Przy piwie Ktory wybrac? TVS-872N vs TVS-872XT vs TVS-h1288X
WitamPomozecie wybrac Qnapa? Moj TS-453A (N3160, 8GB Ram, 4x6TB) nie daje rady (obciazenie procka 90% a chcialbym dozucic jeszcze monitoring na 4 kamery 4k ewentualnie 2k) wiec chcial bym cos mocniejszego na dlugie lata.Moje typy: TVS-872N TVS-872XT TVS-h1288X1. Ktory waszym zdaniem bedzie...- Speed55
- Temat
- intel jeszcze
- Odpowiedzi: 46
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- S
Pomoc Synchronizacja danych QNAP->QNAP
CZeść,Mam pytanie w jaki sposób najszybciej skonfigurować synchronizacje danych z QNAP na QNAP w sieci lokalnej tak, żeby dane z pierwzego QNAP-a poleciały na drugi (czy w ogóle da się to zrobić, czy np trzeba do każdego folderu tworzyć osobną akcję)?- slimik
- Temat
- jeszcze synchronizacja
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Wybór routera do domu
Witam,Mam pytanie odnośnie zakupu routera . Wiem ,że to routery z innych światów ale może będziecie mogli pomócZastanawiam się nad wyborem między : Mikrotik HAP AC3 Linksys WRT1900acsZ góry dzięki za pomoc :)- Arecki87
- Temat
- jeszcze mikrotik router routera
- Odpowiedzi: 74
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Pomoc przy wyborze routera do domu
Potrzebuję pomocy przy wyborze routera do domu, kilku użytkowników, serwer, internet światłowód 300/50 mbps z możliwością rozpędzenia do 1000mbpsPriorytety: - zabezpieczyć sieć przed atakami - do 1000pln (edytowano, to wstępny koszt) - to co wyżej najistotniejsze - może być bez wi-fi, mam...- Markmpl
- Temat
- jeszcze może
- Odpowiedzi: 19
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
Pomoc Pierwsza konfiguracja dysków
Cześć, od kilku dni jestem posiadaczem TS-253D-4GB (laik, moja pierwsza przygoda z QNAP). Sprzęt do zastosowań domowych (archiwizacja, DNLA, zdalnym dostęp). Zgodnie z sugestią @SiewcaRyżu, urządzeniem już się trochę "pobawiłem" i rozgryzłem je pod moje skromne potrzeby (będę to robił nadal...- tomekbady48
- Temat
- dziękuję jeszcze konfiguracja statyczny wolumin
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Sprzedam QM2-2P-244A
Po sprzedaży serwera została mi do zbycia karta QM2-2P-244A. Karta ma dwa miesiące, kupiona w polskim sklepie (gwarancja). 100% sprawna Jeszcze pachnie nowością:) 350 paczkomat w cenie Super promocja!!! Do QM2 dodaję 8GB Kingston DDR4 wyciągnięte z nowiutkiego serwera TS-473a (wymiana na 2x16GB)...- gentillo
- Temat
- jeszcze karta karty kingston qm2-2p-244a serwera
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Giełda: Sprzedam / Kupię (Używane i Nowe)
System plików ZFS a ram
Witam, Miałem do tej pory 251+, ale po 5 latach umarł. Po podłączeniu do zasilania tylko zielona dioda świeci i 0 reakcji na cokolwiek. Więc czas kupić coś nowego. Zastanawiam się nad Qnap TS-h973AX on ma obsługę ZFS i QuTS Hero. Chciałbym zakupić wersję 8GB ram (ze względów finansowych) i...- dafca
- Temat
- dysku jeśli jeszcze mieć system
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Jaki czterodyskowiec na Intelu
Chyba dojrzałem w końcu do zakupu ;) Muszę w końcu zmienić mojego zapracowanego dwudyskowca.Jak zawsze problem z wyborem. Wybieram już na tyle długo, że niektóre modele już nie są dostępne w sprzedaży ;) np. TVS-682 i3Przeglądając specyfikacje wychodzi mi, że na ten moment rozsądny wybór to...- Gregor
- Temat
- jeśli jeszcze może
- Odpowiedzi: 82
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
- B
Pomoc jaki wolumin do użytku domowego
Cześć wszystkim, mam już praktycznie całkowicie skonfigurowany NAS (jestem nowy w temacie) ale szybko się uczę :) QNAP TS-231P2-8G jest moim pierwszym NASem, mam w nim zainstalowane 8GB RAM i jest on podłączony do UPS, w środku natomiast zainstalowane są 2 dyski HDD dedykowane do NAS od Segate w...- BPD
- Temat
- jeszcze migawek może wolumin
- Odpowiedzi: 8
- Forum: RAID, woluminy, system plików, ZFS i cache
Pomoc Uszkodzony TS-453Be
Niestety wgranie nowego biosu nie pomogło. Poproszę jeszcze o udostępnienie wsadu EC. Jeszcze mam pytanie za co odpowiada kość zaznaczona na zdjęciu bo tu mam problem z jej z czytaniem jeszcze spróbuje ją wlutować, ale jak to nie pomoże to wlutuję nową, może tu jest problem i w tym miejscu też...- szpec82
- Temat
- jeszcze ts-453be
- Odpowiedzi: 0
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
Pomoc Uszkodzony TS-453Be
