Pomoc Plex media serwer -szukanie serwera

Franiu91

Nowy użytkownik
Noobie
24 Wrzesień 2016
5
0
3
33
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witajcie.
Mam problem z swoim Nasem i apka plex media serwer sprawa wygląda następująco. Aplikacja ma wersje 1.14.0.470 problem tkwi w tym ze logując się do plex nie może zlokalizować serwera. Przeszukałem kilka tematów na forum i zrobiłem tak jak było napisane restarty nasa, instalacje apki z strony producenta, logowanie sie do plex z lokalnego adresu cały czas to samo. Serwer jest postawiony na standardowym adresie 192.168.0.x w masce 255.255.225.0
Jakieś sugestie?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0776 2018/11/30
Model serwera: QNAP TS-251A
 
hmm co masz na myśli mówiąc ze chce podłączyć go do VPN ?? na tą chwile jestem w UK wyjeżdżając zrobiłem sobie dostęp do nie których stronek VOD tak aby przeglądać je z "domu" ustawiłem sobie OpenVPN tak aby moj komp przybierał adres taki jak bym był w domu. Wiec logujać sie tutaj w uk przy właczonym openVPN na adres 192.168.0.5 - taki ma nas port 32400 wywala mi stronke plexa loguje sie tam i mam błąd szukam serwerów tak samo jak loguje się z ip zewnętrznego. Przy obu próbach jest to samo.
upload_2018-12-3_23-39-4.jpeg


Po instalacji Plex'a nigdy nie wyskoczyło mi okno do konfiguracji bibliotek. Znalazłem temat o tym lecz w nim jest napisane ze ten problem występuje kiedy serwer jest postawiony w innych ip / maskach niż te wymienione.

Co do logów to nie mam jak ich sprawdzić bo w zakładce ustawienia nie mam wyboru opcji serwer.
 
Jeśli masz możliwość zainstaluj sobie Browser Station i odpal Plex tak jak byś był w sieci lokalnej. Plex pierwsza instalację wymaga właśnie aby to było po LAN.

W Browser Station podaj swój adres lokalny Qnap i port 32400, wtedy powinno pojawić się okno konfiguracji Plex.
 
jesli ktoś szuka alternatywy :
w SSH można zrobić tunel do portu 32400 QNAPa

upload_2018-12-6_9-14-31.png


i wtedy w przeglądarce wpisując adres localhost:32400 dostaniemy sie do plexa.
Ostatnio pomogło to koledze - VPN do domu niestety nie pomógł (DSM 6.0), hihi
 
Dzień dobry,

Chciałbym odświeżyć ten temat gdyż napotkałem na podobny problem => Plex Media Serwer - Wyszukiwanie Serwera.

Kilka dniu temu uruchomiłem serwer NAS Qnap TS-251+. Pamięć 2GB. Wersja oprogramowania QTS to 4.3.6.0923.
NAS działa w sieci lokalnej ze stałym adresem IP: 100.100.15.111. Do NASa mogę się bez problemu łączyć z innych komputerów w tej sieci.

Zainstalowałem z App Center najnowszą wersję serwera Plex. Instalowałem również z pliku pobranego bezpośrednio ze strony Plexa. Instalowałem również starsze wersje Plexa (np. 1.11.. , 0.9...). Za każdym razem to samo. Po uruchomieniu aplikacji Plex Media Server i zalogowaniu na swoje konto Plex dostaję komunikat - Wyszukiwanie Serwera.

Restartowałem, odinstalowywałem aplikację - bez powodzenia. Restartowałem NASa - bez powodzenia. Sprawdzałem na dwóch różnych routerach - bez powodzenia. Przywracałem NASa do ustawień fabrycznych - bez powodzenia.

Dodam, że gdy instalowałem Plex Media Server na laptopie to nie ma takich problemów.

Poniżej zamieszczam zrzut z monitora zasobów - wygląda jakby proces Plex Media Server był uruchomiony.

plex procesy.JPG


Przeczytałem wiele wątków na różnych forach ale nie znalazłem rozwiązania.
Załączam również plik z logami. Serdecznie proszę o wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam,
Łukasz
Znalazłem rozwiązanie problemu. Adres IP NASa musi być z odpowiedniej rodziny. W przeciwnym razie nie da się uruchomić konfiguracji serwera.

Q22: Which IP Address should my QNAP have
Servers need fixed (or reserved) IP addresses. To avoid a clash with any other server on the internet, you MUST use what is known as Private Address Space. According to RFC 1918 these are:

10.0.0.0 – 10.255.255.255
172.16.0.0 – 172.31.255.255
192.168.0.0 – 192.168.255.255


You will not be able to perform initial parametrization if you use another IP range because PMS “thinks” that you are trying to access remotely, therefore disabling initial setup.
 

Załączniki

  • Logs.zip
    93,6 KB · Wyświetleń: 62

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/plex-media-serwer-szukanie-serwera.24772/
  2. Plex Plex - brak początkowego ekranu konfiguracyjnego,