Artykuł Po co ci serwer NAS w domu? QNAP wyjaśnia modelem TS-251D

1050x0x1.jpg

Serwer NAS to sprzęt kojarzony głównie z biurem, ale bez trudu może odnaleźć się on także w domu. Można z niego zrobić na przykład centrum multimedialnej rozrywki, szczególnie gdy ma taką charakterystykę jak QNAP TS-251D.


Multimedialny NAS do domu – oto QNAP TS-251D
Czym charakteryzuje się QNAP TS-251D? Ano na przykład takimi zaawansowanymi funkcjami multimedialnymi, jak transkodowanie i strumieniowanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K oraz uniwersalnym gniazdem HDMI 2.0 do naszej dyspozycji.

Ten dwuzatokowy serwer NAS potrafi też wykorzystać sztuczna inteligencję, by grupować zdjęcia według konkretnych kategorii: osoby, przedmioty i miejsca. Konkretnie odpowiada za to aplikacja QuMagie. Wśród dostępnych programów odnajdujemy też Cinema28 i Qmedia do odtwarzania każdego rodzaju multimediów oraz rozwiązanie Multimedia Console, integrujące wszystkie multimedialne narzędzia w jednym interfejsie.

qumagie.jpg


Taki NAS może więc służyć do gromadzenia wszystkich plików multimedialnych: zdjęć, utworów i filmów, wygodnego zarządzania nimi oraz odtwarzania ich na telewizorze. Równocześnie może pełnić funkcję serwera kopii zapasowych i wiele innych – jak to NAS.


Rzut oka na specyfikację serwera QNAP TS-251D
Sercem serwera QNAP TS-251D jest dwurdzeniowy procesor Intel Celeron J4005 taktowany zegarem 2 GHz, któremu (w zależności od wybranego wariantu) towarzyszą 2 lub 4 GB pamięci RAM typu DDR4. Specyfikację uzupełniają jeszcze: dwa sloty na 2,5- i 3,5-calowe dyski SATA 6 Gb/s, gigabitowy port LAN i 5 gniazd USB, a także złącze PCIe Gen 2.0 x4, które można wykorzystać do rozbudowy konfiguracji.

qnap-ts-251d-info.jpg


Producent zwraca też uwagę na szybki zapis i odczyt danych, szyfrowanie Intel AES-NI 256, obsługę migawkowego backupu oraz dostęp do praktycznych aplikacji, takich jak QmailAgent (do obsługi wielu kont e-mail) czy Notes Station 3 (do tworzenia i edytowania notatek).

Źródło
 
  • Lubię to
Reakcje: pecet
Czyli tl; dr
Wszystko działa fajnie ale musisz dopłacić 500 zł ;)

No nie do końca... możesz mieć to szczęście lub celowo kupić TV SONY z androidem na którym apka PLEX i Serwer Plex działa w darmowej wersji bez żadnych problemów nawet z materiałem w 8K (sprawdzone na TV Sony bravia 4K 2015 i na Sony ZG9 8K). Na każdym TV z android TV powinno działać więc dobrze.


Można także powiedzieć że qnap tyle obiecuje; a każe sobie dopłacać niemałe kwoty (często przekraczające cenę urządzenia) za dyski bez których nie działa. Zdziercy = powinni dodawać pamięć rom lub choć 1 dysk 100TB gratis!!! :D:s:lol:
 
Potwierdzam, na najnowszym sprzecie od SONY, apka plexa dziala dobrze, i nic sie nie transkoduje.
Można także powiedzieć że qnap tyle obiecuje; a każe sobie dopłacać niemałe kwoty (często przekraczające cenę urządzenia) za dyski bez których nie działa. Zdziercy = powinni dodawać pamięć rom lub choć 1 dysk 100TB gratis!!! :D:s:lol:

To jest strasznie idiotyczne. Nie porownuj zakupu dyskow do NIE dzialajacych funkcji ktore obiecuje Qnap...
 
  • Wow
Reakcje: pecet
Dla mnie to jest logiczne ze trzeba sobie dokupic zewnetrzny soft.
Kochany nie mów mi, że instalujesz Windowsa i na Paint'ie projektujesz grafike :) Kupujesz Adobe. Identycznie jest w przypadku QNAP. Nie widze w tym nic strasznego.
 
