Pomoc Logi systemu - IP 127.0.0.1

wojtekdu

Systems Admin...
Q's Expert
6 Marzec 2015
387
34
28
63
Lisów
lisow.eu
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Co to może być w Logach systemu cały czas pojawia się IP 127.0.0.1

upload_2015-3-11_9-31-59.png


Robi to duży szum sieciowy i dysk pracuje intensywnie. Zablokowałem adres w zabezpieczeniach, a on nadal pojawia się w logach. Czy to aby jest bezpieczne?
 
Adres 127.0.0.1 to localhost, czyli twój Qnap :). Informuje cię w logach co akurat sobie porabia.
Z przedstawionego zrzutu widać, że nic się nie dzieje, poza tym, że uaktualnił sobie adres WAN na DNSach qnapcloud, oraz że wyłączyłeś Qsync.

To że system mieli zapewne wiąże się z tym, że aktualizuje bibliotekę multimediów.

Zablokowanie 127.0.0.1 - hmm, nie spotkałem się jeszcze z czymś takim. Ale jeśli te logi ci przeszkadzają możesz je wyłączyć w systemie.
 
NO OK ale jeśli QNAP jest wyłączony i puszczam ping 127.0.0.1 i on mi się zgłasza to czegoś nie rozumiem. I wytłumacz mi jeszcze jedną kwestię. QNAP w mojej sieci funkcjonuje pod IP 192.168.100.6. Ten IP 127.0.0.1 to jest jego jakiś wewnętrzny adres?
 
No i jeszcze jedno. Ile czasu potrzebuje żeby aktualizować biblioteki multimediów. Mielił całą noc i rano nadal nie mogłem dostać się do File Station. Dopiero po dobrych kilku minatach otworzył mi zawartość.
To znaczy, że każde urządzenie funkcjonujące w sieci ma swój własny localhost ustawiony na 127.0.0.1?
 
Możesz sobie ustawić w systemie w jakich godzinach ma skanować bibliotekę. Jeśli w ciągu dnia mocno spowalnia ci system i nie możesz pracować, ustaw skanowanie na godziny nocne.
ai.imgur.com_1GW02jp.png


PS Jeśli temat adresu localhosta uważasz za rozwiązany to pytania o multimedia i inne sprawy zadaj w nowym wątku i innym dziale. Na chwilę obecną mocno odbiegamy od tematu.