Pomoc Przegrzewanie się qnap ts-h886 (dodatkowe chłodzenie)

ypl

Entry Technician
Q Associate
21 Styczeń 2022
44
5
8
41
QNAP
null
Ethernet
1 GbE
Witam, niestety znowu z problemem się pojawiam ;(
Doszedłem do wniosku, że qnapem ogarnę wszystkie moje skromne domowe potrzeby, czyli:
1. To co robił wcześniej czyli miejsce do archiwizacji i indeksowania zdjęć i filmów, niecałe 30 terabajtów danych
Wyłączam kompa, który służył mi za NVR i na którym miałem codeproject AI server i migruję na:
2. NVR na virtualstation
3. codeproject AI -> docker

Od kilku dni testuje taką konfikarację, plus zaorałem system, postawiłem go na nowo na RAID 1 na dwóch dyskach M2 NVME, wszystko pięknie śmiga, ale przez ostatnie 3 doby przywracałem dane ze zdjęciami i filmami (około 30 terabajtów danych) bo się pula pamięci nie chciała podłączyć po zaoraniu systemu. Dzisiaj prawie na końcu procesu przywracania danych z backup, zaczęły się komunikaty pojawiać, że temperatura na dyskach NVME osiągnęła 71*C. Dane się przywróciły i wyłączyłem qnap na 12 godzin, ale moje pytanie jest następujące, jak mogę usprawnić chłodzenie tej jednostki, bo z tego co widzę, to tylko z nazwy to jest enterprise. Ustawienia wentylatorów mam wszystkie na wydajność ustawione, mam dedykowane pomieszczenie w domu i nie przeszkadza mi hałas, nie słyszę tego, czy można dodać jakieś wentylatory do tej jednostki, żeby to się tak nie grzało?
 
Mam adata sx8200pnp 1gb, jest na oficjalnej liście na stronie qnap jako rekomendowany do mojej jednostki. Zajrzałem dzisiaj i są radiatory na dyskach, jest jeden wentylator który dmucha na te dyski, ale powyżej jest miejsce chyba na kolejny. Moim zndaniem obieg powietrza nie jest najlepiej przemyślany i brakuje trochę wentylatorów. Gdzieś jest jakaś dokumentacja ile można jeszcze dorzucić wentylatorów i gdzie je wpiąć? Pytanie czy zasilacz wytrzyma, mam wszystkie sloty zapełnione dyskami plus mam kartę graficzną nvidia 1050 ti.
 
Ktoś mi tu z forum polecił: Icy Box Radiator aktywny do dysku M.2 (IB-M2HSF-703)
Oraz : ROZDZIELACZ SPLITTER ŁĄCZNIK HUB DO 4-PIN 5-PORT

To rozwiązanie u mnie się sprowadza jednak te małe pierdziki są dość głośne ostrzegam i nie wiem czy czasem nie robią u mnie jako same radiatory szukaj dobrze bo aktualnie cena jest lekkim przegięciem nie płaciłem tyle.

1689761414196.png
 
  • Lubię to
Reakcje: ypl
Wezmę te be quiet! bo te obecne co mam to są takie małe radiatorki. Jeszcze muszę poszukać jakichś dodatkowych wentylatorów, ktoś kojarzy jaki rozmiar tam wchodzi?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. TS-873A
  2. h886
  3. Chłodzenie