Pomoc Problem Storage Plug & Connect nie widzi folderów

brelo

Nowy użytkownik
Noobie
10 Marzec 2009
12
0
1
Witam.Posiadam QNAP 439 PRO .Problem mam z mapowaniem używając nowego QFINDERA na WIN 10.Wchodzę w Storage Plug & Connect i nie wyświetla folderów które mam na serwerze ,a widzę je wchodząc przez przeglądarkę.
Na innym PC na WIN7 i ze starszym QFINDEREM nie ma problemu z mapowaniem folderów.Gdzie leży problem??
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    117,4 KB · Wyświetleń: 78
  • 2.jpg
    2.jpg
    90,5 KB · Wyświetleń: 80
  • 3.jpg
    3.jpg
    187,3 KB · Wyświetleń: 75
  • ID.jpg
    ID.jpg
    13,7 KB · Wyświetleń: 77
Nie kojarzę QFindera, ale normalnie przez windę nie da rady? Np. Map network drive:
1643288245503.png

1643288329490.png


Ten 'Katalog_z_NASA' jest w ustawieniach QNapa dodany jako shared folder.
 
uhh "karzesz" myśleć .. a to boli ;)
czy po zaznaczeniu ptaszka przy "Show all folders" widzisz zgubę ? (1. screen)
 
Dziękuję za odpowiedz.
Wolałbym to robić przez QFINDERA ,bo od kilkunastu lat wszystko działało bardzo dobrze i przyzwyczaiłem się do prostoty użytkowania.
Na komputerach na których mam zainstalowany WIN 7 i starszą wersję QFINDERA działa to bardzo dobrze.Nie sprawdzałem czy z nowym Qfinderem na tamtych komputerach działa.
 
No to popatrz na podpowiedź @pigers bo może przeoczyłeś.
 
Panie pigers - rozumiem ,że jesteś tu ADMINISTRATOREM i wszystko Tobie wolno - ale zanim z góry założysz, że można po kimś pojechać ,że nie zaznaczył "ptaszka" to chociaż upewnij się dla pewności ,że ten "ptaszek' jest niezaznaczony.
Specjalny sreen dla Ciebie.
legenda:
Załacznik nr1 screen - jest z opisu do Qfindera punkt 5 co powinno się ukazać (obrazek poglądowy)
załącznik nr 2 screen - jest to udana próba stworzenia nowego folderu "TEST" na moim serwerze - ale dalej jest niewidoczny
załącznik nr 3 scrren - jest to zrzut ekranu który pokazuje ,że pomimo zaznaczonego "ptaszka" pokaż wszystkie foldery,dalej żadnego nie pokazuje ,a po prawej stronie widok moich folderów na serwerze i właśnie co stworzony folder "TEST"
 

Załączniki

  • 3.jpg
    3.jpg
    194,5 KB · Wyświetleń: 66
Pierwszy screen pokazuje że go nie ma .. skąd mam wiedzieć że to nie jest od ciebie ?!
Czy po zalogowaniu się jako admin , widzisz foldery ?
 
Wiesz - każdy może się pomylić. Na pierwszym screenie opisałem ,że w tym miejscu powinienem widzieć swoje foldery ,ale u mnie ich nie ma. Z przyzwoitości należałoby się uderzyć w pierś - napisać sorry kolego - poniosło mnie,mam dziś okres i gra. Niestety zdaję sobie sprawę,że to nie te czasy ,że ludzie kogoś na dzień dobry z góry potraktują,a później jak się okaże,że sami nie mieli racji próbują jeszcze "odwrócić kota ogonem"
W takim razie ja Ciebie przepraszam,że zbyt dobrze nie opisałem tego screena nr. 1 który Ciebie wprowadził w błąd.
A teraz do rzeczy (oczywiście jeżeli czujesz się obrażony to zwalnia Cię od pomocy)
1- wchodzę w Qfinder i widzę mojego qnapa na liście - klikam na niego i pojawia się hasło do logowania - loguję się i już mogę sobie wejść przez przeglądarkę więc jestem zalogowany(w sumie ten krok i tak możnaby raczej pominąć)
2 w Qfinder wer 7.6.0 wchodzę w połącz - storage plug connect i także się loguje tym samym hasłem co do serwera (żeby nie było wątpliwości)
3 otwiera się pusta budka w której powinienem widzieć swoje foldery ,ale niestety ich nie ma nawet po zaznaczeniu tego nieszczęsnego "ptaszka" i odświeżeniu.
4 gdy dla testu wchodzę na utwórz napęd sieciowy i tworzę "testowy" to on się tworzy na serwerze ,ale dalej nie wyświetla się w tej "budce"
loguje się nikiem z uprawnieniami "admina"
logując się jako "admin" jest to samo
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Storage Plug & Connect