Pomoc TS-x31K i docker MsSql
Dzień dobry. Zakupiłem NAS TS-231K bo znalazłem w kilku miejscach informację, że na QNAP mogę postawić serwer MsSQL Ekspress. Myślałem, że będzie łatwiej. Podstawowa instrukcja, którą się kierowałem - to: QNAP x MSSQL - instalacja i zarządzanie - BackUp Academy . Schody zaczęły się od braku...- sp5uhh
- Temat
- jeśli jestem mssql
- Odpowiedzi: 18
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc QNAP i konektor MSSQL
Jak skonfigurować połączenie QNAPa z bazą danych MSSQL: 1. Pobieramy i instalujemy Entware - https://qnapclub.eu/pl/qpkg/556 2. Logujemy się przez ssh 3. Pobieramy UnixODBC: wget https://github.com/lurcher/unixODBC/releases/download/2.3.11/unixODBC-2.3.11.tar.gz 4. Rozpakowujemy i instalujemy. W...- Arkhan
- Temat
- entware mssql
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB
Pomoc Kontener się nie uruchamia po próbie kopiowanie bazy jako kopia na USB
WitamNa serwerze Qnapie 253D chciałem skopiować kontener na usb ale coś się nie udało i nie wszystkie pliki się skopiowały a rzekoma kopia była większa niz oryginał więc wrzuciłem z powrotem i dupa. kontener się nie uruchamiał. musiałem przenieść dyski do nowego qnapa 473A ale jest ten sam...- Ms_ki
- Temat
- kontener mssql pliki
- Odpowiedzi: 9
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Backup Bazy MsSQL z kontenera na udział sieciowy
WitamUruchomiłem program magazynowy który korzysta z bazy MSSQL postawionej w kontenerze na QNAP 253D. Podłączyłam się do bazy MS Studio i zrobiłem backup bazy ale w kontenerze. Chciałbym skopiować ten backup na zasób w qnapie aby można przywrócić dane w razie awarii samego kontenera...- Ms_ki
- Temat
- backup mssql
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Znikający kontener MSSQL
Uruchamiam nowego TS-453D - poprzedni się spalił przez burzę. Większość rzeczy idzie od strzała - mam tylko jeden problem ze znikającym kontenerem. Instaluję MSSQL jak zwykle - przez portainera. Niby wszystko ok, tworzy się poprawnie, wstaje po instalacji , można tworzyć bazy i bez żadnych...- CrazyMario
- Temat
- kontener mssql
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Pomoc Kopia baz danych MsSql na zdalny Qnap
Witam, Jakie oprogramowanie używacie/polecacie do wykonywania kopii baz MsSql z kilku lokalizacji na jednego Qnapa?Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3 Model serwera: QNAP TS-351- cosey
- Temat
- kopia mssql qnap zdalny
- Odpowiedzi: 2
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc Backup baz danych z dockera MSSQL
Witam. Uruchomiłem jakiś czas temu backup baz danych z kontenera MSSQL -> skryptem znalezionym tu na forum. Crontab uruchamia skrypt jak najbardziej poprawnie, tworzą się pliki wszystkich baz danych z kontenera - we wskazanych miejscach. Na początku tworzyły się pliki ze znacznikiem czasowym...- CrazyMario
- Temat
- backup mssql
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
Pomoc MSSQL doker - użycie pamięci RAM
Hej, Na TS-253D-8G mam postawionego MSSQL w kontenerze - tylko z jedną bazą danych. W porównaniu z innymi serwerami, ten jeden ma nad wyraz duże zużycie ramu - bo aż 4,6GB na ten jeden proces (sqlservr) . Na bazie danych (wielkość około 1,2GB) pracują zazwyczaj tylko 1-2 osoby. Baza chodzi na co...- CrazyMario
- Temat
- mssql ram
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze
W tym krótkim poradniku chciałbym opisać jak zainstalować serwer MS SQL, jak przywrócić bazę z kopii oraz w jaki sposób można wykonać kopię bazy. Całość będzie działać na serwerze QNAP z procesorem x86 a do instalacji wykorzystamy kontenery dockera od Microsoftu. Postaram się pokazać jak zrobić...- jerry1333
- Temat
- docker ms sql mssql sql
- Odpowiedzi: 56
- Forum: Konteneryzacja: Container Station (Docker, LXD)
- J
Pomoc Skrypt PHP łączący się z bazą MSSQL
Witam,szukam pomocy bo nie mogę znaleźć rozwiązania, potrzebuję aby mój skrypt PHP mógł łączyć się z bazą danych MSSQL. Skrypt będzie działa na web serwerze działającym na serwerze NAS TS-EC880U - wczoraj zaktualizowałem do najnowszego firmware, które przyniosło PHP 7,3 i myślałem, że to...- jacewojtek
- Temat
- mssql php skrypt
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB
- T
Pomoc container station - błąd no JSON object
Dzień dobry, potrzebuję pomocy. Posiadam QNAP TS-351, 3 dyski w RAID-5. Ostatnio jeden 'padł'. Nie było z tym problemu - 'na gorąco' go wyjąłem, wsadziłem nowy, macierz się odbudowała. Następnie przeprowadziłem aktualizację oprogramowania, co wymagało oczywiście restartu. Po tych operacjach nie...- tomtotom
- Temat
- container station mssql station
- Odpowiedzi: 4
- Forum: Podstawowe ustawienia i inicjalizacja systemu
Pomoc MSSQL + Comarch
Witam,Próbuje postawić MSSQL na Qnapie i przenieść na niego baze z Comarcha, czy komuś to się już udało i działa ? Na tą chwile robię to na spokojnie na demo Comarcha w domu, uruchomiłem ContainerStation, postawiłem mssql i zalogowałem sie do obu baz przez Microsoft SQL Server Management...- Gleba
- Temat
- color mssql
- Odpowiedzi: 8
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB
Pomoc Dobry backup całego serwera i szybkie przywrócenie sprawności???
Witajcie,Od jakieś czasu szukam rozwiązania problemu jak zrobić codzienny backup danych (serwera na windows serwer) tak by w przypadku najgorzego, szybko przywrócic sprawność w firmie.Pokrótce:Serwer Fizyczny: Windows Server 2012 R2 Foundation Kontroler domeny DNS Bazy danych MSSQL oraz...- krystianen
- Temat
- backup mssql postgres veeam
- Odpowiedzi: 7
- Forum: Backup i migawki (HBS 3, Qsync, SnapSync)
- D
Pomoc Program do fakturowania a baza danych
WitamProszę o pomoc w wyborze bazy danych.Przymierzam się do zmiany programu fakturującego, różne programy korzystają z różnych baz danych. Która baza danych była by najmniej uciążliwa na dłuższa metę (konserwacja/archiwizacja)Są dwie wersje instalacja na komputerze z systemem Windows jako...- dziadek-NET
- Temat
- baza danych danych mssql program windows
- Odpowiedzi: 3
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB
Pomoc Probelm z logowaniem mssql
Witam. Mam problem z logowanie do serwera mssql z Container Station - tzn udaje mi się połączać z serwerem przy pomocy SQL Server 2014 Management Studio ale mimi wpisanego dobrego hasłą otrzymuję informację o złym haśle. Jakieś pomysł?Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build 20170313 Model...- Marcinpew
- Temat
- color container mssql station
- Odpowiedzi: 24
- Forum: Serwer Web, PHP i MariaDB