Pomoc Problem z odtworzeniem formatu M2TS

Mike900

Nowy użytkownik
Noobie
10 Maj 2019
5
1
3
44
QNAP
TS-x53B
Ethernet
100 Mbps
Witajcie,

Kilka dni temu prosiłem tu o pomoc. Problem rozwiązany w ciągu 15 min :) Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia. Przypomnę, posiadam serwer Qnap 453B w wersji 4 GB. Jest on podłączony poprzez HDMI do TV. Na dyskach mam kilkaset filmów rodzinnych w formacie M2TS. Mam ogromy problem w odtworzeniem tych filmów. Albo pojawia się komunikat , że format nie jest obsługiwany ( File Station) albo widzę komunikat, że dźwięk nie jest obsługiwany ( Video Station) . Zainstalowałem nawet Codex Pack i nie pomogło. Dzieje się tak jak próbuję odtworzyć po sieci jak i po HMDI. Co może być powodem takiego stanu rzeczy ?

Pozdrawiam
Michał
 
Problemem jest oprogramowanie od Qnapa, zostaw FS oraz VS. Zainstaluj Kodi, Plex, lub skorzystaj z DLNA, kup Android Boxa, ogólnie wszystko tylko nie podstawowe programy od Q.

Dziś po pracy sprawdzę KODI. Widzę, że trzeba to manualnie zainstalować. Dzięki za podpowiedź. Sądziłem, że potrafią sobie poradzić z czymś takim a problem jest gdzie indziej.
Witaj kolego, koledzy qnap'owicze.
Jak wspomniałem, po pracy zabieram się za robotę :) Próbuję już trzecią wersję. Za każdym razem mam ten sam komunikat a raczej screen. Dołączam w załączniku.
Pierwsze 2 wersje pobrane z linków forum'owych- starsze z numerami 16 i 17. Czwarta 18-ta, ważąca ponad 150 MB pobrana z DobreProgramy.
Pobieram plik , rozpakowuję i wybieram ręczną instalację pliku. Rozszerzenie qapk. Przez pierwsze 10 % idzie wszystko ok. Później nagle, że instalacja zakończona. Od razu, bez przyczyny. Po próbie otwarcia - info jak na foto z załącznika. Za każdym razem to samo.... :-( Niby zainstalowana a "martwa"
:-( :-( :-(
Może linki nie te, może źle szuka i pobieram nie te apki? Przepraszam za te pytania ale jak wspomniałem wcześniej w innym poście - uczę się sam, sam przeglądając to forum konfiguruję wszystko. Do tej pory dawałem radę. Ostatnio zapytałem jednak o coś. Rozwiązałem problem w 15min. Obecny problem to kolejna rzecz z którą nie potrafię sobie poradzić.

Pozdrawiam
Michał
 

Załączniki

  • Bez nazwy-1.jpg
    Bez nazwy-1.jpg
    491 KB · Wyświetleń: 54
  • Bez nazwy-2.jpg
    Bez nazwy-2.jpg
    301,9 KB · Wyświetleń: 54
Ciekaw jestem jak udało Cię zainstalować wersję 18. Ogólnie to problem pewnie polega na tym że ten program działa przez HDStation a nie przez przeglądarkę. Jeśli chcesz stremować filmy i oglądać je przez przeglądarkę to Emby albo Plex.
 
Ciekaw jestem jak udało Cię zainstalować wersję 18. Ogólnie to problem pewnie polega na tym że ten program działa przez HDStation a nie przez przeglądarkę. Jeśli chcesz stremować filmy i oglądać je przez przeglądarkę to Emby albo Plex.

Ha właśnie miałem pisać. Usunięcie mojej odpowiedzi by było nie fair. Mój błąd. Na TV apka się otwiera. Próbowałem na kompie to uruchomić. Przez HD Station jest ok. Przepraszam.
 
Dodaj sobie najpierw repozytorium qnapclub i z niego zainstaluj właściwe kodi 17.5 powinno wystarczyć. Sam takiej używam na ts-251+8G
 

Mogą Cię zainteresować

Odpowiedzi
11
Wyświetleń
{liczba}K
Inne
Usunięty użytkownik pigers
U