Pomoc Problem z ustawieniem uprawnień użytkowników.

TBS

Nowy użytkownik
Noobie
9 Październik 2013
2
0
1
35
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Witam,

Jestem na etapie uruchamiania serwera ftp na urządzeniu QNAP TS-412u.

Problem mam tego typu, że stworzyłem użytkownika który bym chciał żeby miał dostęp tylko i wyłącznie do jednego folderu.
Bez problemu wchodzę w Ustawienia uprawnień -> Użytkownicy -> Użytkownik -> Ustawienia prywatnego udziału sieciowego i tam ptaszkami zaznaczam deny przy folderach których chciałbym nie udostępniać ww. użytkownikowi. Klikam zapisz, okienko się zamyka a po ponownym wejściu okazuje się że ustawienia są jakie były.

Chodzi mi dokładnie o takie foldery jakie są od początku tj. download, multimedia, public.

Podobnie w grupach użytkowników gdy próbuję zmieniać "prawa dostępu do udziału sieciowego" (np. grupie everyone) pojawia się okienko "stosowanie zmian, proszę czekać" po czym znika a ustawienia nie są uskuteczniane i po ponownym wejściu w panel wszystko jest po staremu.

Sam nie wiem czy to ja czegoś nie rozumiem czy coś może nie bangla? W ustawieniach grup oraz Folderów współdzielonych sytuacja wygląda podobnie. Zmiany dla tych folderów nie są zachowywane, czy jest jakaś możliwość aby wspomniany użytkownik w ogóle ich nie widział (folder chciałem udostępnić osobie całkowicie trzeciej).

Za ewentualną pomoc z góry dziękuję.
 
Jakieś takie dziwolągi u mnie też mają miejsce ale trochu inaczej to wygląda: a mianowicie klikam usera edytuję jego uprawnienia do zasobów i wywala mnie do ekranu po zalogowaniu (wybór aplikacji), podobnie gdy wejdę w zasób - nie zdążą się nawet załadować dane na ekran do końca i też wywala do "ekranu początkowego".
Na razie się tym nie zajmowałem, z braku wolnych mocy "przerobowych".

Z konsoli możesz wszystko wyklikać z powodzeniem ...Dałeś radę?
 
Na razie muszę się udać do firmy fizycznie i otworzyć porty pod ssh, bo zdalnie tego nie mam możliwości zrobić.

W drugiej kolejności doświadczenie z konsolami i qnapem mam symboliczne więc pewnie się będę o pomoc tu jeszcze zwracał.
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. prawa dostępu do folderów