Pomoc PhotoStation. Porażka?

Żaqu

Nowy użytkownik
Noobie
20 Październik 2015
4
0
1
57
QNAP
HS-251
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie.

Jednym z głównych celów zakupu Qnapa było stworzenie inteligentnych albumów wykorzystujących tagi. Z dużym zaskoczeniem odkryłem, że Qnap przy ładowaniu zdjęć do bibliotek nie importuje tagów zawartych w exifach. Następnym zaskoczeniem było odkrycie, że reindeksacja Media Library powoduje skasowanie wszystkich pracowicie przypisanych do zdjęć tagów. Również zmiana nazwy katalogu lub zmiana lokalizacji zdjęcia kasuje związane z nim tagi. Kolejne ponure odkrycie, to brak możliwości zrobienia backupu tagów oraz informacja, że dane Media Library nie są przechowywane na dostępnym SQL serwerze. Znajdują się podobnież na SQL Lite, który jest ukryty przed użytkownikami.

Powyższe według mnie przekreśla sens tagowania zdjęć pod Media Library i tworzenia z nich inteligentnych albumów. Tygodnie pracy można stracić w jednej chwili.

Jestem nowym użytkownikiem systemu Qnap.

Mam prośbę do Szanownych Forumowiczów o potwierdzenie czy powyższe jest prawdą bo może coś nie zrozumiałem lub pokręciłem.

Druga kwestia to pytanie to czy może istnieje jakaś aplikacja/skrypt umożliwiający import do PhotoStation tagów z exif.

Pracuję w Adobe Lightroom. Mam otagowane katalogi plików raw i wywołując pliki jpg załączam tagi. Zakładałem, że łatwo wykorzystam to w systemie Qnapa a tu qlops :(

Z góry dziękuje za pomoc!
 
Dzięki za odpowiedź.
Plex mam zainstalowany. Ale nie znalazłem tam żadnych opcji związanych z tagami zdjęć oraz automatycznym tworzeniem albumów. Wszystko trzeba zaznaczać ręcznie :(
 
Kurcze, nie mogę tego znaleźć. Czy to chodzi o Plex Media Server. Mam na ekranie takie coś.
upload_2015-10-22_10-9-24.png

Kilkakrotnie sprawdzałem ustawienia, zakładkę Web, Server, opcje zaawansowane i nic.
We właściwościach zdjęcia (taki długopisik przy miniaturze) też tego nie mogę znaleźć...
 
Jednym z głównych celów zakupu Qnapa było stworzenie inteligentnych albumów wykorzystujących tagi. Z dużym zaskoczeniem odkryłem, że Qnap przy ładowaniu zdjęć do bibliotek nie importuje tagów zawartych w exifach. Jestem nowym użytkownikiem systemu Qnap.
Kiedyś kupiłem QNAP-a podobnie jak Ty dla zdjęć właśnie, lecz po jakimś czasie różnych niepowodzeń z QTS Photo Station przeniosłem zdjęcia na S, którego DS Photo Station (jak i DS Video Station) wydaje się bardziej przyjazne dla użytkownika multimedialnego. Może rozejrzyj się za jakimś nawet używanym S i sprawdź, czy i jak DS realizuje potrzebne Ci funkcje?