Pomoc problem z dostępem do folderów współdzielonych przez kilku użytkowników

marker

Entry Technician
Q Associate
11 Grudzień 2010
42
7
8
51
QNAP
TS-x69L
Ethernet
1 GbE
Znowu QNAP mnie przycisnął... Czym może być spowodowane, że do współdzielonego folderu może w jednym czasie dostać się jeden użytkownik?

Mam soft do synchronizacji danych - w sposób ciągły pilnuje aby wybrane foldery na laptopie były synchronizowane na NASem. Dzisiaj zauważyłem, że jak jestem zalogowany jako user1 i przeglądam folder na NAS (na Mac osx mam w finderze zamontowany udział sieciowy), to user 2, którym loguje się soft synchronizacyjny wywala błędy z dostępem do zdalnego folderu... Czym to może być spowodowane?
 
goodsync ver MAC 4.3.1.1... jako, że Apple przeszedł na samba2 to tak też jest to zamontowane... po kilku dniach doświadczeń skłaniam się jednak do tezy, że to wina tandemu OS + goodsync, a nie NAS. Ręcznie wszystkie operacje idą OK... może goodsync ma jakieś triki dla swoich operacji, które mieszają.

jak zamontowałem po afp, to automat wykrywajacy zmiany w folderach w przypadkowym folderze ciągle zgłaszał zmiany (rzecz o tyle dziwna, że to stary nie używany katalog z mp3)
jak z kolei po smb, to albo taj jak wyżej, albo nie widział folderu, który przed sec zamontował. Poczekam na nowy build i poczytam jakie bugi usunęli. Na razie przeinstalowałem system na czysto, zainstalowałem od zera Goodsync i może nie idealnie (czasem z problemami z połaczeniem do folderu zdalnego, co mija po wydaniu komendy ponownego skanowania w poszukiwaniu zmian) ale działa... Nowy OSX i nowy pod niego silnik czasem tak już ma :(

dzięki