Norton Ghost - backup systemu lub całej partycji

hypnosiss

Moderator
Contributor
6 Lipiec 2008
327
31
28
31
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Ciekawi mnie backup całego systemu(partycji) przez Norton GHOST(NetBak Replicator chyba tego nie oferuje) jego nowa wersja obsługuje kopie przez internet do NASów. Co o tym myślicie? Czy dało by się np Nortonem nie w środowisku Windows lecz z spycjalnego , którego oferuje norton, robić backupy nie wymagając Windowsa(np: gdy Windows padnie) :) ?
Pozdrawiam.
 
Nie wiem ale dzisiaj bede patrzyl...

Wymienilem procesor w kompie z Athlon'a 4600+ X2 na Phenom'a 9850 i robia mi sie jaja... Bluescreen'y.
Bluescreenow juz nie mam, ale nie zainstalowalem jeszcze sterownikow do chipseta na plyte glowna (ASUS M3A32-MVP Deluxe), kontroler SATA i karte muzyczna ASUS Xonar D2.
Wiec bede chcial zrobic ghost'a i kombinowac dalej ze sterownikami... ;D

Pozdrawiam
 
właśnie testowałem...
jak tylko zainstalowałem go (v14.00) tak szybko odinstalowałem - straasznie spowalnia pcta, takiego świństwa jak najmniej...
Wypalilem sobie recovery disc i jest tam opcja przywrócenia obrazu z dysku sieciowego (chyba SAMBĄ). Niestety TYLKO przywrócenia natomiast backupu już nie(a śmieci instalować na windzie nie będe).
Nie ma to jak stary ghost 2003... <glaszcze> :)
Chyba że znacie lepszy soft, również z możliwością wypalenia płyty startowej(bootowalnej) ?
Pozdrawiam.
 
lepszy? nie wiem czy lepszy :) na pewno inny... no i darmowy ** clonezilla

clonezilla SE ma opcję broadcastingu - tzn nie dość że może zrobić kopię dysku/partycji to jeszcze może potem siać do sieci na x stanowisk obrazem :p

zaznaczam że z powodzeniem używałem jedynie podstawowej wersji clonezilli - tzn. jeden komp, jedna kopia dysku i przywrócenie - nie podchodziłem jeszcze do instalacji clonezilla SE - ale skoro działa dla pojedynczego kompa to przypuszczam że i wersja SE spełni swoją rolę

pozdrawiam, c.

[edit]

przy okazji - czy któryś z szanownych uzyszkodników forum ma doświadczenie w remasteringu livecd z linuksami?
fajnie byłoby odpalić płytkę livecd od qnapa z kilkoma dodatkowymi narzędziami
(livecd od qnapa oparte jest na jakiejś wersji ubuntu)
c.

** GNU/Linux - super sprawa i jest darmowy ( o ile nie cenisz swojego czasu :D)