Pomoc Program do skanowania i wizualizacji sieci lokalnej(domowej)

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

taktlos

Entry Technician
Q Associate
9 Listopad 2015
33
9
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że szukałem takich programów i są dostępne w internecie(jako takie).

Przeglądałem Showcase/Galeria i czy możecie powiedzieć jakim programem(o ile to możliwe) jest zeskanowanie sieci lokalnej w celu zrobienia takich ładnych schematów LAN?

Czy istnieje takowy który by przeskanował LAN'a i ładnie mi to rozrysował. Czy jednak trzeba samemu to wklepać i wyrysować?

Mówię tu o prostej sieci domowej: router z wifi, AP, switch i kilka odtwarzaczy multimedialnych podpiętych nią.
 
upload_2015-11-14_21-2-43.png
 
No właśnie mam Windowsa 10. Nie wiem co mnie podkusiło(z tym upgrade'em z siódemki).
I mnie to tam nie działa. Tzn może to działa, ale ja tego znaleźć nie mogę. :-(
 
Czyli nie ma fizycznej możliwości żeby "wykryło" domowy switch?
Domowymi metodami raczej nie :) prosty switch to urządzenie przeźroczyste taki sam pakiet wchodzi jak i wychodzi.

To co @pigers pokazał nic nie mówi, poza tym że dwa urządzenia korzystają z przełącznika przed bramą. Co jest oczywistą oczywistością że z niego korzystają, ale czy jest ich 5 pod drodze czy ten jeden w bramie/routerze już nie odgadniesz.
MS zwyczajnie zakłada, że skoro jest kilka urządzeń w tej samej adresacji i na tej samej bramie to musi być przełącznik - ale ile i gdzie to już nie wie.
BTW myślę, że jakby pigers zVLANował te dwa urządzenia w odrebne sieci - to topologia zmieniłaby się na prostą bez przełącznika. Mimo że kable idą tak samo.
 
Czyli nie ma fizycznej możliwości żeby "wykryło" domowy switch?
Domowymi metodami raczej nie :) prosty switch to urządzenie przeźroczyste taki sam pakiet wchodzi jak i wychodzi.

To co @pigers pokazał nic nie mówi, poza tym że dwa urządzenia korzystają z przełącznika przed bramą. Co jest oczywistą oczywistością że z niego korzystają, ale czy jest ich 5 pod drodze czy ten jeden w bramie/routerze już nie odgadniesz.
MS zwyczajnie zakłada, że skoro jest kilka urządzeń w tej samej adresacji i na tej samej bramie to musi być przełącznik - ale ile i gdzie to już nie wie.
BTW myślę, że jakby pigers zVLANował te dwa urządzenia w odrebne sieci - to topologia zmieniłaby się na prostą bez przełącznika. Mimo że kable idą tak samo.


Ok dzięki. O to mi chodziło.

Nie ma możliwości detekcji zwykłego chamskiego switcha. Tzn może jeden da rade go "wyrysować" na schemacie, ale jak są dwa to już lipa.

Założyłem temat bo nie chciałem biegać z urządzonkiem sprawdzając który kabel gdzie biegnie.

Podsumowując: jeśli mam switch'e niezarządzalne czyli takie jak każdy zwykły użytkownik domowy muszę polegać na moich zdolnościach manualnych posiłkując się programami jak Visio?

A jak się to ma do dwóch "router'ów" WIFI w sieci lokalnej? Jeden główny który ma włączony protokół DHCP z NAT'em, a drugi który służy jako WIFI AP i tylko robi za "pomagiera" tego pierwszego?

Powinno go wykryć czy nie? Czy też jest traktowany jak "przezroczysty" switch?
 
Akurat w tym przypadku - nie wiem czy rysuje na ukos, więc ten dodatkowych może być dziełem przypadku :p
Bo nie wierzę w taką mądrość protokołu LLTD że je akurat wyłapał. Podepnij jeszcze jeden fizyczny po drodze i daj zrzut :)
 
Panowie!

Wy tu się przerzucacie wiedzą tajemną(jak dla mnie).

Ja potrzebuję prostej odpowiedzi. Czy jest taki programik, który by mi wykrył kabelki pomiędzy urządzeniami i byłby w miarę przystępny i zobrazował to na schemacie?

EDIT:

ort był okrutny, ale JA waląc mega babole interpunkcyjne(i nie posiadając dostępu do CHAT'u) nie śmiałem go wypominać. Szczególnie po "ukrytej" reprymędzie/reprymendzie od szefa wszystkich szefów ;)
 
Czy jest taki programik, który by mi wykrył kabelki pomiędzy urządzeniami
NIe znamy takiego.

Ja się bawię SpiceWorks ale wymaga to przygotowań.

Czytałem o SpiceWorks. Nie korzystałem. Chciałem skorzystać(idąc na skróty) z waszej wiedzy.

SHAME on me. Powinienem bardziej przegrzebać G00gle, ale wiele lat temu minąłem się z powołaniem. ;)
 
Zaszaleje i wklejam co mi "Dude" wykrył.

lan.jpg


Dzisiaj(wieczorną porą) "koleżkę" zainstalowałem, więc nie znam jego możliwości. Ogólnie nie pokazał zależności co z czym jest połączone.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/program-do-skanowania-i-wizualizacji-sieci-lokalnej-domowej.16139/