Przy piwie Maksymalna długość skrętki

Wiesz jak to jest, wejdziesz między wrony, kracz jak i one. Nie będę się kłócił jeśli ktoś chce takie a nie inne rozwiązanie.
Z resztą jeśli technologia jest przygotowana na miedź, to nie będę pchał światłowodów. Do switcha podłączam zabawki i po temacie.
 
i te 90m możesz wydłużać ;) plastikowym kablem.
A to tak, niejednokrotnie stosowałem do pojedynczych kamer światłowody i mediakonwertery. Światłowody na pewno mają przyszłość, ale w małych rozwiązaniach są raczej ograniczone do niezbędnego minimum. A przy okazji: Tu znalazłem coś na ten temat: I miedź, i światłowód...
 

to jakieś niedomówienia są ...
"Światłowody przewyższają struktury miedziane jeśli w grę wchodzą duże odległości i szybkości. Mimo początkowych twierdzeń, że włókna optyczne mają zdolność nieograniczonego przenoszenia pasma na duże odległości, prawda okazała się mniej optymistyczna. Wydaje się, że jeżeli chodzi o zasięg, to bez stosowania specjalistycznych rozwiązań optycznych, standardowe włókna przewyższają miedź tylko dwu- lub trzykrotnie."

albo ja o czymś nie wiem albo to opracowanie jest średnie ...
aktualne ceny wkładek są śmieszne a realne zasięgi bez cudowania na zwykłym włóknie to nawet 40km. jestem ciekaw tych rozwiązań w miedzi na 13km z transmisją 10Gbps.

coś tam jeszcze o wielomodach wspomina - jak to jest w zasadzie martwy zaułek
 
jeśli korzystasz z skrętki to unikaj produktów typu: Wykonany z mieszanki miedzi i aluminium
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus