Pomoc MeshCentral (alternatywa AnyDesk i TeamViewer)

DeNiro

Passing Basics
Beginner
23 Listopad 2009
21
3
3
41
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Hi

Jako że wracam trochę do zażądania infrastrukturą sieci i komputerów, natrafiłem na dość ciekawy pakiet (w alternatywie AnyDesk i TeamViewer):

GitHub - Ylianst/MeshCentral: A complete web-based remote monitoring and management web site. Once setup you can install agents and perform remote desktop session to devices on the local network or over the Internet.

z gotowym obrazem na docker

Docker

Może ktoś korzystał i pomoże mi w kilku problemach które napotkałem już po instalacji, która wygladała tak:

1. Z centrum docker wybrałem w/w obraz i zainstalowałem dodając przy tym moja domenę np. : subdomena.tt.pl

przekierowałem moją subdomeny na mój adres publiczny, i na routerze port na instalację MeshCentral

Mając do niej dostęp z zewnątrz próbuję odpalić klienta "RDP" który w aplikacji klienta wskazuje adres "wss: //subdomena.tt.pl:443/agent. ashx"

Niestety urządzenie klienta nie pojawia się w panelu.

2. Problem jest też z certyfikatem, przy próbie dodania klucza prywatnego dostaję komunikat:

1699114405293.png


Pozdrawiam
 
a czemu nie rustdesk ? GitHub - rustdesk/rustdesk-server: RustDesk Server Program
Połączono posty:

druga rzecz .. po co mongoDB dla 3 komupterów ? sqlite spokojnie da rade ..
Hi

Oprogramowanie o którym wspomniałem ma fajna funkcję która pozwala na dostęp do dysku bez łączenia się pulpitem zdalnym (jeśli nie chcemy przerywać pracy użytkownikowi, a np. podmienić pliki)

MangoDB to opcjonalna wersja "As per multiple requests and @mwllgr and @originaljay contributions, this image can be used with MongoDB using the following docker-compose.yml:"

Pozdrawiam
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. rustdesk server
  2. rustdesk