Pomoc Problem z montażem dysków QNQP TS-453 PRO

czarnydb

Entry Technician
Q Associate
7 Sierpień 2015
51
1
4
8
Warszawa
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

mam problem z montażem dysków w QNAP TS-453 PRO.
W pierwszej kieszeni mam zamontowany dysk systemowy.
Do drugiej wkładam dysk, który był już w QNAPie. Wykrywa go (pokazuje na zielono).
Niestety nie mogę utworzyć Woluminu i Puli pamięci... nie ma go na liście wśród dysków...
Dysk już nawet formatowałem kilka razy poza QNAPem, usuwałem z niego partycje i wciąż to samo!
Jednym słowem mam dysk w QNAPie którego nie mogę użyć!
upload_2016-1-19_13-36-41.png


upload_2016-1-19_13-37-30.png


Jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Nie mogę go w żaden sposób zmusić do współpracy, nie mogę sformatować z poziomu QNAPa... w zasadzie nic nie mogę zrobić!

Pozdrawiam
Daniel
 
ok, odpalam to z windowsa, podłączam dysk przez USB i odzyskuję dane? tak?

Dotarłem do tego etapu i co mam dalej zrobić?
Nie puszcza mnie, chyba z uwagi na nie wybranie pliku...
Dotarłem do tego etapu i co mam dalej zrobić?
Nie puszcza mnie, chyba z uwagi na nie wybranie pliku...

upload_2016-1-20_23-57-14.png
 
no tak - czytanie stanowi problem !

FreeOTFE_5_21/docs/getting_started.htm#level_3_heading_4

Select "File | Mount file..." menuitem to mount a file based volume, or "File | Mount partition..." to mount a partition based volume.
File | Mount partition...
Wskazać partycje, podać klucz, użyć programu pod Windows żeby dostać się do danych na partycji EXT3 bądź EXT4

Jak nie zadziała - to oddaj do serwisu komputerowego, niech rzeźbią.
 
dane na 100 % nie są uszkodzone - wyjęte dziś z działającego QNAPa, nowy dysk, itd...
program zainstalował się bez problemu więc powinien być ok.

tam jest radiobuton więc jedna z opcji musi być zaznaczona, niezależnie od hasła
no dobra... doczytałem coś innego...

Mounting Volumes Created under Linux

Select "File | Linux volume | Mount file.../Mount partition".
Enter the volume's password, and set all appropriate options
Click "OK".

upload_2016-1-21_1-5-33.png


ale tu ok jest nieaktywne :-(
Czy komuś przez noc przyszły jakieś pomysły jak mam odblokować ten dysk i zgrać z niego dane?
Panowie i Panie, co taka cisza? Nikt nie ma pomysłu jak mam odzyskać dane z dysku?
może jakiś inny sposób niż ten powyżej, choć wydaje się dobry to nie wiem co robic...

PS.
tak swoją drogą to trochę mnie wkurza ten NAS i całe to wychwalanie bezpieczeństwa, itd
bo na czym ma polegać bezpieczeństwo moich danych skoro w przypadku awarii nie jestem w stanie dostać się do nich
rozumiem: dane są bezpieczne, nikt się do nich nie dostanie, nawet ja :)
 
tak swoją drogą to trochę mnie wkurza ten NAS i całe to wychwalanie bezpieczeństwa, itd
haha - dobre sobie - sam świadomie zaszyfrowałeś SWOJE dane i masz pretensje , naprawdę ?

Uprzejmie informuje ze zawsze możesz napisać oficjalnego ticketa na stronie wsparcia QNAPa QNAP Helpdesk - i oczekiwać na pomoc od techników producenta.

Kolego sympatyczny :)

chyba nie zrozumiałeś lub niedokładnie przeczytałeś...

Sam zaszyfrowałem dane na dysku bo po to jest szyfrowanie aby zabezpieczyć dane, tak? Zgodzisz się ze mną?
Jak już odpowiesz TAK to zadam drugie pytanie jeśli pozwolisz...
Czy te dane mają być zaszyfrowane przede mną czy przed Tobą?
Jak już odpowiesz, że faktycznie dane mają być zaszyfrowane przed dostępem osób trzecich a nie przed ich właścicielem to wrócimy do meritum...

Już?

