Pomoc Program do skanowania i wizualizacji sieci lokalnej(domowej)

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

taktlos

Entry Technician
Q Associate
9 Listopad 2015
33
9
8
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że szukałem takich programów i są dostępne w internecie(jako takie).

Przeglądałem Showcase/Galeria i czy możecie powiedzieć jakim programem(o ile to możliwe) jest zeskanowanie sieci lokalnej w celu zrobienia takich ładnych schematów LAN?

Czy istnieje takowy który by przeskanował LAN'a i ładnie mi to rozrysował. Czy jednak trzeba samemu to wklepać i wyrysować?

Mówię tu o prostej sieci domowej: router z wifi, AP, switch i kilka odtwarzaczy multimedialnych podpiętych nią.
 
a mi SpiceWorks rysuje głupoty :D

upload_2015-11-14_22-34-27.png
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
A jak się to ma do dwóch "router'ów" WIFI w sieci lokalnej? Jeden główny który ma włączony protokół DHCP z NAT'em, a drugi który służy jako WIFI AP i tylko robi za "pomagiera" tego pierwszego?
Dla przyładu jeśli masz router WRT ale pozostawisz go w trybie pracy korzystania z innego gatewaya, i pomimo tego, że wyłączysz translacje NAT oraz DHCP to i tak on nie będzie bridgem. Więcej przeczytasz siegając po wiedze na temat broadcastów:
Aby z routera zrobić switch/AP, na wstępie wszystkie porty LAN trzeba połączyć bridgem, wyłączyć translacje NAT, oraz przestawić jego prace jako zewnętrzny router.

FYI: Większość producentów, pozwala Ci jedynie wyłączyć DHCP, a wyłączając NAT sam router i tak widzi broadcast/multicast jak mu się żywcem podoba. W DD-WRT możesz to zrobić trzema konfiguracjami - a nawet musisz!

Ja potrzebuję prostej odpowiedzi. Czy jest taki programik, który by mi wykrył kabelki pomiędzy urządzeniami i byłby w miarę przystępny i zobrazował to na schemacie?
Zagadka:
- ktoś wymyślił NAT oraz VLAN aby odseparować dwie różne sieci
Pytanie:
- czy jest taki program, który z cheatami na przechodzenie przez ściany potrafi je dostrzeć?

Dlatego znający się na fachu ISP wie o tym, że sprzęt sieciowy/modemy trzyma sie na innym VLAN'ie i z autoryzacją PPPoE nie pozwalajacej do niej przenikność przez konsumenta.
 
Dzięki za wyczerpująca odpowiedź.

Tylko, że ja zadałem proste pytanie oczekując prostej odpowiedzi. :)

Dotyczyło ono sieci domowej i możliwości wizualizacji urządzeń sieciowych na schemacie, a nie sposobu konfiguracji router'a a tym bardziej nie o ISP, VLAN'ie, PPPoE.
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/program-do-skanowania-i-wizualizacji-sieci-lokalnej-domowej.16139/