Pomoc Problemy z transferami NAS ( UL/DL) TS 251+

Mfuchs

Passing Basics
Beginner
26 Grudzień 2017
14
1
3
42
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Witam Wszystkich !

Moje pytanie tyczy się sytuacji przedstawionej na poniższym zdjęciu . Pliki na NAS wgrywają się bezproblemowo z pełną szybkością sieci , natomiast w drugą stronę nie jest tak różowo ( zresztą jak na zdjęciu ) . Nie wiem co może być przyczyną . Zaznaczam , że oba komputery są w sieci lokalnej , na routerze obie maszyny mają " na sztywno ustawione IP " . Jedynym odstępstwem które mnie zastanawia to ciągle świecąca się na żółto lampka LAN w Nasie ? Próbowałem już zmieniać kable i nic . Do tej pory jakoś nie doskwierało bardzo bo używałem głównie nas do archiwizacji dokumentów " papierowych " ale już próba z filmami jest uciążliwa ..
Z góry dziękuję za odpowiedź


Wersja oprogramowania Firmware: 4,3,4 Build 20180830
Model serwera: QNAP ts-251
 

Załączniki

  • nas.jpg
    nas.jpg
    29,2 KB · Wyświetleń: 38
1. Dzięki za podpowiedz

Btw, po co Ci router pomiędzy PC, a NAS?[/QUOTE]

A jak mam rozgałęzić łącze po całym mieszkaniu ? ( bo nie chce wifi )
 
No switchy u mnie Ci dostatek :) . Na jednym wiszą telewizor , wzmacniacz , na drugim właśnie NAS , a na trzecim drukarka sieciowa , głośniki i komp mojego dziecka . Zrobiłem tak bo jak któryś z elementów jest tylko na Lanie 100 to jeśli nie yło za switchem 1gb to zwalniało do 100 .
Pytanie jest tylko jak na to wszystko wszystko będzie hulać tzn czy da radę bo jak mam wpisywać te hasła PPPoE jednocześnie na NASIE i PC ?
 
czekaj czekaj .. to proszę wytłumacz mi bo tego nie wiem ... czy w takim razie jeśli najpierw postawie switcha od którego będzie szło do nasa a drugi kabel do routera to one będą wszystkie w jednej sieci lokalnej ??