Pomoc Problem z uruchomieniem OpenVPN (QVPN)

stiuil06

Nowy użytkownik
Noobie
30 Grudzień 2022
2
1
3
33
QNAP
null
Ethernet
null
Cześć,
kiedyś potrzebowałem aby konkretny klient po podłaczeniu do QVPN(OpenVPN) dostawał zawsze ten sam adres w lokalnej sieci, chyba korzystałem z tego lub tego wątku.
Ogólnie wszystko działało, rzadko uzywałem VPN, ale ostatnio nie mogłem się połączyć - VPN po stronie QNAPa był włączony.
Co zrobiłem:
- usunąłem wspomnianą modyfikacje - ale OpenVPN przestał się uruchamiać,
- odinstalowałem całe QVPN i zainstalowałem (dwukrotnie :D ).

Nadal wyskakuje mi problem jak na screenie poniżej, ma ktoś gotowe rozwiązanie tego problemu, lub przynajmniej pomysł gdzie znajdę wiecej logów? (lub jak to zdebguować?)
1675613380662.png

Połączono posty:

Update:
przeglądarce request do QNAPa zwraca taki błąd
{
"error": 48,
"reason": "qservice api return error"
}
Natomiast tutaj tail -f /var/log/network/QVPN.log mam taki log:

21899 [ERROR] qvpn.cc [164] is_network_intersect:is_network_intersect: NetworkService.api.check_network_intersect, ip: 198.18.7.1, mask: 255.255.255.0, qs_call failed ret:-4101, data: .
21899 [ERROR] qvpn.cc [1461] modify:48, qservice api return error
3385 [ERROR] qvpn.cc [164] is_network_intersect:is_network_intersect: NetworkService.api.check_network_intersect, ip: 10.8.0.2, mask: 255.255.255.0, qs_call failed ret:-4101, data: .
3385 [ERROR] qvpn.cc [1461] modify:48, qservice api return error

generalnie problem istnieje nie tylko dla OpenVPN ale dla uruchomienia każdego serwera VPN z QVPN.
 

Załączniki

  • Nagranie z ekranu 2023-02-5 o 17.00.42.mov
    1,3 MB
Naprawione:
Zresetowałem ustawienia sieciowej jak w tym wątku - później restart, małe problemy sieciowe z kontenerami, kolejny restart i w sumie wszystko działa, bez większych kombinacji (włącznie z QVPN oraz OpenVPN) - po wszystkim wydaje mi się, że dało się problem ogarnąć z UI wybierając odpowiednie interfejsy sieciowe dla VPN'ów.
pouvez vous tenter un reset du virtual switch.. qvpn est encore en beta sur ce firmware

Supprimer Container Station (si installé)
Supprimer Linux Station (si installé)
Supprimer Virtualisation Station (si installé)
Supprimer QVPN (si installé)
Connectez vous en SSH sur le NAS (en admin)
/mnt/ext/opt/netmgr/netmgr.sh reset_all_settings_to_default
/etc/init.d/network.sh reset_network_config_to_default
/etc/init.d/network.sh clean-restart
Redémarrez le NAS
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. openvpn
  2. qvpn
  3. reset
  4. restart virtual station