Pomoc Linux Station Problem z rozdzielczością

Bavar

Passing Basics
Beginner
4 Wrzesień 2018
11
1
3
46
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Problem znany z wcześniejszych wersji Linux Station powrócił. Po wyłączeniu i właczeniu monitora rozdzielczość przestawia się z FullHD na 1280, korzystam z pionowego wyświetlania i czasami zdarzy się że resetuje się też pozycjonowanie. Podejrzewam że winny jest program Virtual station, bo zainstalowaniu go zaczęły dziać się takie rzeczy .Czy ktoś wie jak można wyeliminować tego buga?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5.0713 Build 20180928
Model serwera: QNAP TS-253A
 
Niestety nic to nie daje, wygląda na to, że po podłączeniu Virtual Station do HD Station posypały się ustawienia, dlatego nie trzyma ustawień.
Przeinstalowałem system od zera i wygląda na to że jest zwalony system. Nie instalowałem nic poza Linux station i nadal po wyłączeniu monitora Linux Station wraca do bazowej rozdzielczości.
Czy firma Qnap może dodać do ustawień Linux station opcji obracania ekranu? O ile problem z trzymaniem rozdzielczości został rozwiązany tak obrócenie ekranu w ustawieniach Linuxa powoduje zresetowanie rozdzielczości do 1280x720 w ustawieniach Linux station.

Monitor podpięty do serwera nie posiada funkcji pivot wiec muszę się wspierać ustawieniami systemu. I sprawa wygląda tak, że albo mam obraz w poziomie z rozdzielczością 1920x1080 albo ekran pionowy z rozdzielczością 1280x720. Jak ustawie obraz w pionie oraz rozdzielczość w Ubuntu to po wyłączeniu monitora obraz nadal jest trzymany w pionie ale resetuje się rozdzielczość. Jak ustawie rozdzielczość w Linux station na 1920x1080, to obraz wraca do ustawień poziomych.
A dość często wyłączam i włączam monitor więc za każdym razem zanim zacznę coś robić muszę ponownie ustawić rozdzielczość. I jest to trochę irytujące że takie podstawowe ustawienia nie są poprawnie obsługiwane.