Praca i edycja na plikach excel w qnap. Czy jest możliwa?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

hubkubas

Zarejestrowany
Noobie
30 Styczeń 2015
4
1
18
Warszawa
QNAP
null
Ethernet
802.11a (Wi-Fi 2)
Witam serdecznie, po kolejnej awarii S 115j chciałbym przesiąść się na dwudyskowy nas 231p. Przed zakupem potrzebuję informacji czy w qnap jest aplikacja dzięki której będziemy mogli z kolegami pracować w czasie rzeczywistym na plikach excel. Teraz w S jest aplikacja office, dzięki której jest to możliwe. Czy w qnap będzie podobnie? Dziękuję za pomoc.

hk
 
A nie lepszy będzie w Twoim przypadku mocniejszy i nowocześniejszy model S z procesorem Intela?
Będziesz żałował zakupu Qnapa.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Cześć, a czy mógłbyś mi go zasugerować?
 
Rozumiem, że jeśli chodzi o pewne funkcjonalności które ma S w standardzie. Ale Qnap chyba tez ma takie możliwości, czy się mylę?
 
dokładnie - nie ma tutaj rozwiązania "dla idiotów"
ja bym postawił OwnCloud'a i miał to z głowy (ale to na Debianie w stacji wirtualizacji).
 
Równie dobrze możesz napisać, że kupiłbyś serwer HP i postawił debiana i miał to wszystko.
Mocy miałbyś w zapasie.
Po co przepłacać.
 
Panowie od Q: wy nigdy nie patrzycie od strony klienta, tylko zawsze oceniacie sytuację wg siebie.
 
Raz w życiu widzieliście NextClouda?
Raz w życiu mieliście wirtualke? Udało Wam się chociaż na niej postawic RD i udostępnić Excela od Microsoftu jako aplikacje w desktopie?
Więc Panowie od S macie swoje forum? Tam jest miejsce na Waszą propagande.
 
  • Lubię to
Reakcje: grzenio
Nie chodzi o propagandę, nie każdy ma Twoją wiedzę i potrzebny czas na zgłębianie nowych rozwiązań, szczególnie w firmie.
 
  • Lubię to
Reakcje: _Floyd
Jak wiesz posiadamy sprzęt qnapa i S. Więc możemy koledze wskazać plusy i minusy sprzętów w podobnej cenie.
Jeśli chodzi o twoje rozwiązanie (RD) to jeszcze rok temu o nim nie wiedziałeś, a podpowiedział Ci o nim @mariuszsal.
Inna sprawa, że do tego rozwiązania potrzebujesz licencję na windows/Office. Chyba, że zamierzasz robić często reinstalację.

Jeśli chodzi o NextClouda to są to zbliżone programy.
Możliwości NextClouda już znasz więc zanim stwierdzisz, że lepiej działa od office S to najpierw warto się z nim zapoznać.
Moim zdaniem dużo łatwiej się edytuje ten sam dokument w office od S, ponieważ można zostawić w aplikacji komentarze nie koniecznie w pliku jak również można się wymieniać na bieżąco (online) np. błędami.

Oczywiście qnap też ma fajne aplikację których nie ma S.
Kwestia czego oczekuje użytkownik.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
czy w qnap jest aplikacja dzięki której będziemy mogli z kolegami pracować w czasie rzeczywistym na plikach excel.
Są ale do dupy. Zarówno na syno jak i q. Wykupcie sobie office365 i bez problemu ogarniecie prace grupowa za niewielką kasę.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
I po co te awanturki.... Panowie office 365 mamy od lat, ale i problemy z tym związane także. Jednym z nich jest m.in to, że część z nas pracuje na macach, a część na windowsach. I ponieważ tu jestem praktykiem bo sam mam mac, więc proszę nie piszcie mi, że przecież działa świetnie na obu systemach, bo to ja wiem, że tylko w teorii działa na obu systemach bezproblemowo, przerabialiśmy to w każdą stronę. Dodatkowo koledzy, ja jestem użytkownikiem, który wykorzystuje NAS do pracy i potrzebuję, aby działało to co jest nam potrzebne i potrzebuję jak 99% osób takie urządzenie trochę plug'n'play.... Nie wiem czy mogę, ale symbolicznie - jako twórca tematu - zamykam go dziękując wszystkim za aktywny udział.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.