Pomoc Przekroczono limit czasu połączenia

dziadek-NET

Network Architect
Q's Professional
2 Styczeń 2016
511
21
18
40
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Jak w tytule, od wczoraj nie mogę zalogować się na Qnap po wpisaniu jego adresu IP + portu.
Nigdy do tej pory tak nie miałem.
Nie pamiętam abym coś zmieniał w ustawieniach poza uruchomieniem aktualizacji kilku aplikacji.
Wykonałem między czasie reset oraz uruchomiłem nasa poprzez aplikację Qmanager ale problem nadal jest.
Mogę się zalogować poprzez myqnapcloud.com ale dlaczego nie lokalnie ?

Co proponujecie ?
 
Odpalić Qfindera ? I zobaczyć czy go znajdzie ?

Dopaliłem i Qfinder nie odnalazł Qnapa :( , ale jeszcze dodam że problem jest następujący:

Jak wykonam reset Qnapa. Zaraz po sygnale dźwiękowym że qnap jest już gotowy do pracy mogę się bez problemu zalogować z poziomu przeglądarki po wpisaniu adresu IP + właściwego portu.

Oczywiście Qunap uruchamia kolejno aplikacje i po pewnym czasie znika (strona z pulpitem Qnap nie odpowiada) próbując się ponownie zalogować poprzez przeglądarkę już w oknie przeglądarki mam "Przekroczono limit czasu połączenia"

Całę szczęscie wszystko działa poprawie szybko poprzez www.myqnapcloud.com
 
a może firewall ?

hmm, wyłączyłem wszelkie antywirusy i firewall na komputerze na którym mam problem i nic to nie pomaga.
Spróbowałem zalogować się na Qnap z innego komputera a tam wszystko działa.

Nie wiem teraz gdzie może być przyczyna, czy Qnap może blokowa połączenia z komputera który nie może się z nim połączyć ?
Na Qnap mam zainstalowany QuFirewall
 
/etc/init.d/QuFirewall.sh stop

Wyłączyłem QuFirewall w App Center i to pomogło od razu mogę się połączyć z Qnap.

W takim razie czy korzystać z QuFirewall ?
Czy coś on pomoże w ewentualnym zabezpieczeniu Qnap przed atakami ?
Oprócz tego mam włączoną dwuetapową weryfikację połączoną z Authenticator.
 
Wystarczy dobrze go skonfigurować. Może parę razy źle hasło wbiłeś i ci IP zablokował. Dodaj cała podsieć i powinno być ok

Jest jakaś instrukcja jak go optymalnie i poprawnie skonfigurować ?
oraz jak cofnąć blokadę na zablokowany IP w przypadku podania błędnego logowania ?
Jak dodać całą podsieć ?
 
Musisz zedytować profil zapory i w nim dodać regułę ze swoją podsiecią.
Co do usunięcia IP to nie mogę znaleźć, kiedyś zanim nastał Qufirewall było to w panelu sterowania- bezpieczeństwo
I oczywiście dać regułę powyżej "deny".

auploads.tapatalk_cdn.com_20210830_2d57aaeadc1e38008704d5c1d311350e.jpg


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Witam, wracam do tematu ponieważ nie wiem dlaczego ale ponownie mój komputer nie widzi Qnapa. Poprzednio przyczyną był włączony QuFirewall, i po jego wyłączeniu już kilka miesięcy temu wszystko wróciło do normy. Od kilku dni mam problem i mój podstawowy komputer na którym pracuję nie widzi Qnapa. Nic mi nie przychodzi do głowy co może być przyczyną oprócz włączenia kilku aktualizacji programów ale już nie pamiętam które to były. Ale tam nie było QuFirewall.
Co może jeszcze blokować IP mojego komputera ?
Połączono posty:

OK, już nie aktualne. Zalogowałem się z innego komputera na Qnap w ustawieniach zakładka bezpieczeństwo usunąłem mój IP z czarnej listy.
 
  • Haha
Reakcje: Lebcio
Witam, ostatnio zaktualizowałem oprogramowanie oraz aplikację. Nie wiem czy to jest przyczyna ale nie mogę się połączyć z Qnap-em. Ani po lanie ani po myQNAPcloud.
Po wyłączeniu za pomocą aplikacji Qmanager programu Qufirewall wszystko wraca do normy.
Ostatnio mój numer IP był na czarnej liście, teraz nie mam pomysłu jak go usunąć bo za każdym razem jak uruchomię Qufirewall nic z poziomu pulpitu nie mogę zrobić ...

Aktualizacja udało mi się połączyć przesz myQNAPcloud (powód nie aktualny link), musiałem go aktualizować i pomogło
Teraz tylko nie pamiętam gdzie szukać czarnej listy z adresami IP w której mam wykasować mój numer IP

:(

Nie wiem czy jestem w dobrym miejscu ... widzę zablokowane adresy. Ale nie umiem skasować wskazanej pozycji ... nie mam opcji zaznaczenia lub przy danej pozycji opcji skasuj ...
Jak usunąć wybrany adres IP z listy ?

czarna lista ip.png



Już nie aktualne, po omacku zorientowałem się że nie są widoczne po lewej okna do zaznaczenia. Po najechaniu myszką zauważyłem że można zaznaczyć.
Zaznaczyłem skasowałem i jest OK .

Na razie temat nie aktualny
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. PRZEKROCZONO LIMIT CZASU
  2. profil zapory
  3. limit czasu