Pomoc Plex - Niedostępne spoza Twojej sieci

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

hardbluesm

Nowy użytkownik
Noobie
21 Luty 2023
4
2
3
52
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam serdecznie :) mama problem z dostępem do Plex z poza sieci :(
Generalnie sytuacja wygląda tak , że dołożyłem drugi router i wyświetliło mi się w opcjach ,ze nie jestem widoczny z poza sieci i nie bardzo wiem jak to ogarnąć :( Prawdopodobnie jestem za podwójnym NAT-em lub trzeba jakieś porty przekierować ale nie bardzo jestem biegły w tym temacie . Chciałbym poprosić o pomoc jeśli to możliwe :)
Główny router to Funbox6 w sieci Orange ( światłowód ) a drugi to Asus TUF-AX300 wpięty przez port WAN w trybie routera bezprzewodowego z uruchomionym VPN-em ale Qnap jest poza VPN , serwer Plex jest zainstalowany na Qnap Ts453D . Nie wiem jakie nawet informacje mam podać żeby naświetlić temat :(
 
double nat, przekierować port TCP 32400 na obu routerach wg schematu poniżej (czytamy od lewej)

1705859109308.png


1. na routerze głównym #1 - przekierować port w/w na adres IP WAN routera #2
2. na routerze #2 - przekierować port w/w na adres LAN QNAPa (zakładamy że jest on stały!!)
3. w PLEX wymusić na sztywno że port 32400 jest używany do przekierowania (Troubleshooting Remote Access)

1705859248455.png
 
  • Lubię to
Reakcje: hardbluesm
Nie wiedzieć dlaczego u mnie odświeżenie strony wystarczy by Plex pokazał ze forward nie działa.
Wszystko działa ale to jest irytujące.
Kod:
[Req#48c123] NAT: PMP, got an error: Not Supported by gateway.
 
Postaram się to jakoś ogarnąć :)
Połączono posty:

Pytanie za 100 PKT :) Może chciało by się komuś mi to skonfigurować poprzez zdalny pulpit np. TeamViewer ? bo ja połowy tych opcji w tych routerach nie rozumiem :(
Oczywiście jeśli nie to OK i będę dłubał dalej :D
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plex