Problemy z Panelem Zarządzania Użtkownika

Nie wiem czemu ,ale znikł cały tytułowy wpis.

Chodzi o to ,ze w sieci wewnętrznej wszyscy dostają się do folderów na QNAPIE.
Mimo ze potworzyłem foldery i tylko niektórym użytkownikom pozwoliłem na dostęp,
a to nie działa.
I co ciekawe bez logowania- nie wyświetla się okno np. syn dostaje się wszędzie ?!
Co robię nie tak ??? ;-(
 
Interesuje mnie zablokowanie dostępu do dwóch katalogów z muzyką i z pobieranymi z sieci plikami.
Są katalogi, są użytkownicy - nie w grupach !!!
Tylko poprzez "Utwórz Dodaj użytkownika" Przydzielam im prawa i......... syn z laptopa z sąsiedniego pokoju dostaje się bez problemu poprzez
"Moje miejsca sieciowe" - widzi wszystkie foldery QNAPA i dostaje się bez problemu ???!!
Myślę,że błąd tkwi w ustawieniu jego laptopa-windowsa xp pro. ??
Bo niby np. skąd on wie,ze ja go nazwałam na QNAPIE Pawel ???
 
Żeby uściślić chcę zablokować użytkownikowi dostęp do niektórych plików na QNAPIE poprzez "Moje miejsca sieciowe"
bo ustawienia które zrobiłem działają np. jeśli staramy się dostać poprzez FTP ,ale już Moje miejsca sieciowe wszyscy się dostają bez problemu ?!
 
coś mi tu nie gra....
o co ci chodzi mówiąc, że "skąd on wie że mu dałem nazwe paweł" ??
i o co chodzi z tą samą nazwą na każdym laptopie ?

klikajac na folder w miejscach sieciowych windows spyta o login i hasło, wiec jesli syn go nie zna to nie wejdzie....

błąd na 99,999% tkwi na Qnap'ie.

od początku:

Logujesz się na Qnap.
klikasz zarzadzanie uzytkownikami
klikasz utwórz
wybierasz nazwe i hasło
ustawiasz sobie "grupe administratorzy"
- w ten sposób zakładasz użytkowników którzy mogą wszystko.

potem dodajesz grupe "ograniczone" i tworzysz użytkownika "paweł" przypisując go do grupy "ograniczone.

potem dodajesz udziały sieciowe i w prawach dostępu do udziałów ustawiasz:
pełny dostep - grupa "administartors"
brak dostepu - grupa "ograniczone"
usuwasz "everyone" który ma pełny dostep
ustawiasz dla goscia brak dostepu
- no i masz przydział z brakiem dostepu dla uzytkownika "paweł"
- możesz to tak samo zrobić bez grup tylko na samych nazwach użytkownika

p.s. staraj sie pisać w jednym poscie o co chodzi, albo edytować i dopisywać czy cokolwiek, bo po jednym zdaniu na post naprawde sie niewygodnie czyta...
 
I tak też zrobiłem .Wprawdzie nie ma grup, ale są indywidualni użytkownicy w liczbie 3 plus ja administrator.
Dla każdego folderu określiłem jakie ma prawo względem niego dany użytkownik.
I działa to przez Web i FTP - wszystko jest poprawnie, ale przez MOJE MIEJSCE SIECIOWE np. użytkownik Pawel może wszystko ??? !!!
I wcale nie wyskakuje dla niego okno logowania ???
Co jest przyczyną ,że nie wyskakuje okno logowania wchodząc poprzez MOJE MIEJSCE SIECIOWE.
 
Teraz pojawił się dodatkowy problem.
Kontrola dostępu => Prawa dostępu dla gościa - NIE MOGĘ ZMIENIĆ zmienić zakładki BRAK DOSTĘPU - to znaczy tylko ona aktywna -nie mogę przełączyć na inną ??? Co się stało ???
Chciałem ustawić , tylko odczyt dla gościa lub nawet pełny dostęp i nie mogę ;-(