Pomoc Monitoring na zewnątrz domu - kamera WiFi + NAS

eeMeeM

Entry Technician
Q Associate
1 Styczeń 2018
37
2
8
P-ń
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witajcie,
zastanawiam się nad założeniem prostego monitoringu na zewnątrz domu. Po szybkiej weryfikacji zasobów wujka Google nie znalazłem takiego konfigu więc postanowiłem napisać tu:)
Chciałbym umieścić jedną kamerę, która monitorowałaby podjazd przed domem i drugą, monitorowałaby tyły domu. Obie mają łączyć się przez WiFi z NAS. Nie chcę dziurawić styropianu czy ścian żeby ciągnąć skrętki do standardowych kamer, dlatego wymyśliłem sobie, że umieszczę kamery w takich miejscach żeby przeciągnąć zasilanie na zewnątrz tylko a połączenie z NAS będzie bezprzewodowe. Wydaje mi się, że tak będzie mniej roboty - jeżeli nie to proszę wyprowadzić mnie z błędu.
Teraz pytanie czy taki zestaw ma w ogóle rację bytu oraz co możecie polecić do zmontowania czegoś takiego?
 
No właśnie wcześniej miałem 80 i też nie dało rady.
Żeby było śmieszniej SS pinguje ten adres bez problemu:
ai.imgur.com_GpOPtL9.png
 
Nic to nie daje, już próbowałem wszystkich kombinacji z tymi portami. Przez przeglądarkę łączę się bez problemu, pingować można, na routerze te porty w zakładce UPnP odblokowane. Nie wiem co jeszcze można tu zdziałać...tak btw. bez portu RTST nie działa w ogóle - nie da się zapisać. Próbowałem na 80 i 8000 i też lipa.
 
upload_2018-1-29_21-47-3.png

model innej kamery (chińskiej) i bez problemu się dodaje... jak możesz wystaw tą kamerę na zewnątrz to spróbuję czy u mnie się dodaje... wyeliminujesz problem kamery.
P.S. Chyba twój procek jest za słaby na rozdzielczości 4Mpix... chyba
 
Generalnie tak, tylko teraz pluje mi że mam niepoprawny adres IP, obydwie kamery masz wpięte w sieć? Zmieniałeś porty?
Bo jak masz włączone UPnP to chyba przekierowuje Ci hosty na te same porty
 
No to się łączy czy nie?
Niekompatybilność tzn?
brawo - to nazywa się NIEKOMPATYBILNOŚĆ
Możesz wyjaśnić co miałeś na myśli?
Ok już naprawione.
Słuszna uwaga dla wszystkich. W tej wersji oprogramowania (firmware) kamery - podejrzewam, że w większości nowych jest to samo - jest opcja zwana CGI, która zaszyta jest w zaawansowanych opcjach sieciowych. W helpie natknąłem się na informacje, że odpowiada za dostęp do kamery przez oprogramowanie firm trzecich. Póki nie była zaznaczona nic nie działało. Po jej uruchomieniu kamera działa bez problemu.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Monitoring