Pomoc Nazwa domeny zamiast adresu IP w udostępnianych linkach (Android)

lmarakith

Nowy użytkownik
Noobie
30 Styczeń 2022
3
0
1
49
Warszawa
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć. Czy ma ktoś z Was pomysł jak zmusić Qumagie na Androidzie do generowania linków zawierających przypisaną do Qnapa domenę zamiast adresu IP? Da się w ogóle? Z poziomu Qfile jest ok, ale apka zdjęciowa potrafi tylko w formacie https://111.111.111.111:443/link zamiast https://mojadomena.pl:443 itd. Nie używam myqnapcloud, mam swoją domenę przekierowaną na Qnap. Dzięki!
 
Po pierwsze, zmień port bo to już jest kpina, że kolejny użytkownik na seryjnych portach leci. A potem płacz i szlochanie, że ktoś coś narobił na nasie. Co do sedna problemu - na pewno możesz wybrać domenę w myqnap cloud, a zewnętrza domena przekierowana na Qnapa, to za bardzo nie wiem na jakiej zasadzi miałby Qnap wiedzieć, żeby ją przypisać. Zawsze możesz wstawić twojadomena.pl:port/link
 
Po pierwsze, zmień port bo to już jest kpina, że kolejny użytkownik na seryjnych portach leci. A potem płacz i szlochanie, że ktoś coś narobił na nasie. Co do sedna problemu - na pewno możesz wybrać domenę w myqnap cloud, a zewnętrza domena przekierowana na Qnapa, to za bardzo nie wiem na jakiej zasadzi miałby Qnap wiedzieć, żeby ją przypisać. Zawsze możesz wstawić twojadomena.pl:port/link
Dzięki za odpowiedź. Porty mam zmienione, te domyślne tylko w przykładzie. Ad meritum: Qfile, jak pisałem, "wie" jaka jest domena i generuje linki zgodnie z nią. Qumagie też by mogło. A obie "wiedzą" stąd, że adres Qnap jest wskazany jako domain name, a nie IP. Zmiana linku ręcznie to taka mało wygodna opcja...
 
Dzięki za odpowiedź. Porty mam zmienione, te domyślne tylko w przykładzie. Ad meritum: Qfile, jak pisałem, "wie" jaka jest domena i generuje linki zgodnie z nią. Qumagie też by mogło. A obie "wiedzą" stąd, że adres Qnap jest wskazany jako domain name, a nie IP. Zmiana linku ręcznie to taka mało wygodna opcja...
Tak, otwiera link i z IP i nazwą domeny.
Połączono posty:

Tak, otwiera link i z IP i nazwą domeny.
Ok, chyba się myliłem. Wygląda to tak, że Qfile potrafi tworzyć linki albo Local IP, albo WAN IP albo myQnapcloud - faktyczne - stąd chyba wie, jaka to domena. Natomiast Qumagie ma tylko te dwie pierwsze opcje. No nic to, jakoś będzie trzeba z tym żyć. ;-)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qumagie
  2. qfile
  3. domena
  4. qumagie port