No to jeszcze raz...
Wyobraź sobie sytuację, że pada mi QNAP.
Mam w nim dysk, zaszyfrowany. Mam hasło bo sam go tym hasłem szyfrowałem i co?
Mam stracić dane? na czym polega to bezpieczeństwo...
Według mnie na tym, że masz dysk i masz hasło i masz dostęp do danych - a tu coś nie tak... to była tylko taka mała dygresja...

I nie narzekam, rozumiem, że są pewne trudności w odzyskaniu danych, może nie każdy może to zrobić...
Ale wśród masy doświadczonych użytkowników nie widzę tu lawiny porad i informacji w jak prosty sposób można to zrobić...

Bardzo dziękuję Tobie i pozostałym za dotychczas okazane wsparcie, ale zatrzymałem się na pewnym etapie i nie potrafię sobie poradzić dalej!
Więc zanim zaczniesz mnie krytykować i szydzić "dobre sobie" to spróbuj mi pomóc będzie to bardziej pożyteczne...

Po to chyba jest to forum, tak?
 
  • Angry
Reakcje: kaktus
1. Przykro mi że tak to odebrałeś.
2. Pokazujesz screen'a z 1. z wielu zakładek w programie OTF, możesz pokazać resztę ?
3. Coś czuję że będzie lipa i helpdesk QNAPa będzie musiał się wykazać inwencją
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Ok, zatem od początku :)

- mam dysk WD RED 3TB, nowy sprawny, wyjęty z QNAPa (systemowy - świeży system postawiony kilka dni temu)
- dysk zaszyfrowany w QNAPie hasłem (mam/pamiętam hasło)
- muszę cześć ważnych danych z niego skopiować

Zgodnie z poradami próbuję odpalić ten dysk z Windowsa przy użyciu aplikacji FreeOTFE.
I robię to tak:
- odpalam aplikację, która bez problemu odpala się tak i wybieram widoczną ikonę "Mount partition"
upload_2016-1-21_22-53-23.png

- wybieram dysk nr 6 z pięcioma partycjami (dysk podłączony przez USB)
upload_2016-1-21_22-54-33.png

- wybieram partycję #3 bo to najprawdopodobniej główna partycja z danymi i system pokazuje takie coś:
upload_2016-1-21_22-55-37.png

- wprowadzam hasło (dodam, że prawidłowe :) a po kliknięciu OK system wyrzuca błąd dotyczący nieuzupełnienia wszystkich danych
chodzi oczywiście o radiobutton (automatycznie ustawiony na "KeyFile" którego nie mam

i na tym etapie w zasadzie kończy się zabawa :-(

znalazłem jeszcze inną opcję która niestety też mi nie działa, a mianowicie coś takiego:

upload_2016-1-21_22-59-57.png

wybieram Mount partition i
upload_2016-1-21_23-0-50.png

wybieram Partition #3 (jak wcześniej i tym razem pojawia sie coś takiego:
upload_2016-1-21_23-1-45.png


to niestety nie działa bo chyba konieczne jest wypełnienie pola Seed, a pozostałe zakładki wyglądają tak

upload_2016-1-21_23-2-38.png
upload_2016-1-21_23-2-49.png
upload_2016-1-21_23-3-1.png


Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?
Przecież musi być jakiś sposób (nawet oczekiwałbym, że to będzie prosty sposób) aby odzyskać dane ze sprawnego dysku wyjętego z QNAPa...

Pomóżcie bo siedzę nad tematem już od 2 tygodni albo dłużej :-(
 
Od razu zaznaczę: Nie wiem co z tym zrobić. Ale wiem co zrobić, aby się to nigdy nie powtórzyło: Kopia bezpieczeństwa danych na innym urządzeniu, najlepiej w geograficznie innym miejscu, aby przetrwały kradzież sprzętu, pożar, zalanie i inne nieszczęścia. Ja zrobiłem sobie w pracy mini serwerek za pomocą routera z gargoyle na pokładzie i dysku 2TB z kieszenią USB. Umieściłem go w szafie, połączenie z nim przez wi-fi z moim PC w pracy. Dane dorzucane do NAS są od razu uzupełniane na sewerku kopii bezpieczeństwa. Tylko nie mów mi że masz tego 3TB, bo jak kupisz sobie dysk 10TB i kieszeń
Link: http://www.amazon.com/Sabrent-External-Lay-Flat-Docking-EC-DFLT/dp/B00LS5NFQ2
to będziesz miał wystarczająco dużo miejsca.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus