Pomoc Nie widać wgranych danych (ukryły się).

Pietruch

Nowy użytkownik
Noobie
10 Styczeń 2018
6
1
3
Kraków
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam.

Na wstępie- nie logowałem się 2-3 miesiące do QNAP'a. Po zalogowaniu nie patrząc na nic zrobiłem sugerowaną aktualizację do wersji jak wyżej. Aktualizacja przebiegła pomyślnie, jak zawsze do tej pory.

Po restarcie chciałem wejść do swoich danych i zaskoczenie - nie ma nic. Zaznaczam, że nic nie kombinowałem ani z użytkownikami, ani z prawami dostępu ani z ... z niczym. To jest mój QNAP i jestem jego administratorem.
Nie wiem czy przed opisaną przerwą dane były. Nie zwróciłem uwagi bo ... się nie spodziewałem, że coś takiego może się wydarzyć.

W otoczeniu sieciowym Windows 10 i Windows 7 widzę poszukiwane katalogi lecz nie mam prawa dostępu do nich.
Logując się na NAS i np. wchodząc w Status Systemu - Monitor Zasobów - Wykorzystanie dysku - widzę strukturę poszukiwanych katalogów i ich pojemności.
Wniosek taki, że dane są tylko jakoś ukryte.

Zakupiłem dwa takie same dyski NAS i jestem załamany na przyszłość.
Na razie się bawiłem jednym dyskiem choć wrzuciłem już część dość ważnych danych i te dane chcę odzyskać.

Co zrobiłem źle?
Jak to przywrócić (odzyskać)?
Czego unikać w przyszłości?

Proszę o wskazówki.

Pozdrawiam
Piotrek


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0404 Build 20171213
Model serwera: QNAP TS-112P
 
a masz foldery w Udostępnianiu Windows ?

upload_2018-1-21_15-23-3.png


sprawdz w kazdym czy Twój user ma dostęp ...

upload_2018-1-21_15-23-47.png
 
W otoczeniu sieciowym Windows katalogi widzę, dostępu nie mam, chce mnie logować ale tego nie robi - nie mam wystarczających uprawnień.
W zdjęciu, które pokazałeś- foldery współdzielone- mam wszystkie katalogi.
Wchodząc w jakikolwiek z nich ukazuje mi się Twoje drugie okno, tyle, że: dla Adminów (mam dwa konta) mam brak możliwości podglądu ale mam prawo do odczytu/zapisu.

Chciałem wrzucić screen ale forum mi nie pozwala.
cyt.
"Nie możesz pobierać plików. Nie masz jeszcze wystarczającej ilości napisanych wiadomości na forum.
1. Zacznij od przywitania się na forum w dziale Witaj nieznajomy!.
2. Następnie podziękuj w wiadomości tematu za załączony plik, który chcesz pobrać.
3. Pobierz
Dziękujemy :)
Załoga QNAP Club
2018-01-21_160032.png"

Nie chcę pobierać, chcę dodać.
Coś, gdzieś jest zmącone z prawami dostępu.
Daję sobie głowę obciąć ale ja tam nie grzebałem. Raz tylko QNAP'a źle wyłączyłem.
 
*-:)
Ok. Sprawa załatwiona. Nie wiem jak to mogłem zrobić (zaklinam się, że tego w ten sposób nie zrobiłem. Za dużo klikania. Tego nie mógłbym zapomnieć) ale jakoś stało się.

Otóż-
Panel sterowania - Uprawnienia - Grupy użytkowników - Grupa .........jakaś........... - Edytuj uprawnienia folderu współdzielonego !!!
Ot cała filozofia.
I stała się jasność :DKatalogi się znalazły.
Jak mawiał Ferdek Kiepski - "Są rzeczy, o których się fizjonomom nawet nie śniło".

pigers :Deal:
- dziękuję za okazaną pomoc. Dzięki Tobie chciało mi się znów pogrzebać w ustawieniach.

ps.
może znasz sposób na szybkie zrobienie tego, czego ja nie zrobiłem :)(ukrycie katalogów, zmiana praw dostępu). Chętnie się dowiem jak to uczyniłem, widocznie za 1, 2 może 3 kliknięciami.

Pozdrawiam
Piotrek
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. 112p