Witam, Wiem, że jestem kolejną osobą z uszkodzonym modelem TS-453Be, ale również chciałem wykluczyć problem z biosem, ponieważ usterka powstała prawdopodobnie po aktualizacji do nowej wersji qts, ale nie wiem dokładnie czy się dokończyła poprawnie bo musiałem wyjść z domu.Więc prosiłbym o...- szpec82
- Temat
- 453be jeszcze problem ts-453be
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
Pomoc TVS-672XT
Witam serdecznie!Zwracam się do Szanownej społeczności z prośbą o pomoc/sugestie co mogę jeszcze sprawdzić zanim QNAP zostanie spisany na straty. Do momentu otrzymania go do moich rak sprzęt działał, został prawidłowo zresetowany i wyłączony - przynajmniej tak twierdzi Użytkownik. Podłączyłem...- henyo
- Temat
- jeszcze
- Odpowiedzi: 10
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
Pomoc Wirtualny switch i Vlan-y
Dzień DobryQnap TS-453U z 4 portami LAN, 3 porty wykorzystuję i są nie do ruszenia. Na ostatnim porcie mam wirtualny switch i podłączona maszyna wirtualna. potrzebuję postawić jeszcze jedną wirtualną maszynę ale w innej podsieci z innym vlanem. Jest w ogóle taka możliwość?? Myślałem jeszcze o...- lukspy1984
- Temat
- color jeszcze switch
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- I
Pomoc TS-251A o co w tym biega
Cześć,Jestem nowym, niedoświadczonym jeszcze użytkownikiem urządzenia TS-251A 4GB 2x1HDD WD Purple (sprzęt od znajomego, ale chce go sprzedać, a ja próbuję się nauczyć go wykorzystać).Po kilku godzinach czytania forum (bardzo dużo informacji, dla mnie większa część niejasna) trochę już się...- IrekG
- Temat
- jeszcze można qnapa switcha ts-251a tylko
- Odpowiedzi: 6
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Przy piwie Dylemat przy wyborze
Witam zamierzam kupić NASA zastanawiam sie nad 2 modelami TS 251+ i tu mamy wersje 2g 4g i 8g oraz TS 251A będzie on wykorzystywany do oglądania filmów przez hdmi podłączonym do tv ewentualnie przez siec na tv w innym pokoju oraz do prograu typu rTorrent ...Skłaniał bym sie przy wersji TS 251+...- stasiu84
- Temat
- jeszcze może pomoc wersje
- Odpowiedzi: 17
- Forum: Przed zakupem... (Porady i dylematy)
Pomoc UX-800P wysoka temp.
Witam, Mam TS-853A i do niego podłączoną jednostkę rozszerzającą UX-800P (działa 1 mc). Dzisiaj wyskoczył błąd na UX-800P że jest za wysoka temperatura, pokazuje 104 stopnie - zainstalowane są tylko 3 dyski. Próbowałem restartować jednostkę i nie pomaga. Uruchomiłem jednostkę bez dysków i po...- friz1985
- Temat
- helpdesk jeszcze temperatura zrobić
- Odpowiedzi: 14
- Forum: Serwisowanie elektroniki i modyfikacje sprzętowe
- A
Pomoc Samba - bardzo długi czas dostępu
Hej. Losowo, kilka razy na dzień występują problemy z dostępem do serwera poprzez otoczenie sieciowe. Odświeżenie widoku dla danego folderu to kilka sekund a zapis pliku excel 10-30MB trwa kilkadziesiąt sekund. Po kilkunastu minutach wszystko wraca do normy. Monitor zasobów pokazuje normalne...- avast450
- Temat
- build color jeszcze samba
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Udostępnianie plików, uprawnienia i AD
- K
Pomoc brak dostępu do mojego qnapa
mojego qnapa 453A uruchomiłem gdzieś na jesieni na tyle żeby udostępniać pliki w mojej sieci domowej oraz postawić dwie maszyny wirtualne. Dostęp przez www i ssh działał bez żadnych problemów, korzystanie z wirtualek też było w porządku aż do ..... instalacji internetu ORANGE dwa tygodnie temu...- krzys128
- Temat
- brak dostęp jeszcze qnapa sieci
- Odpowiedzi: 5
- Forum: Sieć, routing i VPN (QNAP, Qhora, Switch)
- H
Pomoc Jdownoader nie pobiera
Witam serdecznie. Zainstalowałem Jdownloadera zgodnie z [GUIDE] JDownloader2 Qpkg on Qnap (Arm & Intel) - QNAP NAS Community Forum w my.jdownloader.org widzę Qnap, jednak po dodaniu linków z Rapido.pl, lub jakichkolwiek innych, pobieranie nie startuje. Wyczerpały mi się już pomysły :-(Wersja...- Hulk
- Temat
- color jdownloader jeszcze
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Download Station i klienci P2P
- P
Pomoc Rtorrent - brak dostępu zdalnego
Witam. Wczoraj zainstalowałem Rtorrenta (pierwszy raz) w domu i wszystko działało jak nalezy w domu lecz teraz przyszedłem do pracy i chce odpalić Rtorrenta i nie mogę pokazuje mi się tylko biała plansza. Znana usterka? FW 4.3.3 Rtorrent 0.9.6- pawelecc
- Temat
- browser jeszcze portów rtorrent rtorrenta
- Odpowiedzi: 27
- Forum: Download Station i klienci P2P