Pomoc Nextcloud - błąd przy podniesieniu do wersji 16.0.1.1

dor

Nowy użytkownik
Noobie
1 Lipiec 2019
6
0
1
45
QNAP
TVS-x63U
Ethernet
100 Mbps
Witam
Mam problem. Podniosłem wersję Nexclouda z wersji 15.0.4 do wersji 16.0.1.1
Proces aktualizacji przeszedł poprawnie do samego końca . Niestety po próbie logowania widnieje komunikat :

upload_2019-7-1_12-49-50.png


Synchronizacja na końcówkach wciąż działa do momentu aż na się wyloguje bo wtedy nie można się już zalogować

znalazłem w logu coś takiego (w załączniku )(fragment z dzisiaj)


Spotkał się może ktoś z takim błędem?
Jeżeli tak bardzo proszę o pomoc bądź chociaż małą podpowiedź


Wersja oprogramowania Firmware: QTS 4.3.6
 

Załączniki

  • log.txt
    20,2 KB · Wyświetleń: 50

Kolego uwierz ,że szukam od czwartku w googlach i nic sensownego co by u mnie zadziałało nie znalazłem.
Jestem z tych ludzi co sami szukaja zanim zaczną komus zawracać głowę
Niestety czas mnie już goni i dlatego w akcie desperacji pisze tutaj by móc skorzystać z podpowiedzi bardziej doświadczonych uzytkowników nexclouda. Tyle. Umiesz pomóć? pomóż, nie to dziękuję za wskazówkę z googlem. miłego dnia
 
na 100% miedzy tymi updateami byl taki, ktory wymagal "reinstalacji".
Nie pozostaje ci nic innego jak odinstalowac nexclouda z poziomu qnapa, i zainstalowac ponownie najnowsza wersje.
Oznacza to instalacje i konfiguracje od 0
 
Robiłeś czystą instalkę czy aktualizowałeś ?
Ja niestety mam pracujące jednostki w synchronizacji . Jak wywalę i będę na nowo to robił to raz ze czas a 2 ze synchronizacja się sypie . Już to kiedyś przechodziłem i wolałbym to "naprawić" :)
 
Nie mam dobrych wieści. Całą sobotę, jak doszedłem do wniosku, że bez Apache73 nie popchnę tego dalej próbowałem aktualizacji. Bez rezultatu. Skończyło się na czystej instalacji.
Nie wiem czy to reguła, czy u mnie coś nie chciało zatrybić. Miałem dziwną sytuację. Przy instalacji nie wystarczy tyko NextCloud + doinstalować Apache73, bo NextCloud nie widzi wówczas Apache. Musiałem odinstalować wszystko i zainstalować "starego" Qapache, nowego Apache73 i dopiero NextClouda. Na wszelki wypadek po każdym zainstalowanym sofcie robiłem restart Qnapa. Później odtworzenie i synchronizacja jakieś 5 godz (4 kompy, wszystkie w sieci lokalnej, ok 20GB danych).
 
LEVY a powiedz co to znaczy "Miałem dziwną sytuację. Przy instalacji nie wystarczy tyko NextCloud + doinstalować Apache73, bo NextCloud nie widzi wówczas Apache. Musiałem odinstalować wszystko i zainstalować "starego" Qapache, nowego Apache73 i dopiero NextClouda. " Miałeś jakiś komunikat o błędzie czym to sie objawiało że Nexcloud nie widzi Apacha?

Ja odinstalowałem nexclouda i apacha 2.3 . Zainstalowałem Apacha 7.3 i Nexclouda 16.0.1 (bez restartów) oczywiście musiałem skonfigurować połączenie do bazy.
Teraz mam tak ,że przez qnapa normalnie sie loguje na wszystkie konta ale z końcówek desktopowa aplikacja nie może się połączyć z serwerem mam "Połączenie odrzucone" . Niestety nie moge qnapa restartować jeszcze przez 24 godziny więc póki co toczę nierówną walkę i zastanawiam się nad tym co pisałes o starym apachu że przed całą resztą musiałeś go zapodać
 
Takie objawy też miałem. Nie jestem pewien co pomogło.
Na starcie miałem NextClouda 15 + Qapache 2439.7218 działające stabilnie.
Pierwsza próba instalacji NextClouda 16 (tylko) - błąd: brak Apache73
Doinstalowałem Apache73 (bez restartów) później NextCloud 16, instalacja przeszła, ale nie ma połączenia z serwerem. Nie próbowałem logowań przez Qnapa tylko z końcówek przez www oraz desktopową aplikacje.
Później parę razy usuwałem wszystko i instalowałem w różnej kolejności (w tym niby najbardziej oczywista kombinacja czysty NextCloud 16+ Apache73), ale bez pozytywnego rezultatu.
Ostatecznie usunąłem wszystko -> restart -> instalacja Qapache 2439.7218 -> restart -> instalacje Apache73 -> restart -> czysta instalacja NextCloud 16 ->restart. Edycja config.php i dodanie do zaufanych domen swoich adresów IP i domeny.
Start NextClouda przez stronę www -> dodanie użytkowników -> przelogowanie się na wszystkie konta przez www (tak na wszelki wypadek, żeby mieć pewność że konta są poprawnie utworzone. Przy okazji zrobiłem porządek w kontach użytkowników. Potem z poziomu aplikacji desktopowej na pierwszym kompie synchronizacja (wysłanie wszystkiego na serwer). Po zakończeniu synchronizacja pozostałych stanowisk, miałem łatwiej i szybciej bo miałem kompy i laptopy na miejscu.

Jeśli nie możesz restartować, sprawdź czy na pewno masz poprawne wpisy trusted domains w config.php
 
Witaj
Pisze bo może kiedyś komuś będzie to potrzebne. Walczyłem i ostatecznie zrobiłem tak:
instalacja Qapache 2439.7218 -> restart -> instalacje Apache73 -> restart -> czysta instalacja NextCloud 16 ->restart
baze danych zostawiłem
miałem poustawianych we wczesniejszej wersji uzytkowników potworzone katalogi i udostepnienia i niestety tutaj okazało się to kluczowe

Nexcloud desktop zaczał się łączyć i synchronizować z serwerem w momencie gdy usunąłem użytkowników i dodałem ich jeszcze raz w wersji NextCloud 16

Teraz póki co działa :) do następnej niespodzianki

dzięki LEVY za pomoc . wirtualny browar dla Ciebie. pozdrawiam