Ok, napisz mi prosze ile zaplaciles za program do odtwarzania filmow na windowsie?
Dlaczego porownujesz soft dla domowego uzytku, niekomercyjnego, do softu komercyjnego?

I nie, nie jest to logiczne. Kupujac odtwarzacz dvd nie dokupujesz osobno kodeka h.265 i obsluge plikow .mkv
I tak samo jak kupujesz Stacje multimedialna, to oczekujesz ze po wyjeciu z pudelka i podlaczeniu bedzie wszystko dzialac bez dodatkowych oplat.

Po czwarte, qnap nawet nie daje mozliwosci kupienia licencji na kodeki. Wiec pozostaje ci uzywanie aplikacji firm trzecich, (np plex czy emby)
 
Ok, napisz mi prosze ile zaplaciles za program do odtwarzania filmow na windowsie?
Dlaczego porownujesz soft dla domowego uzytku, niekomercyjnego, do softu komercyjnego?
A co oglądasz filmy w Windows Media Player? haha
A to, że są dostępne softy trzecie za free, to już kwestia programistów. Moze napiszesz i udostępnisz nam za free :)

I nie, nie jest to logiczne. Kupujac odtwarzacz dvd nie dokupujesz osobno kodeka h.265 i obsluge plikow .mkv
Słabe to porównanie. Odtwarzacz DVD/BluRay ma jasno sprecyzowany kodek, który ma odtworzyć. To po pierwsze. Po drugie sam pisałem z firmą Dolby i jeśli chcesz sprzedawać produkt, który ma odtwarzać ich dzwiek, to musisz oplacic licencje.

I tak samo jak kupujesz Stacje multimedialna, to oczekujesz ze po wyjeciu z pudelka i podlaczeniu bedzie wszystko dzialac bez dodatkowych oplat.
Kochany. QNAP to nie stacja multimedialna a NAS. Multimedia są dodatkiem i zawsze beda. QNAP to NAS a nie stacja multimedialna.

Po czwarte, qnap nawet nie daje mozliwosci kupienia licencji na kodeki.
Nie daje, tu mogli by to zmienic.

Wiec pozostaje ci uzywanie aplikacji firm trzecich, (np plex czy emby)
I nawet QNAP to proponuje. Ja zresztą też.
I uważam ze zaplacenie kasy, za licencje lifetime 120 baksów i wsparcie do końca życia to jak za darmo!!!!
 
A co oglądasz filmy w Windows Media Player? haha
A to, że są dostępne softy trzecie za free, to już kwestia programistów. Moze napiszesz i udostępnisz nam za free
Nie, mam dziesiatki DARMOWYCH programow ktore dzialaja, i odtwarzaja WSZYSTKIE FORMATY.

Słabe to porównanie. Odtwarzacz DVD/BluRay ma jasno sprecyzowany kodek, który ma odtworzyć. To po pierwsze. Po drugie sam pisałem z firmą Dolby i jeśli chcesz sprzedawać produkt, który ma odtwarzać ich dzwiek, to musisz oplacic licencje.
Jeszcze do niedawna bylo wspracie dla h265, po ostatnich "aktualizacjach" wsparcia nie ma.

Kochany. QNAP to nie stacja multimedialna a NAS. Multimedia są dodatkiem i zawsze beda. QNAP to NAS a nie stacja multimedialna.
Komu chcesz wciskac takie bzdury? Przeciez sam QNAP sie tak reklamuje...
ai.imgur.com_1AyV42Q.png

ai.imgur.com_aswJWcL.png

Czytajac ten opis ma sie wrazenie ze kupuje sie Serwer multimedialny z funkcja NASA, a nie na odwrot jak piszesz.

I nawet QNAP to proponuje. Ja zresztą też.
I uważam ze zaplacenie kasy, za licencje lifetime 120 baksów i wsparcie do końca życia to jak za darmo!!!!
Cena licencji to 1/3 wartosci tego NASA. No nie jestem pewny czy to az takie darmowe ;)

Po dziesiąte, zobacz sobie ile jest tutaj tematow na forum o tym ze ludzie maja problemy z odtwarzaniem wideo, a to laguje, a to freezuje, a to nie takie odswiezanie... Masa problemow. I dla mnie nie ma tu miejsca na twoje tlumaczenie ze Qnap to serwer NAS, a multimedia sa tylko dodatkiem, skoro pierwsze linijki na stronie qnapa mowia zupelnie co innego.

