Pomoc Odzyskiwanie różnych wcześniejszych wersji plików Microsoft XLS, Wersjonowanie plików XLS ( nie migawki QNAP)

ITMaik

Nowy użytkownik
Noobie
16 Grudzień 2022
5
0
1
28
Lublin
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,
Zanim zdecydowałem się na napisanie do Was prośby w wsparcie, oczywiście próbowałem samemu zweryfikować problem szukając na różnych formach i w Google ( ale się nie udało ;-)

Chodzi o zapisywanie różnych wersji ( wcześniejszych wersji ) plików Micorsoft *.XLS na serwerze nas

TUTAJ DZIAŁA: Na starym serwerze QNAP
NAS model TS-669L
Wersja oprogramowania układowego 4.3.4.2451 Build 20230621
RAID 6
Wolumin starszego typu
Migawki ( nie ustawione) - BRAK !!!
Włączony: kosz sieciowy Samba

Jak otwieram plik XLS na Windows i go edytuję to w "KOSZU" tworzy się za każdym razem plik np 1B50770B5.tmp, 2584HjL2Gh7J.tmp, 658JFP12.tmp, ....itd - zrzut poniżej
Jego wielkość w KB odpowiada dokładnie oryginalnemu plikowi XLS
Działa to tylko przy włączonym kosz sieciowy Samba
Jak odzyskam / przywrócę sobie ten plik z KOSZA NAS z powrotem na a następnie już w Windows zmienię rozszerzenie tego pliki z (*.tmp) na *.XLS to moge go normalnie otworzyć przez Microsoft Excel mam ODZYSKANY plik
Dzięki temu system nas zapisuje mi tak jakby wszystkie wcześniejsze wersje pliku XLS ( jest to mi bardzo potrzebne ;-)
I tak ta funkcjonalność działa już chyba prawie 8 lat jak jeszcze była nawet bardzo stara oprogramowanie układowe
Nie ma tu ustawionych MIGAWEK

TEMP.jpg


ZAKUPIŁEM NOWY NAS: Tutaj nie działa
Model TS-873A
Wersja oprogramowania systemowego: QTS 5.1.4.2596
RAID 6
próbowałem na PULI PAMIĘCI -
próbowałem na STATYCZNYM WOLUMINIE
Migawki ( nie o nie mi chodzi !!! )
Włączony: kosz sieciowy Samba

TUTAJ jak otwieram nawet ten sam plik XLS na Windows do edycji te też w KOSZU za każdym razem też tworzy się plik tmp ale !!!
Ma dużo mniejszy rozmiar w KB od oryginalnego - czyli od razu widać że nie jest to pełny plik XLS
NIESTETY po zmianie rozszerzenia pliku na XLS nie da się go oczywiście otworzyć w Microsoft Excel
CZYLI STRACIŁEM funkcjonalność wersjonowania / zapisywania wcześniejszych wersji plików XLS

TEMP new.jpg


Próbowałem na początku z PULĄ PAMIĘCI i MIGAWKAMI - ale to nie zadziałało ( bo nie chodzi mi o same migawki)
Potem próbowałem na woluminie statycznym ( jak na starym nas) - ale też nie zadziałało

??? CZY TO WINA JAKIŚ USTAWIEŃ / KONFIGURACJI NAS
??? CZY PO PROSTU NOWY System QTS ( na QNAP TS-873A) robi to tak a nie inaczej i w nowych NAS QNAP nie będę miał już tej funkcjonalności

Na nowym NAS Model TS-873A mam prawie 14TB DANYCH oraz między innymi bardzo duże pliki graficzne i pracuje na NAS jednocześnie około 20-30 osób.
Więc jak włączę MIGAWKI to spowolni i zawali mi cały NAS. A jak włączę migawki np co co godzinę lub 1 raz dziennie to za mało ( a poza tym i tak będą zajmowały za dużo miejsca)

Uprzejmie proszę o pomoc i wsparcie, nie jestem specjalistą w NAS ;-)
 
1706693083087.png


Ja mówie o wersji obecnej, a ty o wersji 4.3 - oprogramowanie się zmieniło.

Jak masz wątpliwości, ZAWSZE możesz napisac do helpdesku qnapa przez oficjalną aplikację helpdesk obecna w Twoim appcenter.
 
NIE JEST PROWADZONE WSPARCIE DLA OPROGRAMOWANIA 4.3.6

Cytuje:
Dzień dobry,

Dziękuję za kontakt z Działem Wsparcia Technicznego QNAP.

Niestety, ale dla tego modelu serwera nie rozwijamy już oprogramowania oraz nie prowadzimy wsparcia technicznego za wyjątkiem sytuacji dotyczących próby uzyskania dostępu do danych w sytuacjach krytycznych. Jeśli występują jakieś problemy z aplikacjami, to należy je odinstalować i zainstalować na nowo. Jeśli natomiast to nie rozwiązuje problemu lub problem dotyczy czego innego, należy przeprowadzić inicjalizację serwera na nowo.

W związku z brakiem wsparcia technicznego dla tego serwera, zalecany jest backup dany oraz rekomendowana jest wymiana serwera na nowy.

Proszę zapoznać się ze Stan pomocy technicznej produktu | QNAP

Jeszcze raz dziękuje za kontakt i pozdrawiam!
 
Tak jak pisałem problem mam na NOWYM QNAP
Model TS-873A, Wersja oprogramowania systemowego: QTS 5.1.4.2596

??? CZY TO WINA JAKIŚ USTAWIEŃ / KONFIGURACJI które mogę samemu ustawić w NOWYM NAS
??? CZY PO PROSTU NOWY System QTS ( na QNAP TS-873A) robi to tak a nie inaczej i w nowych NAS QNAP nie będę miał już tej funkcjonalności ( i wtedy muszę szukać innego rozwiązania )
 
Chodzi o zapisywanie różnych wersji ( wcześniejszych wersji ) plików Micorsoft *.XLS na serwerze nas
Musisz miec włączone migawki.
Jak już je włączysz i wykonasz migawkę klikasz prawym przyciskiem w eksploratorze na plik, wybierasz poprzednie wersje i przywracasz.
 
Znam migawki
Na nowym NAS Model TS-873A mam prawie 14TB DANYCH oraz między innymi bardzo duże pliki graficzne i pracuje na NAS jednocześnie około 20-30 osób.
Więc jak włączę MIGAWKI to obawiam się że to spowolni pracę NAS oraz migawki przy tej ilości danych będą zajmowały dużo miejsca na nas. A jak włączę migawki np co co godzinę lub 1 raz dziennie to za mało ( a poza tym i tak będą zajmowały za dużo miejsca)
Musisz miec włączone migawki.
Jak już je włączysz i wykonasz migawkę klikasz prawym przyciskiem w eksploratorze na plik, wybierasz poprzednie wersje i przywracasz.
A czy jest np możliwość ustawienia migawek tylko np na jeden wybrany FOLDER na serwerze NAS czy tylko na CAŁĄ PULĘ ???
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. migawki
  2. qts hero
  3. aplikacje