Parę pytań o TS-531X

pociej

Nowy użytkownik
Noobie
9 Lipiec 2017
1
1
3
31
QNAP
null
Ethernet
null
hej

Po wstępnych poszukiwaniach nowego NAS'a (4-5 zatok, na magazyn danych dla 1 stanowiska) wstępnie wybór padł na TS-531X.
Przemawia za nim wbudowana karta sieciowa 10 GbE oraz niezła cena jak za 5 zatok, jednak mam parę pytań...

Pierwsze dotyczy jego wentylatorów, a właściwie możliwości wymiany.
Na podstawie zdjęć wnioskuję że z 120 mm nie będzie większych problemów, wygląda na dobry dostęp, jednak obawiam się "małego wariata" z PSU.
Cisza jest priorytetem dlatego liczę że oryginalne wentylatory będzie można zastąpić cichszymi, ale obawiam się że dostęp do PSU, bądź on sam jest zaplombowany i tutaj nici z wymiany czy dołożenia rezystora...

Proszę o potwierdzenie czy wymiana wentylatora 120 mm oraz wentylatora PSU jest możliwa, ewentualnie czy wentylator zasilacza (stawiam że ten sam zasilacz jest używany w wielu modelach) jest słyszalny w cichym pomieszczeniu w nocy.

Drugie moje pytanie dotyczy karty 10 Gb, czy moje rozumowanie odnośnie jej wykorzystywania jest właściwe.
Mianowicie chciałbym użyć NAS'a głównie jako "szybkiego" magazynu dla peceta.
Czy spięcie go bezpośrednio z PC z zainstalowaną kartą 10 Gb kablem DAC pozwoli mi wysycić łączę na tyle ile będzie to możliwe dla 4x HDD w RAID 5?

dzięki
 
Hm. Ciekawe, Ten procesor obsługuje programy pod Intela?

AnnapurnaLabs, an Amazon company Alpine AL-314 Quad-core 1.4 GHz Cortex-A15 processor

Nie wiedziałem ze Amazon produkuje procesory.