Pomoc Log systemowy gdzie szukać

selekta

Entry Technician
Q Associate
14 Listopad 2018
68
9
8
39
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam gdzie mogę po połączeniu przez ssh znaleźć log systemowy chodzi mi o komunikaty systemu i np połączenia ssh, w ubuntu jest /var/log/syslog, jednak tu tego nie widzę ...
 
Bash:
journalctl -f
lub
Bash:
sudo dmesg

qnap ma log_tool'a ale tu się nie wypowiem moja odpowiedź tyczy się generalnie linux'a

QuLog :p w systemie też masz sysloga jeżeli go uruchomiłeś.
 
To bazuje na linuksie ja bym szukał /tmp/*log* , /var/*log*

Bash:
$ ls /var/log/
AdvancedNetDriver_debug.log  gpuhal.log       hal_module.log*      ini_config.log       log.nmbd.old  lxd@                nc.log        NVIDIA_GPU_DRV_debug.log  qha.log         samba@               storage_lib.log.bak
browser-station@         hal_daemon.log   hal_util_net.log      load_lan_module.log  log.qpkg      messages                nc-mariadb.err  NvKernelDriver_debug.log  qulog/         sedutil.log           storage_util.log
container-station@         hal_dev_pos.log  hero_scst_util.log  log.buildin.qpkg     log.smbd      middleware-lib@            nc-notify.log   openvpn-status.log          recovery_read.log  StartMediaService.sh.log  wget.log
cores/                 hal_lib.log      info_server.log      log.nmbd           lxc@         MustangKernelDriver_debug.log  network/        qbox_install.log          S56mariadb.log     storage_lib.log       zfs_cmd.log

faktycznie journalctl nie działa ale dmesg już tak
 
W qnapie oczywiście wiedzą jak coś "ułatwić" nic mi tam nie podchodzi pod sysloga
jest też taki folder
/mnt/HDA_ROOT/.logs jednak nie mogę znaleźć logowań i połączeń
 
  • Lubię to
Reakcje: 3Qn
Tu nie będę kłamał struktury katalogów nie rozumiem ale "find -name *** /" Twoim przyjacielem ;)

Ja kolwiek by nie kroili linuxa pod QTS'a to pewne rzeczy są zbyt nisko zakodowane aby to zmienić /tmp /var mogą być jednymi z nich :D
 
uruchom ponownie NAS.

/mnt/HDA_ROOT/.logs jak dobrze pamiętam
poza tym to leci do bazy danych - nie do gołych pliów
tak są tam 3 podstawowe pliki w których są logi, czyszczenie ich nie powoduje wyczyszczenia dziennika qulog center,
w systemie jest lokalizacja /mnt/HDA_ROOT/.config/qulog/db - usunięcie tych plików (w db) wyczyściło logi z qulog center...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Hal_daemon
  2. syslog
  3. journalctl
  4. qulog center