Pomoc Problem z serwerem SQL - komunikat: mysqli_real_connect(): (08004/1040): Too many connections

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

betnet

Passing Basics
Beginner
28 Wrzesień 2016
20
6
3
39
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam. Nie potrafię rozgryźć problemu z serwerem SQL postawianym na QNAPie. Przy każdej próbie zalogowania (phpMyAdmin lub Adminer) pojawia się komunikat "mysqli_real_connect(): (08004/1040): Too many connections".

Oczywiście chodzi o przekroczenie dozwolonej liczby połączeń z serwerem (151 domyślnie - nie zmieniałem). Nie mam pojęcia jak taka liczba mogłaby być przekroczona (raptem może postawiłem 3 strony z zapytaniami mysqli, które zresztą usunąłem), ale jeżeli tyle połączeń przychodziłoby, to wszelkie moje próby zresetowania, czy choćby zalogowania nic nie przyniosły. Oto co próbowałem zrobić:
1. Kilkukrotny restart QNAPa
2. Kilkukrotny restart hasła roota (w zakładce Panel sterowania/serwer SQL)
3. Kilkukrotne zainicjowanie bazy danych (w zakładce Panel sterowania/serwer SQL)
4. Usunięcie wszelkich stron wysyłających zapytania do serwera

Nic z powyższych nie przyniosło efektu. Skutek jest taki, iż nie potrafię nawet zalogować się do bazy, nie mówiąc już o możliwości zmiany limitu połączeń. Każdorazowo łączę się z localhostem i dostaje ten sam komunikat.

Za wszelkie pomysły rozwiązania będę bardzo wdzięczny. Z góry dzięki.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.5 Build 20180928
Model serwera: QNAP TS-251
 

Załączniki

  • Adminer1040.png
    Adminer1040.png
    6,4 KB · Wyświetleń: 51
  • phpMyAdmin1040.png
    phpMyAdmin1040.png
    16 KB · Wyświetleń: 52
Zainicjowałem na nowo bazę i zresetowałem hasło w panelu sterowania, więc hasło jest teraz domyśle, a w związku z brakiem możliwości zalogowania się nie mogę go zmienić. Niestety internet mogę wyłączyć dopiero wieczorem.
Dzięki wielkie za podpowiedź. Wieczorkiem sprawdzę.
 
Spoko, ale w tej chwili jestem poza lokalizacją.
Okazało się, że chyba jakiś syf. Było kilka dziwnych nazw użytkowników na różnych dziwnych hostach. Pewnie łajzy po tych kontach wysyłały zapytania czy cóś. Zalogowanie było możliwe rzeczywiście tylko po odłączeniu netu i zalogowaniu się do QTS po HDMI w Hybriddesk Station. Usunąłem dziwne konta, przeskanowałem Malware Remover i pozmieniałem hasła.

Generalnie problem rozwiązany. Dzięki wielkie Pigers i prozak64.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.