problem z wyłączeniem web file manager'a

polityk

Passing Basics
Beginner
11 Wrzesień 2008
13
1
3
Chciałbym aby po wejściu na NAS przez www stronka startowa pokazywała jak najmniej.
Niby wyłączyłem serwer www i web file manager, ale na tej właśnie stronie nadal widnieją do nich przyciski...
Wprawdzie jest komunikat po kliknięciu, że usługa nie włączona, ale wolałbym żeby przycisków w ogóle nie było.

Z względów bezpieczeństwa tez chciałbym ograniczyć ilość informacji na tej stronie, da się ją skutecznie edytować??
Chce żeby zgrubsza tak wyglądała (da rade, czy nas znowu nadpisze?):
aimg329.imageshack.us_img329_3494_nasgp0.jpg
[Nieprawidłowy link obrazu]:[URL]http://img329.imageshack.us/img329/nasgp0.jpg/1/w766.png[/url]
 

Załączniki

  • aimg329.imageshack.us_img329_3494_nasgp0.jpg
    aimg329.imageshack.us_img329_3494_nasgp0.jpg
    40,2 KB · Wyświetleń: 41
raczej sie nie da...
ale ...
mozesz zrobic tak

- wlaczysz serwer Qweb przez co na porcie 80 bedczie jakas tam strona powitalna ktora podmienisz
- wejscie na admina bedzie na 8080
- dodatkowo mozesz wykorzystac ip filter do filtrowania ktore adres IP beda mogly sie zalogowac
 
tylko to nie chodzi o port 80 tylko ogólnie o port na którym stoi zarządzanie.
mogę ustawić porty bardzo wysoko, ale i tak uparciuch będzie skanował do 65535 i jak znajdzie www na wysokim porcie to od razu wlezie.
wtedy mu sie qnap ładnie przedstawi włącznie z wersją firmwaru :/ i może być klops....
filtrować IP nie moge, bo potrzebuje w miare wygodny dostep do urządzenia....
narazie zostawiam sprawe otwartą ale jak kiedy bede miał wiecej czasu to może poedytuje conieco...
 
tak ;] postawiłem tam linksysa, ale w moim chyba nie ma tej opcji, w kazdym razie nie znalazlem

edit: "block anonymous internet requests" mam tą opcje włączoną, jak poczytalem to chyba to masz na myśli i powinno poza pingami blokować portscany.