Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

Mfuchs

Passing Basics
Beginner
26 Grudzień 2017
14
1
3
42
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam Wszystkich !

Moje pytanie tyczy się sytuacji przedstawionej na poniższym zdjęciu . Pliki na NAS wgrywają się bezproblemowo z pełną szybkością sieci , natomiast w drugą stronę nie jest tak różowo ( zresztą jak na zdjęciu ) . Nie wiem co może być przyczyną . Zaznaczam , że oba komputery są w sieci lokalnej , na routerze obie maszyny mają " na sztywno ustawione IP " . Jedynym odstępstwem które mnie zastanawia to ciągle świecąca się na żółto lampka LAN w Nasie ? Próbowałem już zmieniać kable i nic . Do tej pory jakoś nie doskwierało bardzo bo używałem głównie nas do archiwizacji dokumentów " papierowych " ale już próba z filmami jest uciążliwa ..
Z góry dziękuję za odpowiedź


Wersja oprogramowania Firmware: 4,3,4 Build 20180830
Model serwera: QNAP ts-251
 

Załączniki

  • nas.jpg
    nas.jpg
    29,2 KB · Wyświetleń: 38
Pawliko : Nie , to fakt !
Pigers : ostrzeżenia nie ma żadnego , dane wrzucam normalnie z poziomu windowsa tak standardowo :)
Penerros : Pomiędzy Pc a qnapem jest router TL-600VPN i jakiś switch ( też jakiś tplink 1gb) , próbowałem z pominięciem switcha to samo . Bezpośrednio do pc nie próbowałem
 
Masz na wszystkich sieciówkach ustawiony Full Duplex 1000/1000? Pomiar wygląda jakby to był Half Duplex 1000/10 . Albo któraś sieciówka jest walnięta, skoro kable podmieniałeś. Zobacz jak możesz na innym PC.
 
Gmerając w ustawieniach sieciówki i dając na full duplex 1gb a nie auto negocjacja , uzyskałem wynik 390/1000 ( wobec 5/1000 to znaczna poprawa ;) ) . ale wieczorem jak mówicie przyłącze nasa bezpośrednio do kompa .
 
Pawliko : Nie , to fakt !
Pigers : ostrzeżenia nie ma żadnego , dane wrzucam normalnie z poziomu windowsa tak standardowo :)
Penerros : Pomiędzy Pc a qnapem jest router TL-600VPN i jakiś switch ( też jakiś tplink 1gb) , próbowałem z pominięciem switcha to samo . Bezpośrednio do pc nie próbowałem

No to na co czekasz?
Mialem ten sam problem, okazalo sie ze nowe sterowniki do LAN pomogly.
 
Po testach .. A więc tak :) . Podłączyłem do INNEGO kompa 2-3 pierwsze pomiary to samo . Potem jakby się zaprzyjaźniły :) i poszło praktycznie 1000/1000 , nawet jak podłączyłem już przez sieć to też ok. Po podłączeniu do PC ( samym kablem ) kaszana , pierwsze pomiary max 10/1000 potem max 350/1000 . Skorzystałem z porady Kolegi Penerros i przeczyściłem gniazdo w kompie . Po podłączeniu jeszcze raz takiej konfiguracji jak na początku ( PC --- NAS przez sieć domową ) wynik 492/1001 .. . Niczego już nie rozumiem . Jeszcze sprawdzę jak Pawliko mówi czy są jakieś aktualne drivery do LAN .
Ps. patrzyłem w biosie PC - nie ma tam żadnych konfiguracji kary sieciowej ( karta jakiś standardowy Intel )
 
Po testach .. A więc tak :) . Podłączyłem do INNEGO kompa 2-3 pierwsze pomiary to samo . Potem jakby się zaprzyjaźniły :) i poszło praktycznie 1000/1000 , nawet jak podłączyłem już przez sieć to też ok. Po podłączeniu do PC ( samym kablem ) kaszana , pierwsze pomiary max 10/1000 potem max 350/1000 . Skorzystałem z porady Kolegi Penerros i przeczyściłem gniazdo w kompie . Po podłączeniu jeszcze raz takiej konfiguracji jak na początku ( PC --- NAS przez sieć domową ) wynik 492/1001 .. . Niczego już nie rozumiem . Jeszcze sprawdzę jak Pawliko mówi czy są jakieś aktualne drivery do LAN .
Ps. patrzyłem w biosie PC - nie ma tam żadnych konfiguracji kary sieciowej ( karta jakiś standardowy Intel )

REALTEK device drivers for Microsoft Windows
Tu masz nieoficjalne sterowniki ktore polecam (oficjalne w moim przypadku sa z 2016r)
Po drugie w menedzerze urzadzen powylaczaj opcje power save i inne oszczedzanie energii.
 
Po testach .. A więc tak :) . Podłączyłem do INNEGO kompa 2-3 pierwsze pomiary to samo . Potem jakby się zaprzyjaźniły :) i poszło praktycznie 1000/1000 , nawet jak podłączyłem już przez sieć to też ok. Po podłączeniu do PC ( samym kablem ) kaszana , pierwsze pomiary max 10/1000 potem max 350/1000 . Skorzystałem z porady Kolegi Penerros i przeczyściłem gniazdo w kompie . Po podłączeniu jeszcze raz takiej konfiguracji jak na początku ( PC --- NAS przez sieć domową ) wynik 492/1001 .. . Niczego już nie rozumiem . Jeszcze sprawdzę jak Pawliko mówi czy są jakieś aktualne drivery do LAN .
Ps. patrzyłem w biosie PC - nie ma tam żadnych konfiguracji kary sieciowej ( karta jakiś standardowy Intel )

REALTEK device drivers for Microsoft Windows
Tu masz nieoficjalne sterowniki ktore polecam (oficjalne w moim przypadku sa z 2016r)
Po drugie w menedzerze urzadzen powylaczaj opcje power save i inne oszczedzanie energii.

Super, tylko karta LAN jest Intela nie Realteka .
A power save już właśnie wyłączyłem
Gniazdo w qnapie i routerze, switchu też czyściłeś? Gbt jest mocno czuły na syf w gniazdach.

Cały ciąg wyczyszczony ! :)
 
No więc podsumowując , po tych wszystkich powyższych "czarach" i aktualizacji sterownika LAN wynik 621/1000 . Lepszy rydz niż nic ... Ale te brakujące 400 nie dają mi spokoju .