPN - jak to skonfigurować? with Like Like.
      Ja od zawsze byłem zwolennikiem L2TP/IPSEC. Ofc, IPsec s2s jest najwygodniejszym rozwiązaniem o ile są a miarę porządne sprzęty -np taki ER-X ma przepustowość ok 150Mbit.
    • Kong
      Kong reacted to Pawliko's post in the thread Solved Wybór routera do domu with Like Like.
      Brak aktualizacji, gowniany soft, rok po premierze zapominaja o modelu i wypuszczaja 10 nowych. I nie sa tak konfigurowalne jak qbi/mt. Jako AP - spoko, polecam sam mam i one wydajnosciowo wciagaja na sniadanie w swojej cenie kazdego ubiquiti i...
    • Kong
      Ja stawiam, że sam tego nie ustawisz na Miktotiku i będziesz przeklinał dzień w którym go kupiłeś. Z powodu braku wiedzy i interfejsu z 1938roku. Na Dream Router musisz poczekać, chyba, że Ci się pali.
    • Kong
      Będą współgrały, tylko nie będziesz miał tego co jest najbardziej zajebiste - zarządzanie z jednego miejsca całą siecią. Ubi długo wspiera sprzęty. Arek, nie bierzesz z tym ślubu - jak CI nie siądzie to sprzedasz. Ale jak zobaczysz, co wyprawia...
    • Kong
      Kong reacted to Pawliko's post in the thread Solved Wybór routera do domu with Like Like.
      IMO main router MT/UBIQUITI. MT - Dobry, tani, ma tyle funkcje ze o ja pierdole. Ale jest brzydki, UI z 1980r. Stosunkowo skomplikowany. UBI - Dobry, kurewsko dorgi, funkcji jest IMO mniej niz MT, ale wszystko co jest potrzebne jest. UI...
    • Kong
      Kong reacted to Ice's post in the thread Help Masowe ataki na QNAPy? with Like Like.
      Nie do końca, bo z reguły skanuj się standardowe porty, mało kto wali wszystkie 65000. Im wyższy tym lepiej. Ja używam IPsec, L2TP, może za niedługo WireGuarda. 1641929811 Porty UDP skanuje się trudniej - i nie zawsze daje dobre to wyniki.
    • Kong
      Takie ataki będą występowały co raz częściej - z prostego powodu. Mały odsetek ludzi zabezpiecza swoją sieć, a większość używa starych i dziurawych TP Linków. Nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że co jakiś czas ktoś znajduje dziurę w Qnapie...
    • Kong
      1. Skórka DARK. 2. Przepraszam, działa. Przenosi do ostatno czytanego. Ale założyłbym się że były wątki gdzie musiałem ręcznie przewijać gdzie byłem ostatnio.
    • Kong
      1. Używam forum na telefonie: wizualnie brakuje mi "krawędzi" gdzie kończy się jeden a zaczyna kolejny post. 2. Jak się kliknie na wątek gdzie już jakieś posty przeczytałem to nie przenosi do pierwszego nieprzeczytanego.
    • Kong
      Brakuje przycisku przy każdym poście/temacie odznacz jako przeczytane.
    • Kong
      @Ricoland - nie używaj nazw producentów , bo ludzie bedą mieli głupie myśli A ta zasada dotyczy KAŻDEGO producenta.
    • Kong
      Kong reacted to Ice's post in the thread sieć mesh with Like Like.
      A czemu nie zrobić tego na antenach np. Ubi?
    • Kong
      Kong reacted to Ice's post in the thread sieć mesh with Like Like.
      Pojęcie względne. Dobre AP, z dobrym pokryciem i transferami.Ubiquiti Networks UniFi 6 Lite 15000 Mbit/s Weiß Power over Ethernet (PoE) (U6-LITE)
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…