Pomoc Problem z połączeniem przez phpmyadmin i HS.

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Gw-Service

Passing Basics
Beginner
8 Luty 2020
26
4
3
43
Ruda Śląska
gw-service.pl
QNAP
TS-x53Be
Ethernet
100 Mbps
Witam Panowie, mam problem z połączeniem się z phpmyadmin do bazy MySql.
W systemie QTS wszystko ustawione poprawnie, oprogramowanie najnowsze. Dziwną rzeczą jest to że phpmyadmin działał bez zarzutu przed update ostatnim na 100% bo go używałem.
  • Serwer SQL - włączony
  • Serwer WWW włączony,
  • Aplikacja phpmyadmin - zainstalowana.
Używam też często do połączeń z bazami HS i też się nie łączy.
Poniżej screen-y z prób połączenia.

upload_2021-8-18_0-9-35.png


Jeśli po IP QNAP-a dam port 3306, daje mi taki komunikat:

upload_2021-8-18_0-10-40.png


Przez HS, daj taki komunikat:

upload_2021-8-18_0-11-33.png


Testowałem różne dane logowania, choć jestem przekonany że są poprawne.
Może to coś Wam podpowie że po wejściu na stronę http://192.168.1.240:80 - nie wyświetla się strona. Mimo tego że w katalogu WEB jest umieszczony testowy plik index.html.

upload_2021-8-18_0-18-50.png


Proszę o pomoc. Od razu informuję że dopiero zaczynam z QNAP-ami, zatem dla mnie każda wskazówka się przyda.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.4.1741 Build 20210726
Model serwera: QNAP TS-453Be
 
Przejrzałem plik my.cnf jak u mnie wygląda - taki sam jak podałeś. Mi się udało połączyć u siebie. Może faktycznie coś namieszane na bazie danych.
 
*tymczasem na Stack Overflow ...
mówią ludki żeby wywalić konto za pomocą phpmyadmin i zrobić nowe
na 99% jest coś w koncie namieszane

czy tam czystego mysqla
Problem w tym że phpmyadmin nie działa :-(
Support się dziś odezwał i chcą zdalny dostęp, się zobaczy.

A sprawdź jeszcze przez SSH czy możesz się podłączyć do serwera mysql/mariadb bezpośrednio z qnapa:
/usr/local/mysql/bin/mysql -p
upload_2021-8-19_10-43-22.png
 
Wygląda podobnie jak u mnie. Niestety nie znam się na administracji mysql (o oracle moglibyśmy porozmawiać). Masz dostęp do qnapa dla którego połączenia do mariadb z innego ip działają? Może dasz radę zobaczyć jak to tam wygląda? Tu jest przykład konfiguracji połączeń z zewnątrz do serwera: Configuring MariaDB for Remote Client Access
Co do phpmyadmin - co się stanie jak usuniesz paczkę i zainstalujesz ją na nowo?
 
Wygląda podobnie jak u mnie. Niestety nie znam się na administracji mysql (o oracle moglibyśmy porozmawiać). Masz dostęp do qnapa dla którego połączenia do mariadb z innego ip działają? Może dasz radę zobaczyć jak to tam wygląda? Tu jest przykład konfiguracji połączeń z zewnątrz do serwera: Configuring MariaDB for Remote Client Access
Co do phpmyadmin - co się stanie jak usuniesz paczkę i zainstalujesz ją na nowo?
upload_2021-8-19_11-42-24.png

Tu mamy screen z serwera na którym działa wszystko Jak należy. User "smart" zaznaczony to moje dzieło, bo też był problem z dostępem do bazy z apki zewnętrznej ale dział przynajmniej phpmyadmin, więc poradziłem sobie.
Ja serio już nie wiem co jest nie tak, bo na porównywanie config-ów już wpadłem wcześniej i właśnie chodzi o to że wszystko wygląda identycznie.
Czekam teraz co uradzi support, bo serio moje pomysły się skończyły, a nie jestem tak biegły w SQL-u żeby sobie Sam poradzić, bo dam sobie głowę uciąć że to jest coś z prawami dostępowymi localhosta i tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, sama baza broni dostępu.
Link który mi podałeś co nieco mi mówi ale tak jak napisałem wcześniej, boję się że coś zepsuję bardziej.
Phpmyadmin - był odinstalowany i zainstalowany ponownie chyba z "dziesiąt" razy. Tak samo jak inicjalizacja bazy, włączenie wyłączenie serwera SQL, serwera WWW. Niestety bez rezultatu.
 

Załączniki

  • upload_2021-8-19_11-42-5.png
    upload_2021-8-19_11-42-5.png
    98,6 KB · Wyświetleń: 58
Usera utworzyło ale nic nie dało w kwestii phpmyadmin

Kod:
MariaDB [(none)]> USE mysql;
Database changed
MariaDB [mysql]> SELECT user,host FROM user;
+--------+--------------+
| user   | host         |
+--------+--------------+
| admin  | %            |
| myuser | %            |
| root   | 127.0.0.1    |
| root   | ::1          |
|        | gw |
| root   | gw |
|        | localhost    |
| root   | localhost    |
+--------+--------------+
8 rows in set (0.00 sec)

Jednak jest progres, ponieważ HS wchodzi do bazy, co za tym idzie to z samą apk. phpmyadmin jest coś nie tak.

upload_2021-8-19_12-58-15.png
 
A miałem nadzieje, że zmienisz 'myuser' 'mypass' na bardziej odpowiadające.
Co do phpmyadmin to w pliku: /etc/config/qpkg.conf powinna być sekcja konfiguracyjna do tej aplikacji. Sprawdź gdzie się ta aplikacja zainstalowała (Install_Path =).
Sprawdź czy nie ma jakiś logów/error'ów w katalogu z instalacją.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. max_allowed_packet
  2. baza danych w qnapie
  3. phpmyadmin nie można edytować config
  4. phpmyadmin hasło