Pomoc Problem z serwerem SQL - komunikat: mysqli_real_connect(): (08004/1040): Too many connections

betnet

Passing Basics
Beginner
28 Wrzesień 2016
20
6
3
39
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam. Nie potrafię rozgryźć problemu z serwerem SQL postawianym na QNAPie. Przy każdej próbie zalogowania (phpMyAdmin lub Adminer) pojawia się komunikat "mysqli_real_connect(): (08004/1040): Too many connections".

Oczywiście chodzi o przekroczenie dozwolonej liczby połączeń z serwerem (151 domyślnie - nie zmieniałem). Nie mam pojęcia jak taka liczba mogłaby być przekroczona (raptem może postawiłem 3 strony z zapytaniami mysqli, które zresztą usunąłem), ale jeżeli tyle połączeń przychodziłoby, to wszelkie moje próby zresetowania, czy choćby zalogowania nic nie przyniosły. Oto co próbowałem zrobić:
1. Kilkukrotny restart QNAPa
2. Kilkukrotny restart hasła roota (w zakładce Panel sterowania/serwer SQL)
3. Kilkukrotne zainicjowanie bazy danych (w zakładce Panel sterowania/serwer SQL)
4. Usunięcie wszelkich stron wysyłających zapytania do serwera

Nic z powyższych nie przyniosło efektu. Skutek jest taki, iż nie potrafię nawet zalogować się do bazy, nie mówiąc już o możliwości zmiany limitu połączeń. Każdorazowo łączę się z localhostem i dostaje ten sam komunikat.

Za wszelkie pomysły rozwiązania będę bardzo wdzięczny. Z góry dzięki.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5 Build 20180928
Model serwera: QNAP TS-251
 

Załączniki

  • Adminer1040.png
    Adminer1040.png
    6,4 KB · Wyświetleń: 77
  • phpMyAdmin1040.png
    phpMyAdmin1040.png
    16 KB · Wyświetleń: 78