Pomoc OpenVPN żle skonfigurowany ---> znika nas z sieci

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Wszystko działało dobrze aż do momentu konfiguracji OpenVPN.
Rok temu jeż ustawiałem OpenVPN wstępne testy działały, dzisiaj próbowałem się połączyć z zewnątrz z programem który jest uruchomiony na virtualce i nic nie mogłem nawiązać połączenia mimo info programy OpenVPN zielony monitor że jest wszystko OK.

Ostatnią czynnością co zrobiłem i pewnie to powoduje błąd to zmiana numeru IP z np. 10.8.0.2 na lokalny 192.168.1.

po kliknięciu zapisz Nas znikł.
vpn numer.png


Pomógł restart i szybkie wyłączenie aplikacji QVPN Service, przeciwnym razie jak zdąży się załadować QVPN Service, Qnap znów znika.

Co powinienem teraz zrobić ?

Jak uruchomię QVPN Service prawdopodobnie nas znowu zniknie i również w przez putty nie ma dostępu.
 
a po grzyba ustawiasz taką samą adresację sieci VPN jak swojej LAN ? to jest problem - adres VPN nadpisuje adres LAN (sieci lokalnej).

czemu nie możesz/chcesz zostawić adresacji VPN w 10.x.x.x ?
 
zmieniłem bo nie mogłem się połączyć z programem który działa w sieci lokalnej poprzez przeglądarkę.
teraz chcę wrócić do poprzedniego adresu ale jak ?

Czy jak usunę QVPN Service skasują się ustawienia ?
Co zrobić aby przywrócić ustawienia fabryczne QVPN Service, przy wyłączonym lub usuniętym QVPN Service ?
 
Ok dzięki przetestuj.

Proszę o info jaki sposób będzie najprostszy w przypadku gdy:
Na serwerze ma postawioną virtualke w niej zainstalowany serwer sql 2008 z którym łączą się programy klienckie po lanie.
Działa wszystko ładnie pięknie ale po lanie, na ten moment testuję OpenVPN aby w ramach potrzeby połączyć się z bazą z innej lokalizacji niż sieć lokalna.
Mam problem z OpenVPN program kliencki nie może połączyć się z serwerem bazą sql 2008