Pomoc Nie widać NAS w otoczeniu sieciowym WIN7

ponad

Passing Basics
Beginner
26 Wrzesień 2017
28
2
3
47
ponad.pl
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
1. Komputer (desktop) z WIN7 mam po LAN do routera D-Link GO-RT-AC750, do tego routera mam podpięty też NAS po LAN.
2. Komputer (laptop) z WIN10 mam po WIFI do routera D-Link GO-RT-AC750, do tego routera mam podpięty też NAS po LAN.

Przy 1 nie widzę NASa w otoczeniu sieciowym na WIN7, przez to nie mogę zmapować dysku, ani też zrzucić danych.
Przy 2 wszystko działa. Widzę w sieci NAS, zmapowałem dyski, mogę wszystko.

Wspólna grupa robocza, komputery 1 i 2 widzą się w sieci.

Co zrobiłem na 1: wyłączyłem firewall systemowy, avasta, restarowałem kompa po każdej zmianie, włączyłem usługę: Mapowanie z odnajdywaniem topologii warstwy łącza, ustawiałem raz DHCP a raz stałe IP i nic. Pinguję go, widzę jako Magazyn na sieci (dwukrotne kliknięcie otwiera managera po LAN).
Co zrobiłem na 2: nic, działa, wszystko widzi, mapuje, pinguje, widzę go jako komputer.

Proszę o pomoc, bo skończyły mi się pomysły na to co mam zrobić.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.3.0299
Model serwera: QNAP TS-451+
 
No to jedyne co mi przychodzi do głowy przed formatem (na 99% nas dobrze skonfigurowany), to postawienie maszyny wirtualnej z Win7, karta sieciowa w trybie dostępu do twojej sieci LAN i sprawdzić co będzie się działo.
 
Jeszcze jedna opcja w Win 7:
udostpenianie.png

Ustawienia udostępniania z lokalizacji Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Centrum sieci i udostępniania\Zaawansowane ustawienia udostępniania
 
Grupa robocza taka sama? na forum supportu MS takie coś zadziałało ostatnio: "Awesome! I deleted the DhcpNodeType registry entry. And yes; SUCCESS! Thanks a lot!"

możesz jeszcze sprawdzić komendy cmd z win7 (tryb admin):
net view /all
nbtstat -r
W ten sposób zobaczysz czy NetBios coś widzi.
 
Poszedłem trochę na skróty. Migrowałem W7 na W10 i..... wszystko działa idealnie.
Bez problemu, na szczęście system nie sprawił problemów. Tak jak pisał: pigers, to coś w W7 jest nie tak, bo w NASie nawet nic w konfiguracji nie zmieniałem.
Dziękuję pigers, Wezyr i Putgaw za pomoc.
Myślę, że wątek można oznaczyć jako rozwiązany.
 
Ja niestety mam ten sam problem. Trzy laptopy, dwa z w7, jeden z w10. I na jednym, na moje nieszczęście głównym dla mnie laptopie z w7, podpiętym po kablu nie widać NASa... Zresztą po wifi ten sam efekt. Wszystkie opisane sposoby już próbowałem - bez efektu. Też mi się wydaje, że to problem systemu, jakkolwiek na drugim laptopie z w7 wszystko ładnie działa. Jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie to będę wdzięczny za podzielenie się tym :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mapowanie dysku 464 win10
  2. windows 10 nie widzi nas
  3. Nie widać NAS w otoczeniu sieciowym
  4. win10 nie widzi nas po ip