Pomoc Plex w dockerze - jak utworzyć bibliotekę

maks87

Network Architect
Q's Professional
20 Lipiec 2012
448
2
69
28
37
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Do tej pory używałem serwera Plex jako apki instalowanej z App Center. Jednak przy okazji stawiania systemu od nowa, stwierdziłem, że spróbuję tym razem serwer postawić z wykorzystaniem dockera. Zakładam, że jeśli w przyszłości pojawi się konieczność ponownej instalacji systemu, to mogę w łatwy sposób przenieść takiego dockera na nowy system i dzięki temu zachowam wszystkie ustawienia w samym Plexie - dobrze myślę?

A ponieważ na dockerze w ogóle się nie znam, to napotkałem problem już na samym początku, czyli jak dodać bibliotekę z filmami. Skorzystałem z linuxserver/plex i na etapie tworzenia w shared folder dodałem katalog z dysku QNAPA gdzie trzymam filmy.

plex_1.jpg

Następnie odpalam Plexa w przeglądarce (adres_ip:32400/web) i przechodzę do konfiguracji. Gdy dodaję bibliotekę z filmami, wskazuję folder /movies:
plex_2.jpg


Jednak biblioteka jest pusta. Jak klikam ręcznie skanuj pliki biblioteki to trwa to dosłownie sekundę i nic się nie pojawia.

W związku z tym mam pytania:
1. Co zrobić aby filmy były widoczne w bibliotece?
2. Jeśli chcę dodać do zasobów kolejne katalogi z QNAPa (np. z serialami) i nie wskazałem ich na etapie tworzenie kontenera to potem jak to zrobić? Bo kiedy w ustawienia tego kontenera to widzę tam tylko udostępnione katalogu (jak na screenie wyżej) ale nie ma opcji dodania nowego.
3. Jak już uda mi się wszystko ogarnąć i skonfigurować, to jak potem najlepiej zapisać ustawienia, zrobić obraz, export etc aby w przyszłości go tylko zaczytać i mieć już wszystko skonfigurowane?
4. Poza linuxserver/plex jest też dostępny plexinc/pms-docker - dla kogoś kto nie ogarnia kontenerów to ma jakieś znaczenie którego użyję? :)
 
1. zły dział !

Zakładam, że jeśli w przyszłości pojawi się konieczność ponownej instalacji systemu, to mogę w łatwy sposób przenieść takiego dockera na nowy system i dzięki temu zachowam wszystkie ustawienia w samym Plexie - dobrze myślę?
jeśli tylko zrobisz kopie ustawień plexa w wolumenie i odtworzysz foldery dla plexa tak jak były

polecam zapomnieć o interfejsie Container Station , poznaj się z Portainer (lepsze gui dla kontenerów)

preferuje kontenery od LinuxServer (Docker Hub)

co do samego plexa, wklep w SSHa , poprawiając ścieżki folderów (i mam nadzieje że masz włączone konto admina - pozdrawiam dział bezpieczeństwa QNAPa :* )
Kod:
docker volume create plex_config
docker run -d \
  --name=plex \
  -e PUID=0 \
  -e PGID=0 \
  -p 32400:32400 \
  -e VERSION=docker \
  -v plex_config:/config \
  -v /share/_ANIME/Seriale/:/tv \
  --restart unless-stopped \
lscr.io/linuxserver/plex
cała konfiguracja plexa zostanie zapisane w wolumenie plex_config (popatrz na przyklejone tematy w tym dziale w celach kopii zapasowej)