I zeby nie bylo, sam posiadam Q od 2 lat. I tak, jestem bardzo zadowolony z zakupu, uwazam ze to chyba najlepsza inwestycja do domowego "centrum"
I tak, rowniez jestem zawiedziony tym, ze obiecali mi ze bede mogl odtwarzac wideo w 4k transkodowane sprzetowo, a nie moge. I NAS nawet nie jest podpiety po HDMI do telewizora bo uslugi jakie oferuje qnap do odtwarzania filmow sa krotka mowiac chujowe, i nie dzialaja.
 
Po dziesiąte, zobacz sobie ile jest tutaj tematow na forum o tym ze ludzie maja problemy z odtwarzaniem wideo, a to laguje, a to freezuje, a to nie takie odswiezanie... Masa problemow. I dla mnie nie ma tu miejsca na twoje tlumaczenie ze Qnap to serwer NAS, a multimedia sa tylko dodatkiem, skoro pierwsze linijki na stronie qnapa mowia zupelnie co innego
I kolejne:
upload_2020-1-27_20-50-32.png


Boli Cię dupa i pojąc nie potrafisz tego, że oprogramowanie się kupuje. Wspominasz o odtwarzaczu DVD a nie masz ani jednego filmu - po za tymi ze stacji paliw za 20zł za "płytkę".

I NAS nawet nie jest podpiety po HDMI do telewizora bo uslugi jakie oferuje qnap do odtwarzania filmow sa krotka mowiac chujowe, i nie dzialaja.
Na bank nie podłączyłeś.

Podsumujmy:
- nie kupisz Firesticka
- nie kupisz Plexa
- nie podłaczysz HDMI bo nie potrafisz uzywac Kodi
- masz odtwarzacz DVD
...

Jesteś zwyczajnym malkontentem (wiesz co to?), a swoim tonem zasługujesz na miano trolla (Trollowanie – Wikipedia, wolna encyklopedia).
PS. §1 pkt 13: Niekonkretne treści, w tym „hejtowanie” i inne własne frustracje, pisz na dojrzewamy.pl. Tu nie ma miejsca na nikomu niepotrzebne wyrazy Twojego samopoczucia.

Więc proponuje Ci przekleństwa odłożyć na bok.
 
Boli Cię dupa i pojąc nie potrafisz tego, że oprogramowanie się kupuje

Lel, doskonale o tym wiem, przeciez sam zakup NASA to w znacznej czesci zakup softu...

Wspominasz o odtwarzaczu DVD a nie masz ani jednego filmu - po za tymi ze stacji paliw za 20zł za "płytkę".

Kilka DVD na strychu by sie znalazlo, włacznie z dziesiatkami plyt ;) Ale sila rzeczy DVD sie juz raczej nie uzywa.

Na bank nie podłączyłeś.

Mariusz, testowalem to na wszystkie sposoby, emby, plexa, kodi (te ze sklepu i te z repo) i nierozumiem dlaczego nie chcesz przyjac do wiadomosci ze to po HDMI nie dziala? Serio nie rozumiem, masz dziesiatki tematow gdzie ludzie (włącznie ze mna) probowali to ustawiac...

Podsumujmy:
- nie kupisz Firesticka
- nie kupisz Plexa
- nie podłaczysz HDMI bo nie potrafisz uzywac Kodi
- masz odtwarzacz DVD

- Nie kupie bo nie mam takiej potrzebny, mam inny sprzet ktory radzi sobie rownie dobrze co Firestick (ktory po twoich filmikach widac ze jest spoko)
- Nie kupie plexa NARAZIE, gdyz nie mam takiej potrzeby.
- Jak juz pisalem, Kodi nie radzi sobie ze zmiana odswiezania, obraz rwie i wystepuje teering.
- Nie uzywam DVD od lat.


