Pomoc Plex - przyspieszone działanie filmów i brak dźwięku

Fixxxer1

Entry Technician
Q Associate
22 Wrzesień 2015
47
5
8
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
10 Mbps
Mam problem z Plexem na swoim TS-251 (1GB).
Po uruchomieniu filmu w *.mkv czy jakimś *.m2ts obraz jest kilkukrotnie przyspieszony i nie ma dźwięku.
Filmy divx czy avi działają normalnie.
Czym to może być spowodowane?
Aplikacje najnowsze, firmware NASa właśnie się zaktualizowało, sprzęt restartowany.
Druga sprawa - dlaczego w kliencie Plexa nie mogę wysortować filmów według katalogów tylko wszystko wrzucone jest do jednego wora?
Na samym NASie jest ta opcja, w kliencie nie.
 
Trzeba mieć nadzieję, że kiedyś to naprawią :)
Dziwi mnie tylko, dlaczego u innych użytkowników jest OK, a u mnie się pierniczy.
Co do opcji Late night w amplitunerze - mam taką opcję, tyle że jest opisana jako Night. Korzystam z uniwersalnego Logitecha, więc nie skojarzyłem tej opcji.
Plex nadal nie działa tak jak powinien więc staram się korzystać z innych aplikacji.
Kodi - nie chce podać sygnału w 5.1, ciągle daje tylko na dwa głośniki. Opcje zmieniałem, restartowałem, odinstalowywałem itp i dalej tak samo.
HD Player oparty o Kodi daje dźwięk w 5.1, działa w miarę dobrze, ale nie widzi części plików *.mkv, więc na razie oglądam nie to na co mam ochotę ale to co akurat działa ;)
 
Mam problem z Plexem na swoim TS-251 (1GB).
Po uruchomieniu filmu w *.mkv czy jakimś *.m2ts obraz jest kilkukrotnie przyspieszony i nie ma dźwięku.
Filmy divx czy avi działają normalnie.
Czym to może być spowodowane?
Aplikacje najnowsze, firmware NASa właśnie się zaktualizowało, sprzęt restartowany.
Druga sprawa - dlaczego w kliencie Plexa nie mogę wysortować filmów według katalogów tylko wszystko wrzucone jest do jednego wora?
Na samym NASie jest ta opcja, w kliencie nie.


Witam,

zakupiłem kilka dni temu QNAP TS-235A-4G i mam dokładnie ten sam problem co kolega powyżej, czy zostało to już w jakiś sposób rozwiązane? Chodzi o problem przyśpieszonego obrazu (jakby na przewijaniu się oglądało) i oczywiście brak w tym momencie dźwięku, problem dotyczy filmów z dźwiękiem AC3 jak i DTS (takie przetestowałem)
 
Niestety problem nadal pozostaje nierozwiązany. Sporo osób na to narzeka, nie jesteśmy jedynymi. Na innym forum ktoś się pisał, że udało się skontaktować z Plexem, który stwierdził że to problem Qnapa, nie ich...
 
Niestety problem nadal pozostaje nierozwiązany. Sporo osób na to narzeka, nie jesteśmy jedynymi. Na innym forum ktoś się pisał, że udało się skontaktować z Plexem, który stwierdził że to problem Qnapa, nie ich...


a miało być tak pięknie... ;)
no nic, pozostaje czekać i mieć nadzieje....
 
zakupiłem kilka dni temu QNAP TS-235A-4G i mam dokładnie ten sam problem co kolega powyżej, czy zostało to już w jakiś sposób rozwiązane? Chodzi o problem przyśpieszonego obrazu (jakby na przewijaniu się oglądało) i oczywiście brak w tym momencie dźwięku, problem dotyczy filmów z dźwiękiem AC3 jak i DTS (takie przetestowałem)
Wytnij kawałek filmu oraz wrzuć info z mediainfo.
 
Niestety problem nadal pozostaje nierozwiązany. Sporo osób na to narzeka, nie jesteśmy jedynymi. Na innym forum ktoś się pisał, że udało się skontaktować z Plexem, który stwierdził że to problem Qnapa, nie ich...
Pitu, pitu ... problem jest na wersjach linuksowych i nie tylko na Qnapie. Tak odpisali bo nie robili tej paczki tylk sam Qnap ją przygotował, więc olali sprawę jak i wiele innych im zgłaszanych.
 
Niestety problem nadal pozostaje nierozwiązany. Sporo osób na to narzeka, nie jesteśmy jedynymi. Na innym forum ktoś się pisał, że udało się skontaktować z Plexem, który stwierdził że to problem Qnapa, nie ich...


a miało być tak pięknie... ;)
no nic, pozostaje czekać i mieć nadzieje....
Udało Ci się coś ustalić?


Niestety nie, przesiadłem się na KODI