1. Co zrobić aby filmy były widoczne w bibliotece?
nie wiem , wygląda na błąd uprawnień - skoro nie widzi plików

2. Jeśli chcę dodać do zasobów kolejne katalogi z QNAPa (np. z serialami) i nie wskazałem ich na etapie tworzenie kontenera to potem jak to zrobić? Bo kiedy w ustawienia tego kontenera to widzę tam tylko udostępnione katalogu (jak na screenie wyżej) ale nie ma opcji dodania nowego.
Po prostu tworzysz nowy kontener gdzie dopisujesz nową ścieżkę w sekcji z -v
Kod:
docker volume create plex_config
docker run -d \
  --name=plex \
  -e PUID=0 \
  -e PGID=0 \
  -p 32400:32400 \
  -e VERSION=docker \
  -v plex_config:/config \
  -v /share/_ANIME/Seriale/:/tv \
  -v /share/_ANIME/ddl_movies/:/movies \
  --restart unless-stopped \
lscr.io/linuxserver/plex

ja w Portainerze, poprostu edytuje kontener
upload_2021-11-30_14-2-30.png


i dopisuje kolejną ścieżkę
upload_2021-11-30_14-3-25.png


aktywuje zmiany
upload_2021-11-30_14-3-58.png


jaki robi się update bo wyszła nowa wersja ? edycja kontenera i potem deploy - portainer sam sprawdzi czy jest nowa wersja, pobierze ją i odpali w nowej wersji (trzymając parametry)

3. Jak już uda mi się wszystko ogarnąć i skonfigurować, to jak potem najlepiej zapisać ustawienia, zrobić obraz, export etc aby w przyszłości go tylko zaczytać i mieć już wszystko skonfigurowane?
kopia wolumenu z konfigem plus informacja o tym jak wystartować dany kontener (też przyklejone w dziale)

4. Poza linuxserver/plex jest też dostępny plexinc/pms-docker - dla kogoś kto nie ogarnia kontenerów to ma jakieś znaczenie którego użyję?
to oficjalny kontener od producenta Plex - co zresztą jest ładnie opisane na ich stronie

na co warto zwrócić uwage ? jest chwila zabawy z claim-code , żeby serwer został przypiety do konta plex - ale to można doczytać na stronie o kontenerze.

w Emby nie mam takich problemów :p
 
Jeszcze możesz się pobawić docker-compose. Np. wrzucasz do pliku docker-compose.yml:
Kod:
version: "3"
services:
  plex:
     image: ghcr.io/linuxserver/plex
     container_name: plex
     network_mode: host
     environment:
        - PUID=0
        - PGID=0
        - VERSION=docker
        - TZ=Europe/Warsaw
        - PLEX_CLAIM=claim-iTsaGu2iP1iVKUXXXXX
     volumes:
        - /share/Container/plex:/config
        - /share/CACHEDEV2_DATA/UGdrive:/UGdrive
     devices:
        - /dev/dri:/dev/dri # For H/W transcoding
     restart: always

Później tylko (w katalogu z plikiem yml):
Kod:
docker-compose up -d
 
1. zły dział !
Dzięki za przeniesienie do poprawnego. W sumie jak już napisałem post, to tak pomyślałem, że temat dotyczy bardziej kontenerów niż Plexa.

polecam zapomnieć o interfejsie Container Station , poznaj się z Portainer (lepsze gui dla kontenerów)
Nawet w przeglądarce od jakiegoś czasu mam dodaną zakładkę ze Twoją instrukcją jak zainstalować Portainer, ale jeszcze chyba do tego nie dojrzałem (w sumie tak samo jak do tego, aby cokolwiek ogarnąć temat kontenerów, bo przyznam, że na razie to trochę taka czarna magia i poruszam się na oślep (a dokładniej pisząc, jak coś robię to raczej odtwarzam 1:1 zgodnie z instrukcjami z tego forum lub ogólnie z netu).

co do samego plexa, wklep w SSHa , poprawiając ścieżki folderów (i mam nadzieje że masz włączone konto admina - pozdrawiam dział bezpieczeństwa QNAPa :* )
Oj temat używania konta admina też widzę, co jakiś czas wraca. W sumie po wiosennej akcji to przestałem używać, ale już dwa razy miałem awaryjną sytuację z przełącznikiem wirtualnym i musiałem do przez ssh restartować, a to wiadomo, że tylko z konta admina można zrobić.
A tak BTW: skoro QNAP oficjalnie zaleca wyłączenie konta admina, to dlaczego nie daje możliwości np. logowania się przez ssh dla innych użytkowników na prawach admina?

nie wiem , wygląda na błąd uprawnień - skoro nie widzi plików
No własnie to mnie najbardziej zastanawia i chyba tymczasowo wrócę do Plexa jako apki, a kiedyś zagłębię się w temat dockera (czy to Container Station czy Portainer) i spróbuję od nowa.