Podsumujmy:
Jesteś zwyczajnym malkontentem (wiesz co to?), a swoim tonem zasługujesz na miano trolla (Trollowanie – Wikipedia, wolna encyklopedia).
PS. §1 pkt 13: Niekonkretne treści, w tym „hejtowanie” i inne własne frustracje, pisz na dojrzewamy.pl. Tu nie ma miejsca na nikomu niepotrzebne wyrazy Twojego samopoczucia.

Więc proponuje Ci przekleństwa odłożyć na bok.

Dlaczego trola? Dlatego ze punktuje co w qnapie obecnie kuleje?
Po drugie rozroznij prosze krytyke od "hejtowania".
Wyrazy mojego samopoczucia odzwierciedlaja moja opinie na temat danego produktu, i uwazam jest jest to jak najbardziej na miejscu.
 
Eh... Znajdz sobie moj temat na forum sprzed 1.5 roku gdzie walczylem z tym tematem. Nie wiem co teraz chcesz mi udowodnic.

I tak, teraz plex pass jest mi NIE potzebny, poniewaz mam urzadzenia typu SMART TV, na ktorym dziala DARMOWA apka plexa, ktora odtwarza WSZYSTKO bez TRANSKODOWANIA.

A na urzadzeniach innych domownikow jest zainstalowane DARMOWE KODI z DARMOWYM pluginem do plexa ktory dziala dobrze i sie rowniez NIE transkoduje.
 
Wychilluj czasem.

Powiem Ci coś w sekrecie. Wiesz jak zacząłem prace z QNAP? :p

Kupiłem serwer QNAP NAS - model TS-101 stricte pod torrenty - był on na PowerPC. Okazało się, że można sciagac 1 torrent jednocześnie. Nie miało to startu w ogóle do uTorrent na PC. Okazało się, że TS-109 jest o niebo lepszy - na platformie ARM.
qnap-hardware.jpg


Sprzedałem swojego TS-101 zaprzyjaźnionej firmie i wydałem wtedy ponad tysiaka na to - według mnie gówno.
Problem polegał na tym, że z mojego punktu widzenia, widzialem mozliwosc zlozenia swojego kompa za tą kase - ale gabarytowo byłby znacznie wiekszy, o znacznie wiekszym poborze prądu, ale mający znacznie wieksze możliwosci.
I ze swoimi frustracjami pisalem wtedy na ledwo co uruchomionym forum.qnap.com do QNAP, że to jakies gowno, namiastka torrentow. Byłem do tego stopnia zdeterminowany ze nawet dzwoniłem do Chin - do Tajwanu i przedstawialem sie jako Silas i mowilem, ze to nie dziala.
Pewnego razu, ktos odpowiedzial mi przez telefon "to zrób lepiej" i rzucił słuchawką.
Zasiadlem, utworzylem toole do kompilowania, skompilowalem rtorrenta, spakowałem jako skrypt instalacyjny.... Napisalem do gosci na skype, ktorych juz znalem - pochwalilem sie i tak powstały....
- QPKG
- a dalej rtorrent-Pro
- IceStation

QNAP zaczal rozwijac pewnego rodzaju nowy segment konsumencki - pamietaj ze trzeba patrzec na to troche inaczej niz komputer PC.
 
No i szanuje.
Ale przez to ze jestes az tak "powiazany" z qnapem, kazda krytyka jest odbierana przez ciebie jako hejt. I jak ja mowie ze cos nie dziala, to Ty mowisz kup pasa albo firesticka... podobnie jak fanboje appla gdy wytknie im sie cos co nie dziala, to zaraz znajda obejscia tego problemu i jeszcze ci wmowia ze jest ono lepsze.
 
Wiesz dlaczego musisz wyluzowac? Bo skonczysz tak jak ja. Co kupuje jakieś urządzenie to zawsze coś nie działa. Ja już nie widze, tych rzeczy, które działają, które są fajne. Tylko widze wszedzie jakieś niedociągniecie. @Penerros Ci potwierdzi. Nie ma żadnej rzeczy, którą bym kupił w ostatnim czasie i byłbym zadowolony.
 
  • Haha
Reakcje: Penerros

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. bravia
  2. qumagie port
  3. IceStation qnap
  4. sony bravia
  5. RM-IR004