Pomoc Plex nie dodaje filmów do bibliotek

Flashman

Entry Technician
Q Associate
15 Sierpień 2013
67
9
58
QNAP
TS-h886
Ethernet
1 GbE
Drodzy Qnapowicze,
korzystam z Plexa od dość dawna i dziś zaskoczył mnie pewien problem: otóż po dodaniu nowych filmów do bibliotek nic się nie dzieje - Plex takjakby nie rozpoznawał plików z filmami i tym samym nie są one dostępne, chociaż fizycznie są w tym samym katalogu co pozostałe. Ponadto filmy, które dodałem kilka dni temu są widoczne w bibliotekach, mają jednak flagę "niedostępne" i niestety z poziomu Plexa nie można ich odtworzyć.
Wgrywałem ostatnio aktualizację QTS, jednak nie sądzę, żeby miało to jakieś znaczenie. Ma ktoś z Was jakiś pomysł co z tym da się zrobić?
Z góry dzięki za wsparcie:)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170901
Model serwera: QNAP TS453Pro
 
wyłącz włącz Plexa jako apke to - to rozwiązuje 75% problemów z odświeżaniem bądź jego zacięciem

ewentualnie wymuś przeskanowanie metadanych

jak ma opory to skasuj tą bibliotekę i dodaj na nowo
 
...pomysł ostatni z ponownym utworzeniem biblioteki wydaje się skutecznym rozwiązaniem: właśnie tak zdecydowałem się zrobić, trwa to co prawda całe wieki (trochę tego jest) i nie obędzie się bez ręcznego poprawiania (nie zawsze dobrze dopasuje), dziwne, dlaczego tak się stało:s
Jeśli będzie ktoś miał jakieś sugestie i przemyślenia co do przyczyny - zapraszam do dalszej dyskusji.
Dzięki, Pigers!(alko)
 
Genialne! Dzięki za wstawkę manuala - mam zajęcie na parę "łykendów" ale to rzeczywiście rozwiąże wszelkie problemy i będzie wreszcie porządek. THX!
 
jest jeszcze jeden powód w którym Plex może zgubic dopasowane opisy i okładki mimo iz wczesniej było ok. Ja miałem przypadek takie że zainstalowałem na moim qnapie EMBY i razem sobie działały ale w plexie po pewnym czasie zeczeły znikać okładki filmów a opisy pozostawały. poradziłem sobie z tym tak że w katalogu filmu wykasowałem wszystko po za filmem i er napisami jesli były. Po przeskanowaniu biblioteki wróciło wszystko do normy.