Po prostu tworzysz nowy kontener gdzie dopisujesz nową ścieżkę w sekcji z -v
No jak pisałem, te tematy dla mnie to czarna magia, więc nawet nie będę pytał dalej bo to nie ma sensu w tej chwili :)

ja w Portainerze, poprostu edytuje kontener
I takiej też opcji oczekiwałem w Container Station - szkoda, że jej nie ma.

to oficjalny kontener od producenta Plex - co zresztą jest ładnie opisane na ich stronie
To widziałem, że jest oficjalny. Domyślam się, że dla takiego użytkownika jak ja, to nie ma znaczenia co zainstaluję.
w Emby nie mam takich problemów :p
W sumie to jestem leniwym człowiekiem i jak już się przyzwyczaiłem do Plexa to mi ciężko się przestawić aby spróbować coś innego. Ale oczywiście widziałem nieraz, że zachwalasz Emby i kusi aby kiedyś spróbować.
Jeszcze możesz się pobawić docker-compose.
Może kiedyś, jak ogarnę co to jest docker-compose :) Na razie odpuszczam temat dockerów, ale chciałbym kiedyś do tego wrócić.
 
to dlaczego nie daje możliwości np. logowania się przez FAQ SSH dla innych użytkowników na prawach admina?
ależ daje, dodaj usera do grupy admin i włącz mu prawo do SSH.

te tematy dla mnie to czarna magia, więc nawet nie będę pytał dalej bo to nie ma sensu w tej chwili
pitu pitu - 10 minut i po bólu!

I takiej też opcji oczekiwałem w Container Station - szkoda, że jej nie ma.
Jest .. ale jest "ograniczona" i ma pewne konsekwencje.

W sumie to jestem leniwym człowiekiem
Witaj w klubie !
 
ależ daje, dodaj usera do grupy admin i włącz mu prawo do SSH.
No widzisz, a ja tego nie wiedziałem i wydawało mi się to bez sensu, że tylko konto admin może przez SSH się logować. Już dodałem takie uprawnienia dla mojego konta - dzięki za pomoc.

pitu pitu - 10 minut i po bólu!
Może kiedyś, na razie odpaliłem Plexa jako apka, walczę z dopasowaniem tytułów, okładek itd.

Witaj w klubie !
Miło mi, że nie jestem sam.
 
Ja bym powalczył z plexem (i innymi aplikacjami, jeśli to możliwe) i dockerem.
No widzisz, a ja tego nie wiedziałem i wydawało mi się to bez sensu, że tylko konto admin może przez SSH się logować. Już dodałem takie uprawnienia dla mojego konta - dzięki za pomoc.
Pewnie o to chodziło. Użytkownik na którym został uruchomiony docker nie miał dostępu do katalogu z filmami.
 
Pewnie o to chodziło. Użytkownik na którym został uruchomiony docker nie miał dostępu do katalogu z filmami.
Nie, w mojej wypowiedzi chodziło o brak uprawnień do SSH dla użytkownika.
Plexa w dockerze uruchamiałem zarówno jako użytkownik na prawach admina jak i sam admin. W obu przypadkach użytkownik miał prawa dostępu do katalogów z filmami ale Plex nic w nich nie wykrywał.

Obecnie uruchomiłem Plexa jako natywną apkę QNAPa i chwilowo tak będzie działać. A jak znajdę czas to powrócę do tematu dockera, trochę się podszkolę i może wtedy ogarnę Plaxa w dockerze.
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
914
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U
U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Pomoc Moje dockery
Odpowiedzi
2
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U
U
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
{liczba}K
HD Station (Kodi, YouTube, ...)
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. plex portainer
  2. tworzenie kopii zapasowej
  3. plex ,portainer