Prawa dostepu / uprawnienia.

Dyskusja w 'Udostępnianie plików, folderów i drukarek' rozpoczęta przez użytkownika xMichalx, 22 Czerwiec 2008.

Ładowanie...
  1. xMichalx

xMichalx Nowy użytkownik Noobie

Local Time:
    08:11
    Oceny:
    +0 / 0 / -0
    Followers:
    0
    Hej!
    Super ze mamy mozliwosc ustawienia praw dostepu dla uzytkownikow....ale...potrzebowal bym poza uprawnieniami do odczytu i zapisu (takimi typowymi) ustawic by ktos mogl czytac, wykonywac, dopisywac i nie mogl usowac plikow! Czy mozna to jakos ustawic? Jak?
    Pozdrawiam!
    Michal

2. Silas Mariusz

Silas Mariusz SysOp Administrator

Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Local Time:
    08:11
    Oceny:
    +1 450 / 30 / -6
    Followers:
    24
    QNAP:
    TVS-x71
    Ethernet:
    1 GbE
    TVS-x71 1 GbE
    SMB/CIFS to protokół udostępniania danych po ktorych masz dostęp do QNAP'a. Możesz też miec dostep do swoich zasobow poprzez FTP. Wiec ograniczenia o ktorych ty mowisz musialyby byc narzucone z poziomu systemu, a uzytkownicy FTP i serwera samby musieliby byc uzytkownikami systemu. Problem pojawia sie poniewaz z tego co wiem w samym Linuxsie nie mozesz przydzielic praw na usuwanie, edycje, nadpisanie, dopisanie i etc. Wynika to z ograniczen praw dostepu - tak mi sie wydaje :) Takie cos jest mozliwe na nowych systemach typu Windows 2003.

W praktyce jednak wiem ze musialbys poszukac dokumentow na temat Samby. Pewnie sama Samba ma mozliwosc ustawienia na pewne katalogi danych praw. Poszukaj doc'ow o Sambie na internecie i pogrzeb z konsoli. Sam jestem ciekaw czy jest mozliwosc stworzenia udzialu w ktorym kazdy moze zapisywac ale nie moze nadpisywac plikow ani kasowac :)

Pozdrawiam

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Odrzuć powiadomienie.