Potrzebuję potwierdzenia słuszności zakupu TVS-471-PT-4G

Arczi

Nowy użytkownik
Noobie
12 Październik 2015
3
1
3
44
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
W obecnej chwili używam TS-421 ale potrzebuję w firmie serwer na Windowsie z obsługa MS SQL Server (Subiekt / NEXO Insertu) + obsługa kilku komputerów w sieci lokalnej. Tradycyjnego serwera stawiać nie zamierzam ponieważ doceniłem zalety NAS-a. Wymyśliłem sobie wirtualizację - wybór padł na TVS-471-PT w cenie około 4100 zł brutto. Na starcie zamierzam rozszerzyć pamięć do 16GB a z czasem wymienić procesor na i5 może i7. Wystarczają mi 4 zatoki na dyski (jeden SSD + dwa WD Red-y). Oprócz bazy Insertu wirtualizacja ma nam w pracy służyć do testów i nauki.
Teraz najważniejsze - czy mój wybór jest słuszny - kierowałem się radami na forum (brać tylko na Intelu i możliwością zmiany procesora). Czy może wybrać inny model w podobnej cenie - czy może wstrzymać się z zakupem bo spodziewana jest premiera nowego modelu (biorąc pod uwagę małą dostępność tego modelu).
 
Posiadam ten model z prockiem i3-4150 + 16GB RAM, w przyszlosci upgrade do i7 i co moge powiedziec ze spokojnie obsluzy to co potrzebujesz i jeszcze wiecej w razie potrzeby, no i co najwazniejsze mozliwosc upgradu 2 podzespolow + mozliwosc zakupu kolejnych kart LAN jesli 4 za malo ;)
 
Posiadam ten model z prockiem i3-4150 + 16GB RAM, w przyszlosci upgrade do i7 i co moge powiedziec ze spokojnie obsluzy to co potrzebujesz i jeszcze wiecej w razie potrzeby, no i co najwazniejsze mozliwosc upgradu 2 podzespolow + mozliwosc zakupu kolejnych kart LAN jesli 4 za malo ;)
Dziękuję za pomoc - wszystko wskazuje, że dzisiaj zamówię a od przyszłego tygodnia "walka" z wizualizacją ;-)
 
eee tam walka :) bedzie miodzio, tylko zainstaluj virtualny driver jako HD (Windows VirtIO) i uruchamiaj go przed windowsem....wsio jest w VM Station, na tym forum i na tutorialach QNAP

---edit---
a jeszcze jedno co do modelu PT, on ma 2 rdzenie i 2 watki, tak wiec max jesli dasz na winde 2 watki to wsio. Model wyzej ma i3 z 2 rdzeniami i 4 watkami tak wiec jest ciut wydajniejszy ;) no i chyba w PL tez taniej bedzie jak kupisz PT a dokupisz procka osobno i sam zamontujesz...chyba ze nie za bardzo kumitsu jak to sie robi to lepiej odrazu kupic model wyzej, albo do jakiegos serwisu/kolegi

---edit2---
Jeszcze co do tego Insertu to z bazy pewnie tylko bedziesz korzystac a klienci po sieci z niej, pamietam jak jeszcze pracowalem w kasach fiskalnych to byla jakas akcja ze da sie baze puscic po MySQL, bylo troszke gimnastyki ale moze z czasem juz to jakos dopracowali (Insert jako Insert nie mial z tym nic wspolnego, to na jakims forum fiskalnym czytalem), a co za tym idzie zapotrzebowanie na mniejsze zasoby Linux vs Windows
 
Różnica między TVS-471-i3-4G to prawie 800 zł - taniej wyjdzie dokupić procesor - wymienię sobie sam bez problemu.
 
  • Lubię to
Reakcje: nightcom
cpu z końcówka K tez powinien dać radę. Choć ja mam 8 zatokowca i mocniejszy zasilacz. Co do WD red ... osobiście szukał bym czegoś innego. 4 zatoki ... ja tam wychodzę z założenia że zawsze można mieć 2 albo 4 wolne przy 6xx czy 8xx. Zawsze na 1 serwerze możesz sobie zrobić backup.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wirtualizacja subiekt