Pomoc Prędkość łącza poprzez OpenVPN czy inne VPNy

whitemax

Systems Admin...
Q's Expert
23 Kwiecień 2014
240
43
78
48
Praga, Warszawa, Poland
QNAP
TS-x70 Pro
Ethernet
10 GbE
Temat niezależny od wersji oprogramowania.
Czy orientuje się ktoś, dlaczego prędkość po połączeniu przez VPN siada 4 ktotnie, albo lepiej. Mam w robocie łącze 1000/300 i maksymalna prędkość wychodzi do 2MB/s. U mnie w domu na qnapie podobnie (łącze 600/60), to samo w drugiej robocie. Próbowałem różnych sztuczek. Połączenie idzie po protokole UDP.
Może to wina serwera SMB albo AFP?

Wersja oprogramowania Firmware: x.x.x Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-470
 
1) Zamien OpenVPN na wireguard.
2) Druga sprawa to taka ze przy internecie domowym, tak naprawde nie masz gwarancji tego jakie uzyskasz predkosci uploadu/downloadu z twojego domu, do innej twojej prywatnej lokalizacji. Te predkosci ktore wymieniles w poscie, pewnie sie pokrywaja z prawda, ale do serwerow "globalnych".
Trzecia sprawa to zwykly routing... moje BEZPOŚREDNIE polaczenie z orange (1gbit/300mbps) do kumpla 5km dalej to 150 mbps, wiec calkiem niezle. Natomiast drugi kolega, inne miasto, internet symetryk 1gbit, i bezposrednie polaczenie ze mna to... 20-30mbps, bo trasa idzie przez kuwa Francje. I nic z tym nie zrobisz.

Wiec to jest ogolnie troche bardziej skomplikowana sprawa niz Ci sie wydaje :)
 
Tutaj akurat nie ma aż tak dużo chopków, bo sprawdzałem, ale jest dużo ping pomiędzy UPC, a Orange.
W jednej konfiguracji pracy jednej do drugiej mam Orange w obu, i ten drugi jest na mobilnym LTE nawet, to przynajmniej ping jest przyzwoity, ale transfer też dobija tylko do 2mbps, ale gdzie tam jakieś 20-30 mbps. Panie, jak bym miał takie predkości, to srał bym ze szczęście.
Wszędzie mam serwery na Ubuntu/Qnap
Szyfrowanie kosztuje, ale jak mam wykupiony VPN, to transfery po 150mbps i ściąganie z torrentów na poziomie 20MB.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. openvpn