Pomoc Problem po utworzeniu nowego konta administratora z mapowaniem dysku

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

winiak

Entry Technician
Q Associate
18 Kwiecień 2020
67
7
8
34
QNAP
TS-x53D
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Z uwagi, że chce mieć dostęp do NASa z zewnątrz postanowiłem dzisiaj zainstalować QuFirewalla oraz zmienić domyślne konto admin na drugie (konto admin1 miało zostać wyłączone). Zrobiłem wszystko i okazuje się, że na laptopie nie mam dostępu do zmapowanego wcześniej dysku. Myślę sobie - no problem, zmapuje dysk jeszcze raz i okazuje się, że nie mogę tego zrobić. W ustawieniach dostępu nadałem sobie wszystkie uprawnienia i dalej nie mogę zmapować dysku, mówię ok, pewno firewall - dezaktywacja i problem dalej występuje. Aktywowałem konto admin1 odpaliłem QuFirewall i dysk się mapuje bez problemu ale jak wyłączę tylko konto admin1 to okazuje się, że nie mam uprawnień. Nie mam już pomysłu co jeszcze mogę zrobić :/

Czeka mnie jeszcze mała kombinacja z siecią bowiem mam prosty router B818 huawei który nie ma wielu opcji do ustawienia ale zapewnia mi dostęp do LTE, za nim postawię Asusa AC68u i do niego podepnę dopiero Q z którym chce się łączyć przez VPN. Dodatkowo na Q chce postawić docker z Pihole aby ograniczyć reklamy. A wszystko po to bo chce mieć dostęp do danych będąc poza domem.
 
kto pyta nie błądzi :)

przy mapowaniu dyski na nowym adminie Q jest widoczny w sieci, po jego wyborze dostaje komunikat:
upload_2021-8-20_17-48-38.png

nowy admin ma przyznane uprawnienie do tych samych folderów i aplikacji jak admin1
 
mój komp->mapowanie dysku-> i tutaj próbowałem wybrać qnapa (serwer widoczny w otocze) - po kliknięciu na Q od razu zwrotka o braku uprawnień
Qnap jest widoczny w otoczeniu sieciowym, mogę się na niego zalogować bez problemu na nowego admina np. z telefonu i mam dostęp do wszystkich katalogów
 
tak wpadłem na to i też to nie rozwiązało mojego problemu :/ była to jedna z rzeczy których spróbowałem w pierwszej kolejności po sprawdzeniu uprawnień nowego usera. Przed założeniem tematu na forum próbowałem we własnym zakresie sobie poradzić, później przejrzałem forum czy były podobne przypadki i jakie zastosowano rozwiązania a na końcu założyłem nowy topic.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. mapowanie dysku
  2. nie mogę zmapować dysku
  3. mapowanie
  4. problem z mapowaniem dysku