Pomoc Podłączenie bezpośrednio do komputera przez 4x gigabit ethernet

Batyra

Nowy użytkownik
Noobie
9 Czerwiec 2015
5
0
1
37
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Cześć!
jestem świeżo upieczonym posiadaczem QNAP 453Pro (4x 3TB WD Purple w RAID 5). W chwili obecnej mam podłączony NAS do routera a router do komputera (router i komputer mają gigabit Ethernet, oba połączenia kablem).

Nie zależy mi na dostępie z zewnątrz a na maksymalnej wydajności. Przy zakupie QNAP'a sprzedawca doradził mi abym kupił sobie kartę z 4x gigabit Ethernet i podłączył NAS'a czterema przewodami jednocześnie - wtedy będę mógł uzyskać najwyższą wydajność - nawet do 400 MB/s (teraz przy przegrywaniu plików jest 100-120 MB/s dla połączenia NAS-Router-PC).

Karta taka kosztuje jednak parę złotych i przed zakupem chciałbym zasięgnąć Waszej fachowej rady czy:
1. Mogę podłączyć NAS do komputera z pominięciem routera.
2. Czy podłączenie 4 przewodami ze wszystkich 4 wyjść na QNAP'ie do 4 wyjść w karcie (wszystkie gigabit) rzeczywiście poskutkuje dużym wzrostem wydajności?

Przepraszam jeśli coś pomyliłem lub napisałem nieprecyzyjnie - sieci, serwery itp. to zupełnie nie moja (nomen omen) domena.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Paweł.
 
Czytam ten wątek, ale chyba nie do końca łapie... Chcę podłączyć w domu kilka urządzeń do serwera. Z tego co zrozumiałem najlepiej nie robić tego za pośrednictwem routera, ale użyć 1Gb'owego switcha. Gdzieś tutaj padło stwierdzenie, że najlepiej gdyby ten przełącznik posiadał "LACP ze standardem IEEE 802.3ad, czyli dynamicznym". Czy ta funkcja w warunkach domowych faktycznie coś da? Najtańszy switch z tą funkcją jaki znalazłem kosztował ok 500 PLN. Czy w domu wystarczy zwykły przełącznik 1Gb? Czy moglibyście polecić mi najtańszego sensownego 8 portowego switcha z LACP i tańszą alternatywę bez tej funkcji, ale nadal przyzwoity w działaniu w warunkach domowych.
 
No nie wiem. Kilka lat temu, kupowałem "biznesowe" 24-portowe switche gigabit firmy TP-Link. Z Gigabitem miały 3x mniej wspólnego niż domowy D-Link 5 portowy.
Gdyby chciał rozwiązanie biznesowe to od razu byłoby NIE, bo TPLINK jest jeszcze za mały na takie rzeczy, prędzej: Zyxel, Intellinet, DrayTek, HP, NetGear czy Cisco. W zależności co potrzeba i ile PLN się ma.
 
Obecne TP-Linki są dużo lepsze niż te starsze wersje - zła opinia się ciągnie za nimi.
Na dziś wcale nie są to złe przełaczniki a cena również jest ok.

Ja miałem do niedawna miałem taki: Przełącznik zarządzalny L2 JetStream, 8 portów Gb, 2 sloty SFP TL-SG3210 - Witamy na stronie TP-LINK
A że brakło portów to zmieniłem na taki: Przełącznik zarządzalny L2 JetStream, 24 porty Gb, 4 sloty combo SFP TL-SG3424 - Witamy na stronie TP-LINK

Śmiga mi po tym IPTV z moim ISP mam styk po świetle, konfiguracja banalna a i prądowo jest nieźle.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. podłączyć NAS do komputera z pominięciem routera
  2. poloczenie komputer z nas