Pomoc Program do fakturowania a baza danych

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Witam

Proszę o pomoc w wyborze bazy danych.

Przymierzam się do zmiany programu fakturującego, różne programy korzystają z różnych baz danych.
Która baza danych była by najmniej uciążliwa na dłuższa metę (konserwacja/archiwizacja)

Są dwie wersje instalacja na komputerze z systemem Windows jako serwer tu musiał bym postawić virtualkę i w niej instalować bazę danych.
program nr 1 baza wyłącznie MsSQL
program nr 2 baza MsSQL lub MySQL

Bazę MySQL prawdopodobnie można założyć na serwerze hostingowym tu odpada archiwizacja/backupy oraz prace z wyciągnięciem bazy danych w razie awarii systemu Windows.

Mam dylemat ponieważ ponieważ program który mi się podoba ma bazę MsSQL która jest nietypowa i mało uniwersalna musi być na serwerach windows lub uruchomiony na windowsie. Boję się że jak coś się posypie będę uziemiony ponieważ nie ogarniam baz danych i nawet nie wiem gdzie to się instaluje w windows.

Proszę o opinie
 
myślałem o ELISOFT

Prawdopodobnie znalazłem temat na forum
Rozwiązany - ContainerStation mssql
autor informuje ze testował taką instalacje ale nie pracował na niej dłużej i informuje że trzeba się liczyć z kłopotami ponieważ to pierwsze wersje.
Jeśli to na ten moment testowa wersja lub wersja stabilna ale z słabym wsparciem to chyba nie zaryzykuje.

Ps. piszesz że trzeba się liczyć a dyskiem SSD oraz rozszerzeniem ram-u.
Jest to powiązane postawieniem na "kontynerze MSSQL'a"
czy
również postawienie bazy MSSQL na vistualce wXP też musiał by być dysk SSD i zapas RAMu ?

Dodam że mam już jeden program postawiony w virtualce na xp i on korzysta z MsSQL ale tą bazę stawi mi informatyk od tego programu i jak przyglądałem się tej instalacji to dla mnie jest to czarna magia.
Program działa OK nie zauważyłem żeby musiał być do tego celu dysk SSD oraz duża ilość ramu.
Pytanie czy kolejny program nie wpłynie znacząco na pracę tej virtualki