Pomoc Pomoc w konfigu QTS-453a

Wencman

Nowy użytkownik
Noobie
24 Wrzesień 2017
3
1
3
34
QNAP
TS-x53
Ethernet
null
Cześć,

miałem pięknie działającego ustawionego QNAPA 453a pojechałem do Kazachstanu, i nie wiem jakim cudem stało się tak, że zdalny dostęp przestał działać. Mogłem logować się normalnie przez Qfile z telefonu, a teraz działa tylko jak jestem podłączony do wifi - z zewnątrz nie działa. Nikogo nie było w domu więc szczerze nie wiem co się stało, ale nie o tym w moim felietonie. Zastanawiam się co mogło się stać, a tak naprawdę to po przewertowaniu forum, i po przejrzeniu miliona tutoriali z internetu nic nie umiem zmienić... chciałbym korzystać z qnapa głównie jako serwera FTP, robiłem wg tej instrukcji
Łatwa konfiguracja własnego serwera FTP ale bez skutku...
Najchętniej znalazłbym, nawet odpłatnie, kogoś z Warszawy kto na żywo, lub kogoś przez teamviewer pokazał mi możliwości mojego qnapa i pomógł ustawić.

Dzięki za odpowiedzi!
 
Cześć,

miałem pięknie działającego ustawionego QNAPA 453a pojechałem do Kazachstanu, i nie wiem jakim cudem stało się tak, że zdalny dostęp przestał działać. Mogłem logować się normalnie przez Qfile z telefonu, a teraz działa tylko jak jestem podłączony do wifi - z zewnątrz nie działa. Nikogo nie było w domu więc szczerze nie wiem co się stało, ale nie o tym w moim felietonie. Zastanawiam się co mogło się stać, a tak naprawdę to po przewertowaniu forum, i po przejrzeniu miliona tutoriali z internetu nic nie umiem zmienić... chciałbym korzystać z qnapa głównie jako serwera FTP, robiłem wg tej instrukcji
Łatwa konfiguracja własnego serwera FTP ale bez skutku...
Najchętniej znalazłbym, nawet odpłatnie, kogoś z Warszawy kto na żywo, lub kogoś przez teamviewer pokazał mi możliwości mojego qnapa i pomógł ustawić.

Dzięki za odpowiedzi!
Spróbuj zmienić port w Qfile z 8081 na 8082, lub w drugą stronę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka
 
Cześć,

miałem pięknie działającego ustawionego QNAPA 453a pojechałem do Kazachstanu, i nie wiem jakim cudem stało się tak, że zdalny dostęp przestał działać. Mogłem logować się normalnie przez Qfile z telefonu, a teraz działa tylko jak jestem podłączony do wifi - z zewnątrz nie działa. Nikogo nie było w domu więc szczerze nie wiem co się stało, ale nie o tym w moim felietonie. Zastanawiam się co mogło się stać, a tak naprawdę to po przewertowaniu forum, i po przejrzeniu miliona tutoriali z internetu nic nie umiem zmienić... chciałbym korzystać z qnapa głównie jako serwera FTP, robiłem wg tej instrukcji
Łatwa konfiguracja własnego serwera FTP ale bez skutku...
Najchętniej znalazłbym, nawet odpłatnie, kogoś z Warszawy kto na żywo, lub kogoś przez teamviewer pokazał mi możliwości mojego qnapa i pomógł ustawić.

Dzięki za odpowiedzi!
Spróbuj zmienić port w Qfile z 8081 na 8082, lub w drugą stronę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka


Nie łączy się ani na tym ani tym. domyślnie był 8080. Przez cloudlink ani żadną inną metodę też się nie łączy
 
No ale sam się zablokował? Tak jak mówię dostęp co qnapa wysypał się jak ja byłem w Kazachstanie. Mam Vectrę Wiec układ sieci technicolor + mój tplink. Twarde resety obi urządzeń nie pomagają, reset qnapa i cofnie od nowa to samo. Działanie wg tej instrukcji tak samo nic Łatwa konfiguracja własnego serwera FTP
Dodam ze przez myqnapcloud można zalogować się i wrzucać pliki normalnie.
Teraz dodatkowo główny dysk z danymi zrobił się READ ONLY... Naprawdę szukam kogoś z Warszawy lub okolic do odpłatnej pomocy w konfiguracji. Proszę o info np na FB Michał Wencek, albo tutaj na priv. dzięki bardzo

aimage.ibb.co_bKiP15_Screen_Shot_2017_09_27_at_22_29_02.png
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. qfile nie łączy się